Ú s t í n/L. - Značně rozhořčen se o své zápasové dojmy dělil kapitán Ústeckých Lvů Jan Klobouček. Jeho tým v ostře sledovaném derby v Chomutově selhal. „Tuhle prohru jsme potřebovali, protože takhle špatně hrajeme prakticky celou sezónu,“ soptil kapitán.

Tenhle zápas se nepovedl. A jen díky lepší třetí třetině se Slovan zachránil ještě od větší pohromy. „Rychle na to zapomenout? Ani ne. Takovou prohru jsme potřebovali, takhle špatně hrajeme prakticky celou sezónu. Protože naši gólmani nás podrželi, se dosud nenašel tým, který by nás takhle vyučil,“ hřímal bez obalu Klobouček.

V čem domácí předčili žlutomodré hráče? „Nebyli lepší. Zato však vyspělejší a věděli, co mají hrát. Byli zatažení a dostávali se do brejků. Často nás přečíslili, jezdili dva nebo tři na jednoho,“ popisoval.

„O naší hře se neustále bavíme, ale protože jsme zatím vyhrávali, tak jsme neplnili dané pokyny. Na ledě pak předvádíme něco jiného. Nyní jsme inkasovali těžký direkt a musíme se z něj poučit,“ nabádal.

To, co se dělo ve druhé třetině, Slovan už dlouho nepamatuje. Zatímco po první dvacetiminutovce byl zápas ještě otevřený, druhá nabídla z ústeckého pohledu doslova hororový scénář. „Bouřka v kabině? Nejdříve jsme my hráči zuřili sami na sebe. Poté si své řekl trenér. Klidem zrovna nehýřil. Není se však co divit, byl to obraz naší hry.“

Ve třetí části se Lvi zvedli a výsledek utkání alespoň zkorigovali. „Poslední třetina byla náznakem toho, že když budeme hrát zezadu a nebudeme chtít dát každý 20 gólů, že to konečně půjde. Na druhou stranu Chomutov už měl dostatečný náskok. Už nebyl tak aktivní jako v předešlých dvou třetinách,“ všiml si Klobouček.

Podle Kloboučka je problém Ústeckých Lvů jasný. „Naše obranná hra nefunguje. Nepomáháme si, nepokrýváme si hráče, všichni koukáme na puk,“ vysvětluje.

Porážka prý s týmem nezamává. „Nic s námi neudělá. Je to sport. Prostě jsme prohráli. To, že jsme nehráli kompletní, nemělo žádný vliv,“ narážel na fakt, že se Lvi museli obejít bez čtveřice útočníků.

Sdílet článek na sociálních sítích

Aktuality

 • Petr Šidlík do Slovanu

  6. 11. 2021

  Do dnešního utkání se Sokolovem nastoupí za Slovan obránce Petr Šidlík z Mladé Boleslavi.

 • Aktuální marodka

  1. 11. 2021

  Na marodku Slovanu přibyli po utkání se Slavií Praha obránce Petr Přindiš a útočník Tomáš Čermák. Dále jsou stále na marodce útočníci: David Tůma, Vítězslav Bílek, Daniel Jouza a Tomáš Kulhánek.

 • Premium permanentkáři

  9. 9. 2021

  Držitelé premium permanentky si mohou vyzvednout kulich a šálu ve fanshopu před nebo o přestávkách domácích utkání HC Slovan Ústí nad Labem.

 • Fanshop otevřen 19. 5.

  12. 5. 2021

  Fanshop Slovanu bude otevřen ve středu 19. 5. 2021 od 16:30 - 17:30 hod.

 • Realiz.týmy - mládež

  27. 4. 2021

  Realizační týmy mládeže pro sezónu 2021/2022 naleznete na webu pod sekcí Mládež -> Realizační týmy.

Youtube kanál

Sestřih: Frýdek vs. Slovan, 21. 11. 2021

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže