Ú s t í n/L. - I ve druhém finálovém utkání mezi Slovanem a Piráty z Chomutova dokázali Lvi zvítězit. Pro Chomutovské to znamená, že domů jedou za stavu 2:0 na zápasy, což je určitě potlačí k nutným vítězstvím. O pocitech z utkání se nám na mikrofon vyjádřil střelec touše, jenž skončil v brance domácích až po odpískání píšťalky, Lukáš Pulpán.

Jaké jsou vaše bezprostřední pocity po druhém utkání?

Jsem smutný. Dvě třetiny zápasu jsme tlačili, měli jsme hodně nevyužitých šancí a z různých akcí jsme dostávali góly. První třetinu jsme zaspali. Udělali jsme zbytečné fauly a Ústí přesilovky dokázalo využít, my naopak ne. Když jsme vstřelili gól, tak jsme vzápětí hned další dostali a to bylo klíčové.

V první třetině jste sice vstřelil gól, ale to až po hvizdu píšťalky. O něčem jste pak zaníceně hovořil s hlavním rozhodčím…

My jsme hráli přesilovku a Milan Kraft tam byl držený za brankou. Rozhodčí zvedl ruku a já jsem si myslel, že vylučuje ústeckého hráče. Vystřelil jsem a rozhodčí mi pak pověděl, že vylučuje nás. Ale to jsem nevěděl a vystřelil jsem na branku.

Po první třetině jste už prohrávali 3:1. Došlo v kabině ke změně taktiky?

Určitě. Říkali jsme si, že nesmíme dělat zbytečné fauly, co jsme udělali v první třetině. A že musíme lépe bruslit a více napadat. To se nám povedlo. Myslím si, že jsme měli vyhrát, ale bohužel jsme nevyužili ty šance.

Rozhodčí nechávali hrát poněkud tvrdší hru a trestali jen nejvážnější fauly. Co vám vyhovuje více?

Já osobně mám raději ten tvrdší styl hry. Záleží na rozhodčích, co všechno vlastně dovolí. Tomu se musíme pak přizpůsobit.

Ve druhé třetině jste snížili stav a Ústí nevědělo jak hrát. Mrzí vás, že jste toho v tu chvíli nevyužili?

Určitě nás to mrzí. Celou druhou a třetí třetinu jsme tlačili. Když jsme napadali, tak Ústí dělalo chyby v obraně. My jsme pak měli obrovské šance, které jsme bohužel nedali. Francouz je podržel a my jsme ve třetí třetině obdrželi dva zbytečné góly, které vůbec nemusely být.

Třetí třetina byla opravdová přestřelka. Jak na vás působí, když vyrovnáte a vzápětí opět dostanete gól?

Řekneme si, že musíme pokračovat ve stejné hře. Ale když vzápětí znovu dostaneme gól, tak je to taková „deka“. Trenér nás ale povzbudí dál, takže my musíme pořád jít za svým cílem.

Od druhé třetiny nehráli někteří hráči, mezi nimi i Radek Duda. Proč?

To bylo rozhodnutí trenéra. Řekl, jaká sestava nastoupí a tak se hrálo.

Jedete zpět do Chomutova. S jakým cílem se domů vracíte?

Trochu si teď odpočineme a ve čtvrtek se musíme na Ústí pořádně připravit. Ty dva zápasy doma musíme prostě vyhrát.

Sdílet článek na sociálních sítích

Nejnovější články

  • Trenéři základny si pro naše nejmenší děti připravili překvapení v podobě návštěvy maskota Viktora, společně s Mikulášem, čertem a anděly. Všechny děti si domů odnesly drobné dárky. "Myslím, že se trénink s překvapením vydařil a děti měly krásný zážitek", sdělil redakci Václav Drahorád, hlavní trenér základny.

  • Š u m p e r k - V posledních čtyřech zápasech žlutomodrý celek dokázal vždy bodovat. Dnes změřil síly se Šumperkem, se kterým od začátku držel krok a podařilo se mu dvakrát srovnat nepříznivé skóre, když se o to postaral Ondřej Bláha, ale to bylo vše, na co se Slovan v utkání zmohl.

  • Ústečtí hokejisté mají za sebou další zápas. V domácím prostředí hostili Kolín, který si vypracoval dvoubrankový náskok. Ze začátku druhé třetiny se Slovanu podařilo snížit, po přihrávce Davida Tůmy se prosadil Martin Tůma. Právě David Tůma se vrací k utkání proti Kolínu. „Bod z domácího zápasu je pro nás málo," dodal smutně.

Youtube kanál

Sestřih: Benátky vs. Slovan, 27. 11. 2021

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže