Ú s t í n/L. - Hattrickem nasměroval útočník David Tůma svůj tým k tříbodovému zisku v severočeském derby proti Mostu. Žlutomodří brzy po úvodní buly prohrávali, pak ale trefy ústeckého kanonýra nasměrovaly k důležitým bodům v boji o záchranu a vítězství 6:3.

V zápase jste měli roli favorita a nakonec i podle očekávání zvítězili…
Do utkání jsme ale vstoupili špatně, naštěstí jsme vývoj utkání dokázali otočit v náš prospěch. Pak jsme si z toho sice udělali drama, nakonec jsme ale zápas dotáhli do vítězného konce.

Most se ve třetí třetině začal dotahovat, nezačali jste se bát za stavu 5:3 o výsledek?
Nevím, jestli jsme si začali myslet, že už máme vyhráno, ale Most najednou vstřelil dvě branky a vrátil se zpět do zápasu. Nakonec jsme je zlomili gólem na 6:3. Ale tohle si nesmíme dovolit, protože jiný soupeř by třeba ještě dokázal vyrovnat.

Most jste zdolal hattrickem. Kdy jste naposledy vstřelil tři branky za zápas?
Naposledy jsem vstřelil hattrick před třemi týdny a zrovna rovněž proti Mostu (smích). Ale nemyslím si, že bych měl nějakou střeleckou formu. Proti Mostu se mi hraje dobře. Hráli jsme také doma a tehdy jim chytal brankář Horák.

Označil byste se za takového kata Mostu?
Kat Mostu? To si nemyslím (smích). Hlavní je, že jsme v obou případech vyhráli.

I přes výhru máte před barážovou pozicí, kterou aktuálně drží Beroun pouze šestibodový náskok…
Beroun docela překvapuje, zatím v play-out vyhrál všechny tři zápasy. Máme na něj náskok šesti bodů, což není nějak hodně, takže musíme být ostražití.

Je pro vás baráž strašákem?
Baráž je strašákem pro každý tým v play-out. Základem je vyhrávat domácí zápasy. My jsme bohužel ten první s Berounem ztratili. Teď máme doma Šumperk a víme, že musíme vyhrát.

Po nečekané porážce doma s Berounem jste uspěli v Budějovicích. Co se stalo?
V Budějovicích jsme dobře bránili. Domácí sice měli tlak, ale do nějakých velkých šancí jsme je nepouštěli. Dali jsme dva góly, třetí při power-play. Měli jsme i trochu štěstí.

FOTO: Miroslav Rosendorf
Sdílet článek na sociálních sítích

Nejnovější články

  • Trenéři základny si pro naše nejmenší děti připravili překvapení v podobě návštěvy maskota Viktora, společně s Mikulášem, čertem a anděly. Všechny děti si domů odnesly drobné dárky. "Myslím, že se trénink s překvapením vydařil a děti měly krásný zážitek", sdělil redakci Václav Drahorád, hlavní trenér základny.

  • Š u m p e r k - V posledních čtyřech zápasech žlutomodrý celek dokázal vždy bodovat. Dnes změřil síly se Šumperkem, se kterým od začátku držel krok a podařilo se mu dvakrát srovnat nepříznivé skóre, když se o to postaral Ondřej Bláha, ale to bylo vše, na co se Slovan v utkání zmohl.

  • Ústečtí hokejisté mají za sebou další zápas. V domácím prostředí hostili Kolín, který si vypracoval dvoubrankový náskok. Ze začátku druhé třetiny se Slovanu podařilo snížit, po přihrávce Davida Tůmy se prosadil Martin Tůma. Právě David Tůma se vrací k utkání proti Kolínu. „Bod z domácího zápasu je pro nás málo," dodal smutně.

Youtube kanál

Sestřih: Benátky vs. Slovan, 27. 11. 2021

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže