Ú s t í n/L. - Ústeckým hokejistům skončila dovolená. Severočeský celek tak vstoupil do další fáze přípravy. Protože v současné době není v Ústí nad Labem k dispozici ledová plocha, hráči musí na tréninky dojíždět do sousedního Děčína. Toto cestování ale naštěstí nebude trvat dlouho, plocha Zlatopramen Areny bude pro modrožluté připravena od 4. srpna.

Na prvním tréninku sezóny 2014/2015 se představilo pětadvacet hráčů a dva gólmani. Trénink se nesl v lehčím tempu. Žlutomodří bojovníci si nejprve osahali novou výstroj a led. Poté následovalo bruslení a střelba. Po loňské sezóně došlo k výrazné obměně v kádru Lvů. Z klubu odešli Sklenička, Hanzl, Vobořil, Alinč, Orct, Vaněk, Dlouhý, Grin, Videlka a Dostálek.

Naopak k A - týmu se přidaly nové posily - obránci Radek Šimanovský, Martin Zdvořáček, Martin Vágner a Tomáš Kolafa. Do brány se po delší době vrátil Martin Volke. Útok podpořili Vladimír Bačák, Tomáš Fajgl, David Merta, Jakub Suchan a Ladislav Gengel. "Do Ústí mně přiválo to, že se tady hrál vždy dobrý hokej. Jak jsem měl možnost poznat kluky, vypadá to, že zde bude dobrá parta, která potáhne za jeden provaz," odhalil důvod svého příchodu Ladislav Gengel. A co si tento zkušený útočník slibuje od nového angažmá? "Prvořadým cílem je hrát dobrý hokej a dostat se do play-off. A jak říká pan Evan. Finále už bude jenom bonus," vysvětlil bývalý hráč Havlíčkova Brodu.

Na úvodní trénink se přijeli také podívat jednatelé nově vzniklé společnosti - Pavel Hájek, Jiří Zdvořáček, Vladimír Evan a sportovní manažer HC Slovan Jan Čaloun. Hráčům sdělili, jaká je současná situace v klubu a nastínili jim plány do nadcházející sezóny.

Autor fotografií: redakce

Sdílet článek na sociálních sítích

Nejnovější články

  • Cheb - K prvnímu přípravnému utkání vyrazili hokejisté Slovanu na západ Čech do Chebu. V sestavě chyběly všechny nejzvučnější tváře ústeckého kádru, ty se v zápasech objeví až v pozdější fázi přípravy. Za Slovan se dokázali prosadit Damašek a Kordule, dva zásahy ovšem na Cheb nestačily a Ústí tak z tohoto zápasu odchází jako poražený tým. Na první zápas přípravy dorazilo i pár fanoušků Slovanu, tímto jim za podporu děkujeme. V úterý 16.8.2022 od 18:00 nás čeká první domácí přípravný zápas proti Pirátům Chomutov.

  • Jsi chlapec nebo dívka? Baví tě lední hokej a chceš se stát jeho součástí? Nyní máš jedinečnou šanci rozšířit řady rozhodčích ledního hokeje a s každým zápasem prožívat nezapomenutelné zážitky. Český hokej ve spolupráci s krajskými pracovišti pořádá nábory pro rozhodčí, kteří mají zájem řídit utkání přímo na ledě nebo kteří chtějí doplnit týmy v boxu rozhodčích (zapisovatel, časoměřič, hlasatel a podobně).

  • Ústí nad Labem - V minulém týdnu proběhlo v Ústí nad Labem úspěšně již sedmé Hokejové soustředění mládeže. Mezi trenéry nemohl chybět také Václav Drahorád. Aktuálně hlavní trenér mládeže Slovanu, zároveň trenér základny.

Youtube kanál

Sestřih: Slovan vs. Šumperk, 17. 3. 2022

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže