Ú s t í n/L. - Z pražské Slavie zamířil do Ústí nad Labem útočník Daniel Vrdlovec. Toho ústečtí fanoušci znají z jeho působení v Šumperku, se kterým do Ústí často jezdíval v roli soupeře. Nyní ale bude bojovat ve žlutomodrém dresu Slovanu.

Jak došlo k vašemu přesunu do kádru Slovanu Ústí nad Labem?
Požádal jsem agenta, aby mi sehnal angažmá v blízkosti Prahy, kde bydlím. Navíc s Ústím jsem byl v kontaktu už v minulé sezóně. Domluvili jsme se celkem rychle a nyní jsem v Ústí.

Jaké máte dojmy ze Slovanu a případně ze stadionu a města?
Stadion je v Ústí velmi hezký, rozhodně extraligový s velkou kapacitou. To vím, protože už jsem do Ústí jezdil několikrát v roli soupeře. Město jsem ještě neviděl, protože dojíždím po trénincích do Prahy.

Jaká byla suchá příprava?
Náročná. Nemám rád kolo a nakonec jsme jezdili na kole velmi často, takže jsem se nadřel (smích). Ale jinak máme super partu a cítím se v Ústí dobře.

Jedním z důvodů, proč jste zamířil do Ústí, byla prý ústecká parta. Je to pravda?
Na Ústí jsem se právě ptal a tázal jsem se Ondry Holomka, se kterým jsem hrával v mládeži, jak to tady vypadá a jaká je parta. A skutečně se zde cítím velmi dobře.

WSM Ligu už znáte z působení v Šumperku. Kam by to tedy Ústí mohlo v nové sezóně dotáhnout?
Určitě budeme chtít postoupit do play-off, i já osobně bych si rád zahrál ve vyřazovacích bojích, protože v Šumperku jsme většinou hráli v tabulce dole.

Zaznamenal jste ohlasy poté, co Slovan vyřadil ve čtvrtfinále Kladno a postoupil do semifinále play-off?
Určitě jsem to sledoval, kluci nasadili laťku vysoko (smích). S Kladnem hráli fantasticky, postup asi nikdo nečekal. Nyní budeme chtít do play-off postoupit, ale nemůžeme slibovat, že budeme znovu v semifinále (úsměv).

Se Šumperkem jste zaznamenal sestup do druhé ligy. Jak tedy hodnotíte poslední sezónu?
V Šumperku jsem nastupoval hlavně na začátku sezóny, v únoru jsem se pak zranil. Zlomil jsem si prst a do těch nejdůležitějších bojů jsem nezasáhl. Bohužel Šumperk sestoupil o skóre na úkor Mostu.

Sdílet článek na sociálních sítích

Nejnovější články

  • Trenéři základny si pro naše nejmenší děti připravili překvapení v podobě návštěvy maskota Viktora, společně s Mikulášem, čertem a anděly. Všechny děti si domů odnesly drobné dárky. "Myslím, že se trénink s překvapením vydařil a děti měly krásný zážitek", sdělil redakci Václav Drahorád, hlavní trenér základny.

  • Š u m p e r k - V posledních čtyřech zápasech žlutomodrý celek dokázal vždy bodovat. Dnes změřil síly se Šumperkem, se kterým od začátku držel krok a podařilo se mu dvakrát srovnat nepříznivé skóre, když se o to postaral Ondřej Bláha, ale to bylo vše, na co se Slovan v utkání zmohl.

  • Ústečtí hokejisté mají za sebou další zápas. V domácím prostředí hostili Kolín, který si vypracoval dvoubrankový náskok. Ze začátku druhé třetiny se Slovanu podařilo snížit, po přihrávce Davida Tůmy se prosadil Martin Tůma. Právě David Tůma se vrací k utkání proti Kolínu. „Bod z domácího zápasu je pro nás málo," dodal smutně.

Youtube kanál

Sestřih: Benátky vs. Slovan, 27. 11. 2021

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže