Letní příprava je v plném proudu a hráči Slovanu se poctivě připravují na následující sezonu. V rámci suché přípravy dokonce změřili žlutomodří hokejisté síly fotbalovým celkem MSK Trmice. „Bylo to pro nás zajímavé zpestření, se spoluhráči jsme si fotbal pochvalovali,“ nechal se slyšet útočník lví smečky Tomáš Vávra.

Jak hodnotíš fotbalové utkání s Trmicemi?
Zápas nemůžu hodnotit příliš pozitivně, protože nás soupeř malinko vyškolil. V utkání nám určitě chyběla fotbalová zkušenost, protože letos jsme hráli fotbal na trávě poprvé, takže se vlastně nemůžeme moc divit.

Myslíš si, že jsou takové akce příjemným zpestřením letní přípravy?
Určitě je to pro nás pěkné zpestření, se spoluhráči v kabině jsme si fotbal pochvalovali. Jen je škoda, že jsme nevsítili alespoň jednu symbolickou branku.

Zpestřuje vám trenér letní přípravu i něčím jiným?
Letos se pohybujeme spíš jen na zimním stadionu a na ploše nám trenéři vylepší trénink nějakou hrou, například malým fotbálkem nebo basketbalem.

Jak momentálně probíhají tréninky?
Trénujeme vždy v pondělí, úterý a čtvrtek dvakrát denně. Ve středu a v pátek máme trénink jen dopoledne, to chodíváme do posilovny. Odpoledne jezdíme na kole a běháme.

Říká se, že letní příprava není u hokejistů příliš oblíbená. Jak ji máš v oblibě ty?
U mě je to podobné jako u většiny hráčů. Opravdu jen výjimky ji mívají rády, ale je to nedílná součást hokeje a bez letní přípravy by to nešlo.

Jaká je tvoje oblíbená a naopak nejmíň oblíbená činnost během letní přípravy?
Vyloženě neoblíbenou činnost nemám. A oblíbenou aktivitou jsou samozřejmě hry, ale letos nám jich docela ubylo.

Zbývá vám i nějaký čas na odpočinek?
Když máme trénink dopoledne i odpoledne, tak po dopoledním tréninku zajdeme se spoluhráči na oběd a pak nám zbydou asi dvě hodiny na odpočinek.

Jak jsi trávil dovolenou?
Po sezoně jsem trávil dovolenou doma na Valašsku. Na pořádnou dovolenou se ale chystám až po letní přípravě, chtěl bych vyrazit někam k moři.

V nadcházející sezoně vás v 1. lize čekají tři noví soupeři: Kladno, Chomutov a Prostějov. Na koho z nich se těšíš nejvíc?
Myslím si, že všichni tito soupeři budou velmi kvalitní. Já osobně se ale nejvíc těším na zápasy s Českými Budějovicemi a Chomutovem. To jsou podle mě letošní favorité, takže tato utkaní budou zajímavá.

Jak v kabině vnímáte současné dění v klubu?
Ta situace není úplně růžová. Se spoluhráči to probíráme a sledujeme, co se děje. Zároveň máme velkou důvěru k občanskému sdružení. Věříme, že se s tím popere a odehrajeme sezonu s grácií.

Máte už nějaké cíle pro novou sezonou?
Zatím jsme si ještě žádné cíle nedávali.

Autor fotografie: Marek Šnajdr

Sdílet článek na sociálních sítích

Nejnovější články

  • Trenéři základny si pro naše nejmenší děti připravili překvapení v podobě návštěvy maskota Viktora, společně s Mikulášem, čertem a anděly. Všechny děti si domů odnesly drobné dárky. "Myslím, že se trénink s překvapením vydařil a děti měly krásný zážitek", sdělil redakci Václav Drahorád, hlavní trenér základny.

  • Š u m p e r k - V posledních čtyřech zápasech žlutomodrý celek dokázal vždy bodovat. Dnes změřil síly se Šumperkem, se kterým od začátku držel krok a podařilo se mu dvakrát srovnat nepříznivé skóre, když se o to postaral Ondřej Bláha, ale to bylo vše, na co se Slovan v utkání zmohl.

  • Ústečtí hokejisté mají za sebou další zápas. V domácím prostředí hostili Kolín, který si vypracoval dvoubrankový náskok. Ze začátku druhé třetiny se Slovanu podařilo snížit, po přihrávce Davida Tůmy se prosadil Martin Tůma. Právě David Tůma se vrací k utkání proti Kolínu. „Bod z domácího zápasu je pro nás málo," dodal smutně.

Youtube kanál

Sestřih: Benátky vs. Slovan, 27. 11. 2021

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže