Ú s t í n/L. - Patnácté kolo první ligy je nadohled. V tomto duelu přijede na led Zlatopramen Areny Kadaň, která pětkrát za sebou neokusila hořkost porážky. V odvetě tak oplatí návštěvu Ústeckým Lvům ze druhého kola. Kdo vybojuje body tentokrát?

Tváří v tvář: Ústečtí Lvi vs. SK Kadaň

Údaje před
15. kolem

10-1-1-2
celková bilance
5-2-0-7
2.
postavení v tabulce
9.
33
získané body
19
55:34
skóre
41:34
0
utkání bez vstřelené branky
0
0
utkání se shut-outem
1
7:2 (Písek)
nejvyšší výhra
7:1 (Šumperk)
Jaroslav Roubík (10+13) - 23 b.
nejproduktivnější hráč
Nikola Gajovský (4+6) - 10 b.
Jaroslav Roubík - 10
nejlepší střelec
Jiří Charousek - 7
Jaroslav Roubík - 13
nejvíce asistencí
Nikola Gajovský - 6
Vladimír Brož +12
nejlepší v +/-
Filip Seman +9
Petr Hořava -4
nejhorší v +/-
Bronislav Andres -5
Lukáš Poživil; 45 TM
nejtrestanější hráč
Jiří Charousek; 24 TM
Zdeněk Orct - 91,56%;
Vladislav Koutský - 90,37%
úspěšnost brankářů Miroslav Hanuljak - 93,71%;
Jan Strmeň - 86,67%
Zdeněk Orct - 2,27;
Vladislav Koutský - 2,50
průměr inkas. branek Miroslav Hanuljak - 1,88;
an Strmeň - 4,00
11 góly v přesilovkách 9
1 góly v oslabeních 1
18,33% využití přesilovek 15,52%
1 945 průměrná domácí návštěvnost 302

Kadaň pod lupou

SK Kadaň

  • Rok založení:
  • Klubové barvy:černá, žlutá, bílá
  • Výkonný ředitel:
    Stanislav Mikšovic
  • Trenéři: Jäger, Skořepa

Prvně v sezóně 2012/2013 se Ústí a Kadaň střetli hned v druhém kole. Teď, o dvanáct duelů později, mají hokejisté z Kadaně možnost stav vzájemných utkání zvrátit. Příštího soka Ústí bychom v tabulce nalezli na devátém místě s celkem 19 body. Podařilo se jim dosáhnout rovnovážného stavu, zatím se tedy kadaňská kabina sedmkrát radovala a stejně tak si sedmkrát připsali body soupeři.

Obrana Slovanu se musí mít na pozoru nejen před nejproduktivnějším hráčem Nikolou Gajovským, ale také před největším střelcem Jiřím Charouskem, který vsítil již sedm puků. Záda jim nejspíš bude krýt téměř 94% Miroslav Hanuljak, kterého za 637 minut prostřelili dvacetkrát. Možnou alternativou k Hanuljakovi pak jsou Janové Kaššák a Strmeň. Novinkou v kabině hostí je 22 letý útočník Jakub Saidl, který v loňské sezóně oblékal dres Hodonína. Zadní řady pak vyztužil teprve dvacetiletý Jakub Šaur z Břeclavi.

Zatímco Kadaň bychom, hledali za polovinou, Ústí nad Labem šlape na paty první Boleslavi. Na kontě má 33 bodů. Žlutomodrým se ze 14 utkání podařilo vybojovat jedenáct výher. Jaroslav Roubík, jakožto kapitán, jde opravdu kabině příkladem. Je totiž nejen nejproduktivnějším hráčem, ale zároveň také nejlepším střelcem a jménem, jež je nejčastěji skloňované na místě asistencí. Hned za Roubíkem nalezneme v tabulce produktivity Robina Kováře s deseti body a devítibodové Daniela Boháče a Lukáše Poživila. I branka domácích nabízí v současnosti dvě varianty. Tou první je mladý Vladislav Koutský, který v deseti utkáních propustil za svá záda 21 puků. Druhou možností je volba zkušeného Zdeňka Orcta s 91% úspěšností.

Lvy však v současnosti trápí rozsáhlá marodka. Může se tak stát, že při středečním utkání na ledě neuvidíme právě zmiňovaného Jardu Roubíka, Davida Ludvíka, Davida Tůmu či Jakuba Mataie.

Co nám tedy patnácté utkání přinese se dozvíme již ve středu,24. 10. 2012, od 17:30 ve Zlatopramen Areně.

Sdílet článek na sociálních sítích

Nejnovější články

  • Š u m p e r k - V posledních čtyřech zápasech žlutomodrý celek dokázal vždy bodovat. Dnes změřil síly se Šumperkem, se kterým od začátku držel krok a podařilo se mu dvakrát srovnat nepříznivé skóre, když se o to postaral Ondřej Bláha, ale to bylo vše, na co se Slovan v utkání zmohl.

  • Ústečtí hokejisté mají za sebou další zápas. V domácím prostředí hostili Kolín, který si vypracoval dvoubrankový náskok. Ze začátku druhé třetiny se Slovanu podařilo snížit, po přihrávce Davida Tůmy se prosadil Martin Tůma. Právě David Tůma se vrací k utkání proti Kolínu. „Bod z domácího zápasu je pro nás málo," dodal smutně.

  • Na základě zpřísnění vládních opatření proti nemoci covid-19 se mění podmínky vstupu na zimní stadión. Fanoušci, kteří budou chtít navštívit utkání Chance ligy a podpořit ústecký Slovan musí splnit hned několik pravidel. Nově se dostane na utkání maximálně 1000 lidí, permanentkáři mají přednostní právo vstupu.

Youtube kanál

Sestřih: Benátky vs. Slovan, 27. 11. 2021

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže