Ú s t í n/L. - Vítěznou premiéru na lavičce hokejistů ústeckého Slovanu si připsal trenér Miroslav Mach. Ten vystřídal Milana Skrbka, jenž byl po patnácti ligových kolech odvolán. A Mach hned na první pokus slavil úspěch, když Slovan naplno bodoval a porazil zvučného soupeře z Kladna 3:2.

„Míra Mach je bůh,“ zahlásil Vladimír Evan, když procházel kolem hloučku novinářů a nového trenéra, který si po utkání s Kladnem užíval vítěznou premiéru coby kouč ústeckého Slovanu. I z toho lze vyčíst, jak pozitivní byla atmosféra na ústeckém zimáku po skalpu Kladna. „Chci pomoct Ústí k lepším výsledkům a dobré hře,“ předesílá nový kouč Slovanu Miroslav Mach.

Hned na úvod vaší trenérské role jste předčili Kladno 3:2. Jaký to byl zápas?
Podali jsme parádní výkon. Říká se, že když se ubrání oslabení 3 na 5, tak se neprohrává, což se potvrdilo. Tři body za bojovnost jsme si zasloužili.

Proti Kladnu to bylo drama až do samého konce, že?
Byl to nervák. Ale jsme rádi za tři body. Den po zápase opět začínáme trénovat a připravovat se na další zápasy.

Kde byste hledal rozhodující okamžik zápasu?
Klíčový moment? Ubráněné oslabení 3 na 5 a dva vstřelené góly na konci první a druhé třetiny.

Vyhrál jste tedy hned první utkání po svém příchodu na lavičku Slovanu…
Jsem spokojen, vyhráli jsme hned první zápas. Navíc pocházím z Kladna, takže to pro mě byl zajímavý souboj. Slíbil jsem klukům do kabiny nějaké peníze za výhru, takže mě to bude něco stát.

Změnil jste něco po svém předchůdci Milanu Skrbkovi?
Nezměnili jsme nic. Po mém příchodu jsme v podstatě měli jeden den, ve kterém jsme měli jeden trénink. Řekli jsme hráčům, že není možné hrát takhle v defenzivě. Dostali jsme nejvíce gólů v soutěži. Zaměřili jsme se proto na obranu a hráči to plnili. Při hře pět na pět Kladno šanci nemělo.

Proti Kladnu chytal Volke místo Petráska…
Michael Petrásek měl totiž něco s rukou, tak uvidíme, jak bude vypadat.

Jak se vám tým jeví?
Mužstvo jsem znal, chodil jsem se dívat na zápasy. Jsou tu mladí hráči podpoření staršími a myslím, že by to mohlo fungovat. Proti Kladnu hráči dojížděli souboje, bojovali a měli velké nasazení. Při splněných těchto bodů mohou naše výkony jít nahoru.

Poprvé v kariéře jste u seniorského celku hlavní trenér…
Neřeším, jestli jsem hlavní trenér nebo asistent. Trénujeme s Tomášem Marešem a každý máme ve dvojici nějaké pravomoce.

Jak se vaše jmenování hlavním trenérem upeklo?
Bylo to rychlé, ani jsem to nečekal. Na rozhodování bylo málo času. Je to výzva. Ale hlavně chci pomoct Ústí, abychom měli lepší výsledky a předváděli dobré výkony.

Vy už jste ale jednou na lavičce Ústí stál…
Byl jsem asistentem Vládi Evana v sezóně 2006-2007 po odvolání Pavla Hynka, pak jsme tým vedli i následující sezónu v extralize. Tehdy jsem s trénováním začínal a učil se to. I to, co jsem za celou dobu pochytil, bych nyní chtěl aplikovat v roli hlavního kouče.

Platíte za trenéra „bouřliváka“. Jaké to nyní budou mít hráči v kabině?
Občas je potřeba zvýšit v kabině hlas, řekli jsme si něco interního a věřím, že to bude fungovat. Tréninky nyní budeme mít o trochu delší a svižnější. Kluci jsou rozumní a mohlo by to vyhovovat.

Kam byste chtěl Slovan vytáhnout v tabulce?
Chceme do předkola play-off. Bereme tedy minimálně desáté místo po základní části. Rádi bychom byli ale i výše.

Sdílet článek na sociálních sítích

Nejnovější články

  • Š u m p e r k - V posledních čtyřech zápasech žlutomodrý celek dokázal vždy bodovat. Dnes změřil síly se Šumperkem, se kterým od začátku držel krok a podařilo se mu dvakrát srovnat nepříznivé skóre, když se o to postaral Ondřej Bláha, ale to bylo vše, na co se Slovan v utkání zmohl.

  • Ústečtí hokejisté mají za sebou další zápas. V domácím prostředí hostili Kolín, který si vypracoval dvoubrankový náskok. Ze začátku druhé třetiny se Slovanu podařilo snížit, po přihrávce Davida Tůmy se prosadil Martin Tůma. Právě David Tůma se vrací k utkání proti Kolínu. „Bod z domácího zápasu je pro nás málo," dodal smutně.

  • Na základě zpřísnění vládních opatření proti nemoci covid-19 se mění podmínky vstupu na zimní stadión. Fanoušci, kteří budou chtít navštívit utkání Chance ligy a podpořit ústecký Slovan musí splnit hned několik pravidel. Nově se dostane na utkání maximálně 1000 lidí, permanentkáři mají přednostní právo vstupu.

Youtube kanál

Sestřih: Benátky vs. Slovan, 27. 11. 2021

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže