onlajnu či na videopřenosu přímo z Horáckého zimního stadionu.">
Ú s t í n/L. - Ústečtí Lvi v posledním utkání sice odčinili debakl z Chomutova, zápas ale rozhodně mnoho hokejové krásy nenabídl. Naopak. Slovan před domácím publikem zápolil s Havířovem vskutku úporně. Nicméně šanci na reparát bude mít již v sobotu 24. října v 17:30, kdy zajíždí na led Jihlavy. Utkání bude možno sledovat na onlajnu či na videopřenosu přímo z Horáckého zimního stadionu.
9-2-0-1 celková bilance 6-0-0-6
2. postavení v tabulce 6.
31 získané body 18
40:17 skóre 36:30
8:1 (Šumperk) nejvyšší výhra 7:2 (Třebíč)
3:6 (Chomutov) nejvyšší prohra 1:4 (Benátky)
0 utkání bez vstřelené branky 2
4 utkání se shut-outem 0
Jan Alinč; 12b (5+7) nejproduktivnější hráč Oldřich Bakus; 15b (8+7)
Rok Pajič; 6 nejlepší střelec Oldřich Bakus; 8
Jan Alinč; 7 nejvíce asistencí Ladislav Rytnauer; 11
Roman Němeček, Milan Mikulík; 18 nejtrestanější hráč Oldřich Bakus; 39
95,43% úspěšnost brankářů 93,64%
1,42 průměr inkas. branek 2,42
12 góly v přesilovkách 18
24,49% využití přesilovek 30%
2 góly v oslabení 0

Aktuální forma Jihlavy

Výkony Jihlavy jsou jako na houpačce a to podporuje i celková bilance proher a výher - je vyrovnaná. Stačí pohled na zápasy. Dvě výhry, dvě prohry, výhra, prohra.. V posledním zápase hrála Dukla v Chomutově, kde padla a nevstřelila ani gól. Podle této prapodivné pravidelnosti by se dala očekávat prohra Slovanu, je tedy na řadě danou pravidelnost přerušit. Jihlava dává dost gólů, ale taky jich dost dostává, Lvi si budou muset pohlídat kvalitní útok, ale o tom až dále.
Zatím největší výhru vybojovala Jihlava již v prvním kole, kdy v regionálním derby naprosto jednoznačně rozstřílela Třebíč 7:2, což v horáckém derby nebývá zcela obvyklé. Naopak v posledních třech kolech se ve dvou zápasech stalo, že Dukla nedala branku. A jak se tým z Vysočiny na Slovan chystá? „Doma zatím nehrajeme špatně. A pokud se nám podaří zopakovat výkon ze zápasu se Znojmem, tak máme určitě velkou šanci na úspěch,“ připomněl asistent jihlavského trenéra Roman Mejzlík pro klubový web poslední výhru Dukly, která doma přehrála Orly 4:1. Na těch samých stránkách se k příštímu soupeři Jihlavy vyjádřil i kapitán Oldřich Bakus. „Je lepší, když k nám přijede mužstvo, které chce hrát hokej,“ těší se na Lvy. My můžeme jen doufat, že aktivní hokej bude více vyhovovat hostům.

Opory Jihlavy

Že by Dukla měla nějak vyrovnaný kádr se říci rozhodně nedá. O body se totiž stará hlavně čtveřice moc dobře známých jmen. Nejvíce bodů zatím získal Oldřich Bakus. Jako správný kapitán jejiž několikátou sezonu hlavním tahounem mužstva a s patnácti body za osm gólů a sedm asistencí to letos jen potvrzuje. Na záda mu pak dýchá Ladislav Rytnauer, další dlouholetá opora týmu z Vysočiny. Rytnauer zatím posbíral o bod méně (3+11). Třetí je pak s jedenácti body Daniel Hodek (5+6), kterého si jistě ještě mnozí pamatují v ústeckém dresu, ve kterém nastupoval v letech 2003 - 2005. I on je však pravým Jihlavákem a v červenožlutém dresu hraje již přes deset sezon. Obranné činnosti zvládá na jedničku Rostislav Malena, ten je v tabulce produktivity klubu čtvrtý a první mezi obránci. Vstřelil sice jen jeden gól, ale devět asistencí víc jak cokoliv jiného vypovídá o jeho kvalitách. Těžkým oříškem pro ústecké útočníky bude muž střežící jihlavskou síť. Na Milana Řehoře šlo v posledním zápase s Chomutovem dokonce padesát čtyři střel, on však za svá záda pustil jen tři, z toho dvě v oslabení.

Kádr Lvů

Ústecký tým mimo dlouhodobých problémů Andreje Novotného nehlásí naštěstí žádné zdravotní potíže, změny v kádru tak budou pouze kosmetické. V brance nastoupí po Orctovi opět Radek Fiala. Změny se dočkají i útočné řady, místo Pavla Kříže a Jana Kloze se oproti minulému zápasu na ledě ukáže Michal Dragoun s Rokem Pajičem.

Sestavy z posledních zápasů

HC Slovan Ústečtí Lvi: Orct – Němeček, Pojkar, Klobouček, Zeman, O. Kříž, Vobořil, Sklenička, Gýna – Hovorka, Alinč, Šaffer – Janků, Pazourek, Heřman – Mrázek, P. Kříž, Kloz – Mikulík, M. Pšurný, R. Pšurný.

HC Dukla Jihlava: Řehoř - Malena, Dobrovolný, Ficenc,Takáč, Staněk, Kašpar, Martinka, Pleva - Čachotský, Bakus, Hodek, Polcar, Hanzal, Man, Fiedler, Minčák, Bezděk, Hrbatý, Suk, Dvořák.

Sdílet článek na sociálních sítích

Nejnovější články

  • Š u m p e r k - V posledních čtyřech zápasech žlutomodrý celek dokázal vždy bodovat. Dnes změřil síly se Šumperkem, se kterým od začátku držel krok a podařilo se mu dvakrát srovnat nepříznivé skóre, když se o to postaral Ondřej Bláha, ale to bylo vše, na co se Slovan v utkání zmohl.

  • Ústečtí hokejisté mají za sebou další zápas. V domácím prostředí hostili Kolín, který si vypracoval dvoubrankový náskok. Ze začátku druhé třetiny se Slovanu podařilo snížit, po přihrávce Davida Tůmy se prosadil Martin Tůma. Právě David Tůma se vrací k utkání proti Kolínu. „Bod z domácího zápasu je pro nás málo," dodal smutně.

  • Na základě zpřísnění vládních opatření proti nemoci covid-19 se mění podmínky vstupu na zimní stadión. Fanoušci, kteří budou chtít navštívit utkání Chance ligy a podpořit ústecký Slovan musí splnit hned několik pravidel. Nově se dostane na utkání maximálně 1000 lidí, permanentkáři mají přednostní právo vstupu.

Youtube kanál

Sestřih: Benátky vs. Slovan, 27. 11. 2021

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže