Ú s t í n/L. - Čekání je u konce. Hokejisté Slovanu Ústí nad Labem odehrají další domácí zápas. Druhým soupeřem, který se představí mezi ústeckými mantinely, je tým SK Kadaň. Ta odehrála pět zápasů a na výhru ještě nedosáhla. Úvodní buly zápasu bude vhozeno ve čtvrtek 18.8. 2016 v 18:00.

Slovan odehrál čtyři přípravné zápasy, třikrát se radoval z výhry. Ve svém vůbec prvním zápase dokázal na domácím ledě porazit Benátky nad Jizerou 4:3. Druhým soupeřem byly Litoměřice. Severočeské derby žlutomodří zvládli, vyhráli 2:1. Po tomto zápase se hrálo prodloužení tři na tři. I při této herní situaci dokázalo Ústí vyhrát. První prohru zaznamenal ústecký tým v Benátkách, kde padl 2:4. V zatím posledním zápase si hokejisté Slovanu zastříleli, ve venkovním prostředí porazili Kadaň vysoko 6:1.

SK Kadaň má odehraný o jeden přípravný zápas více. Týmový výkon je však poznamenaný častým rotováním hráčů. Trenéři mají k dispozici velmi mladý kádr, se kterým je, jak výsledky ukazují, potřeba hodně pracovat. Na úvod přípravy Trhači prohráli doma s Mostem 2:3. Ani druhý domácí duel se nepovedl, Litoměřice přehrály Kadaň poměrem 7:2. Třetí domácí zápas byl právě s Ústím. Ani napotřetí Sportovní klub nevyhrál. Pak následovaly dva venkovní zápasy, v nichž Kadaň podlehla svému soupeři vždy o gól. Nejprve s Bremerhavenem 1:2, a pak se nepovedla odveta v Moste 2:3.

Slovanu se přípravné zápasy daří, to se o jejich budoucím soupeři napsat nedá. Hokejisté Kadaně se shodují v tom, že současné výsledky nejsou dobré. Pro klubové stránky Kadaně brankář Štěpán Lukáš pravil, že by bylo dobré vyhrát. Pomohlo by to psychice hráčů. "Budeme muset na trénincích hodně pracovat, věřím, že se to zlepší a budeme vyhrávat," mimo jiné zaznělo.

Co se týká kanadského bodování Slovanu, tři hráči v dosavadním průběhu přípravy zaznamenali tři body. Adam Furch (2+1) a Zdeněk Doležal (2+1). Tuto dvojici doplňuje Ondřej Vaněk (1+2).

Sestavy z posledního zápasu

Ústí nad Labem: Dlouhý – Husák, Kasík, Vaněk, M. Vágner, Přindiš - Doležal, Roubík, J. Kloz - Poulíček, Vrdlovec, Moučka - Sladkovský, Furch, Navarra. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš

SK Kadaň: Lukeš – Trefný, Černý, Szathmary, Bláha, Šimek, Drobný, Walter, Cestr – Veselý, Hejcman, Chrpa – Osmík, Vrána, Beránek – Petráš, Šťovíček, Vaněk – Strünz, Wágner, Kellerstein

Sdílet článek na sociálních sítích

Aktuality

 • Petr Šidlík do Slovanu

  6. 11. 2021

  Do dnešního utkání se Sokolovem nastoupí za Slovan obránce Petr Šidlík z Mladé Boleslavi.

 • Aktuální marodka

  1. 11. 2021

  Na marodku Slovanu přibyli po utkání se Slavií Praha obránce Petr Přindiš a útočník Tomáš Čermák. Dále jsou stále na marodce útočníci: David Tůma, Vítězslav Bílek, Daniel Jouza a Tomáš Kulhánek.

 • Premium permanentkáři

  9. 9. 2021

  Držitelé premium permanentky si mohou vyzvednout kulich a šálu ve fanshopu před nebo o přestávkách domácích utkání HC Slovan Ústí nad Labem.

 • Fanshop otevřen 19. 5.

  12. 5. 2021

  Fanshop Slovanu bude otevřen ve středu 19. 5. 2021 od 16:30 - 17:30 hod.

 • Realiz.týmy - mládež

  27. 4. 2021

  Realizační týmy mládeže pro sezónu 2021/2022 naleznete na webu pod sekcí Mládež -> Realizační týmy.

Youtube kanál

Sestřih: Frýdek vs. Slovan, 21. 11. 2021

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže