Ú s t í n/L. - Ústeckým hokejistům skončila dovolená. Severočeský celek tak vstoupil do další fáze přípravy. Protože v současné době není v Ústí nad Labem k dispozici ledová plocha, hráči musí na tréninky dojíždět do sousedního Děčína. Toto cestování ale naštěstí nebude trvat dlouho, plocha Zlatopramen Areny bude pro modrožluté připravena od 4. srpna.

Na prvním tréninku sezóny 2014/2015 se představilo pětadvacet hráčů a dva gólmani. Trénink se nesl v lehčím tempu. Žlutomodří bojovníci si nejprve osahali novou výstroj a led. Poté následovalo bruslení a střelba. Po loňské sezóně došlo k výrazné obměně v kádru Lvů. Z klubu odešli Sklenička, Hanzl, Vobořil, Alinč, Orct, Vaněk, Dlouhý, Grin, Videlka a Dostálek.

Naopak k A - týmu se přidaly nové posily - obránci Radek Šimanovský, Martin Zdvořáček, Martin Vágner a Tomáš Kolafa. Do brány se po delší době vrátil Martin Volke. Útok podpořili Vladimír Bačák, Tomáš Fajgl, David Merta, Jakub Suchan a Ladislav Gengel. "Do Ústí mně přiválo to, že se tady hrál vždy dobrý hokej. Jak jsem měl možnost poznat kluky, vypadá to, že zde bude dobrá parta, která potáhne za jeden provaz," odhalil důvod svého příchodu Ladislav Gengel. A co si tento zkušený útočník slibuje od nového angažmá? "Prvořadým cílem je hrát dobrý hokej a dostat se do play-off. A jak říká pan Evan. Finále už bude jenom bonus," vysvětlil bývalý hráč Havlíčkova Brodu.

Na úvodní trénink se přijeli také podívat jednatelé nově vzniklé společnosti - Pavel Hájek, Jiří Zdvořáček, Vladimír Evan a sportovní manažer HC Slovan Jan Čaloun. Hráčům sdělili, jaká je současná situace v klubu a nastínili jim plány do nadcházející sezóny.

Autor fotografií: redakce

Sdílet článek na sociálních sítích

Nejnovější články

  • Trenéři základny si pro naše nejmenší děti připravili překvapení v podobě návštěvy maskota Viktora, společně s Mikulášem, čertem a anděly. Všechny děti si domů odnesly drobné dárky. "Myslím, že se trénink s překvapením vydařil a děti měly krásný zážitek", sdělil redakci Václav Drahorád, hlavní trenér základny.

  • Š u m p e r k - V posledních čtyřech zápasech žlutomodrý celek dokázal vždy bodovat. Dnes změřil síly se Šumperkem, se kterým od začátku držel krok a podařilo se mu dvakrát srovnat nepříznivé skóre, když se o to postaral Ondřej Bláha, ale to bylo vše, na co se Slovan v utkání zmohl.

  • Ústečtí hokejisté mají za sebou další zápas. V domácím prostředí hostili Kolín, který si vypracoval dvoubrankový náskok. Ze začátku druhé třetiny se Slovanu podařilo snížit, po přihrávce Davida Tůmy se prosadil Martin Tůma. Právě David Tůma se vrací k utkání proti Kolínu. „Bod z domácího zápasu je pro nás málo," dodal smutně.

Youtube kanál

Sestřih: Benátky vs. Slovan, 27. 11. 2021

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže