Ústí nad Labem – K poslednímu ze série venkovních zápasů odcestuje družina Petra Rosola a Milana Skrbka do Havlíčkova Brodu. Šestnácté kolo 1. hokejové ligy ČR, které je na programu v pondělí 24. října 2011, nabídne v tomto případě souboj prvního s osmým týmem tabulky. Hlavní arbitr Schmejkal zahájí duel
s kolegy na čarách Skopalem a Kleinem v 18:00 hod.

Jak se daří Havlíčkovu Brodu?

Celku vedenému trenéry Petrem Novákem a Jaroslavem Benákem náleží po patnácti odehraných bitvách v tabulce osmá příčka. V posledních pěti utkáních bodovali hráči
v červenobílém naplno jen proti IHC KOMTERM Písek (6:2), dva body ztratili v odvetě se šumperskými Draky (4:5 po prodloužení). Jediný bod nevydřeli Rebelové ze zápasů s Třebíčí (4:6), Benátkami nad Jizerou (0:5) a Chomutovem (2:6). Hokejisté z Kotliny rádi skórují při nestandardním počtu hráčů na ledě, nejen v přesilových hrách,
ale i v oslabeních. Jednotlivá čísla nalezntete v přehledu výše.

Šlechta Rebelů

V letošní sezóně se dosud v brankovišti vystřídalo trio brankářů. Důvěru Petra Nováka získala nejčastěji již havlíčkobrodská stálice, jednatřicetiletý Jaroslav Suchan, jenž nastoupil k devíti kláním. O střetnutí méně má ve statistikách zapsáno o šest let starší Stanislav Neruda. A v minulém kole (proti Chomutovu) oblékl gólmanský dres třiadvacetiletý Fin Jarmo Laitinen.

Produktivitě Rebelů dominuje dvacet osm let starý útočník Milan Kostourek (15 zápasů - 7+9). Druhým nejproduktivnějším hokejistou týmu je zanedlouho šestadvacetiletý mladík Vojtěch Němec (9 z.; 4+10) a na pomyslnou "bednu" by se vešel i devětadvacetiletý Petr Polodna (15 z.; 4+9).

Nejvíce kanadských bodů, tj. osm, nastřádal z obránců Jaroslav Koma (15 z.; 5+3). O dva body méně má na kontě Marian Morava (14 z.; 1+5).

Vzájemné měření sil v letošní sezóně

V utkání třetího kola I. ligy ČR se střetly celky, které v tu dobu nevěděly, co je to porážka. Právě v tomto klání ale musel jeden z nich hořkost porážky v nové sezóně okusit. Souboj o první místo tabulky začal velmi nervózně a 1 630 diváků branku v první třetině nevidělo. Zato hned v následující části bylo k vidění gólů pět, Lvi skórovali celkem čtyřikrát. Bodově se ve střetnutí nejvíce prosadil Jan Alinč, jenž v závěrečném dějství pojistil vítězství svým druhým přesným zásahem do Suchanovy svatyně. Co se týká kanadského bodování, pozadu proti Rebelům nezůstal ani Daniel Boháč, který nastřádal po jedné trefě a připsal si i shodný počet gólových asistencí. Za hosty se
v početní výhodě prosadil pouze ve 35. minutě Petr Polodna, který jako jediný nalezl recept na ústeckou defenzivu a výborně chytajícího Pavla Francouze. Po šedesáti minutách svítil na ukazateli skóre stav 5:1, a tak se Havlíčkobrodští museli smířit
s první porážkou v ročníku 2011/2012.

Statistiky, reportáž a ohlasy trenérů z minulého vzájemného utkání naleznete zde.

Poslední utkání obou celků

• Piráti Chomutov - HC Rebel Havlíčkův Brod 6:2 (3:0, 0:0, 3:2)
    Branky a nahrávky: 1. Hruška (Procházka, Grof), 2. Seman (Helminen, Kraft),
    5. Kraft (Seman), 54. Seman (Bartejs, Helminen), 55. Gajovský, 55. Ondřej (Palin, Kůs) - 47. Rytnauer (Kostourek, Meidl), 60. Rytnauer (Kostourek, Meidl).
    Sestava HC Rebel Havlíčkův Brod: Laitinen - Morava, Pavlík, Koma, Poskočil, Protivný, A. Jelínek, Sova, Novotný - P. Polodna, Kostourek, Švaňhal - Knotek, Semorád, Jonáš - Meidl, Zábranský, Rytnauer - P. Musil, Stehlík, Štěpánek.
  • HC Benátky nad Jizerou - HC Slovan Ústečtí Lvi 2:3 (0:1, 2:2, 0:0)
    Branky a nahrávky: 23. Pavlů (Skořepa, Klimt), 35. Mrkvička (Jaroměřský, Skořepa) - 10. Ludvík (Klobouček, Roubík), 30. Roubík (Ludvík), 34. Daniel Boháč (Pajič, Pavlík).
    Sestava HC Slovan Ústečtí Lvi: Orct - L. Poživil, Dan Růžička, Klobouček,
    J. Zeman, F. Pavlík, Gureň - R. Kovář, Alinč, Hampl - Šagát, Roubík, Ludvík - Třetina, Pajič, Daniel Boháč - Rod, Pazourek, Handlovský - Nahodil.