Ú s t í n/L. - S Třebíčí to jsou pokaždé pořádné bitvy, takže ani nepřekvapilo, že ve středečním podvečeru došlo proti Horácké Slavii na prodloužení. To zrovna nevyšlo, a tak Ústečtí Lvi berou pouze bod. „Pro tentokrát i ten bod bereme,“ hodnotil vyrovnaný duel obránce Slovanu Kamil Černý.

Nebylo to poprvé. Ústečtí Lvi dlouhodobě sehrávají s Třebíčí hodně vyrovnané partie, často dochází na prodloužení. Nejinak tomu bylo i v rámci utkání 12. kola první ligy. Ústečtí dotahovali náskok soupeře, nakonec padli po prodloužení.

S Třebíčí to bylo znovu drama až do konce. Čím to?
Třebíč je defenzivní tým. Hodně brání a zahušťuje střední pásmo. Těžko se nám proti ní zakládaly útoky. Čekali na brejky, což se jim dařilo a několikrát nás přečíslili.

Hostům podstatně lépe vyšla první třetina. Překvapili vás?
První třetina se nám nepovedla. Byli jsme často pod tlakem a v oslabení. Dopouštěli jsme útočných faulů, což je zbytečné. Z toho pramenil třebíčský nápor.

V tabulce zůstáváte devátí. Sledujete dění okolo sebe i začínající boj o postup do play-off?
Koukáme se na tabulku a nechceme, aby nám soupeři okolo nás bodově utekli. Letos jsme rádi za každý bod. Nyní bod bereme, snad se nám bude hodit. Zbývá ještě hodně zápasů na to, abychom v tabulce poskočili výše.

V minulé sezóně jste se několikrát objevil i v dresu Litvínova. Je možné, že Vervě budete pomáhat i v právě probíhající sezóně?
O zájmu Litvínova nevím. To řeší kluby mezi sebou. Letos jsem tam ještě nenaskočil.

Jak vnímáte svou roli v ústeckém týmu osobně? Podle předpokladů byste měl patřit k defenzivním lídrům Slovanu…
Nějaké zápasy mám už odehrané a měl bych patřit k těm, kteří by měli podávat stabilní výkonnost. Snažím se o to, i když každý zápas to třeba nevyjde. Musí se přidat všichni. Tým nemůže stát na pár lidech.

Co říkáte na nové tváře v obraně, kteří přišli před sezónou z juniorky? Ať už se jedná o Jakuba Grina či Martina Motejlka a další…
Zapadli bez problémů, jsou šikovní hráči. S přibývajícími zápasy se budou zlepšovat a za nějakou dobu by měli patřit k ose týmu. Třeba Grin i často boduje a prosazuje se už nyní.

Sdílet článek na sociálních sítích

Nejnovější články

  • Š u m p e r k - V posledních čtyřech zápasech žlutomodrý celek dokázal vždy bodovat. Dnes změřil síly se Šumperkem, se kterým od začátku držel krok a podařilo se mu dvakrát srovnat nepříznivé skóre, když se o to postaral Ondřej Bláha, ale to bylo vše, na co se Slovan v utkání zmohl.

  • Ústečtí hokejisté mají za sebou další zápas. V domácím prostředí hostili Kolín, který si vypracoval dvoubrankový náskok. Ze začátku druhé třetiny se Slovanu podařilo snížit, po přihrávce Davida Tůmy se prosadil Martin Tůma. Právě David Tůma se vrací k utkání proti Kolínu. „Bod z domácího zápasu je pro nás málo," dodal smutně.

  • Na základě zpřísnění vládních opatření proti nemoci covid-19 se mění podmínky vstupu na zimní stadión. Fanoušci, kteří budou chtít navštívit utkání Chance ligy a podpořit ústecký Slovan musí splnit hned několik pravidel. Nově se dostane na utkání maximálně 1000 lidí, permanentkáři mají přednostní právo vstupu.

Youtube kanál

Sestřih: Benátky vs. Slovan, 27. 11. 2021

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže