Ú s t í n/L. - V 5. Kole WSM Ligy čekal ústecký Slovan zatím nejtěžší soupeř, České Budějovice totiž přijížděly do Ústí v roli prvního týmu tabulky. Ústečtí se ale Motoru dokázali vyrovnat a nakonec získali bod za porážku po prodloužení 2:3. O jednu branku Slovanu se postaral Zdeněk Kubica, který po utkání hodnotil klání s Motorem pro klubový web.

S Českými Budějovicemi jste sehráli velmi kvalitní zápas. Bod berete?
„Za bod s Budějovicemi jsme rádi, ale možná to z našeho pohledu mohlo být ještě lepší. Od druhé třetiny jsme byli lepším týmem, nakonec máme tedy jen bod.“

Vy jste vyrovnával na 1:1 v první třetině parádní brankou. Věřil jste si v zakončení?
„Puk mi nejprve trochu ujel na modré čáře, takže to bylo složitější, ale věděl jsem, co udělám a naštěstí to vyšlo.“

Na začátku každé třetiny si ale Motor vypracoval řadu šancí a dostával vás pod tlak. Co jste si říkali na střídačce?
„Chtěli jsme pomoct gólmanovi, který chytal výborně. Snažili jsme se nedělat chyby před brankou a blokovat střely.“

Zatím se vám daří bodovat v téměř každém zápase sezóny…
„Je hezké, že poměrně bodujeme v každém zápase. Ale v Litoměřicích jsme získali pouze bod, což je málo a proti Budějovicím také, ačkoli jich mohlo být více.“

Do Ústí jste přišel z extraligové Mladé Boleslavi. Jak zatím svou štaci na severu Čech hodnotíte?
„V Ústí se mi líbí, s přesunem z Boleslavi jsem spokojen. V Ústí kluky znám, boleslavské i starší jako například kapitána Martina Vágnera. Máme dobrou partu. Jako krok zpátky to nevnímám. Otázka kolik bych dostal prostoru v Mladé Boleslavi, možná je to krok i dopředu pro mě. S Ústím chceme postoupit do play-off, to je hlavní cíl. Mančaft máme kvalitní.“

Jakou formou v Ústí působíte?
„Řeší se zápas od zápasu, jestli nastoupím za Ústí. Kdykoli se můžu vrátit do Boleslavi, takže to není pevně dané.“

V minulé sezóně byl hlavním skórerem Jaroslav Roubík, letos se zatím o branky stará více hráčů. Kdo je největší osobnost týmu?
„Jarda Roubík je určitě největší osobnost, všichni za ním jdou a on svou roli plní. Má přirozený respekt.“

Sdílet článek na sociálních sítích

Nejnovější články

  • Trenéři základny si pro naše nejmenší děti připravili překvapení v podobě návštěvy maskota Viktora, společně s Mikulášem, čertem a anděly. Všechny děti si domů odnesly drobné dárky. "Myslím, že se trénink s překvapením vydařil a děti měly krásný zážitek", sdělil redakci Václav Drahorád, hlavní trenér základny.

  • Š u m p e r k - V posledních čtyřech zápasech žlutomodrý celek dokázal vždy bodovat. Dnes změřil síly se Šumperkem, se kterým od začátku držel krok a podařilo se mu dvakrát srovnat nepříznivé skóre, když se o to postaral Ondřej Bláha, ale to bylo vše, na co se Slovan v utkání zmohl.

  • Ústečtí hokejisté mají za sebou další zápas. V domácím prostředí hostili Kolín, který si vypracoval dvoubrankový náskok. Ze začátku druhé třetiny se Slovanu podařilo snížit, po přihrávce Davida Tůmy se prosadil Martin Tůma. Právě David Tůma se vrací k utkání proti Kolínu. „Bod z domácího zápasu je pro nás málo," dodal smutně.

Youtube kanál

Sestřih: Benátky vs. Slovan, 27. 11. 2021

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže