Ú s t í n/L. - Jeden vyhrál extraligu s Karlovými Vary, druhý hrával v NHL, třetí strašil brankáře celé extraligy. Co je pojí? Společně přehrávají jednoho soupeře za druhým a díky nim patří Chomutovu první pozice v průběžném zúčtování první ligy.

Útočné komando Milan Procházka, Milan Kraft a Radek Duda se chystá i na ústecký Slovan. Brankář Lvů Zdeněk Orct však hodlá z této konfrontace vyjít jako vítěz. „Víme o nich. Ale Chomutov má silný kádr, někdo góly musí dávat. Jestli je střílí Duda nebo Kraft je jedno. Speciální formaci na ně nasazovat nebudeme. Budeme se snažit odevzdat maximum,“ tvrdí odhodlaně.

V sobotu půjde o první místo v tabulce. Na šlágr podzimu se ubírají zraky už dlouho dopředu. „Bude to kvalitní utkání. Ale ať dopadne jakkoli, nedělejme z toho převratné závěry. Pro nás soutěž začíná až později. Tím však nechci podceňovat dosavadní odehraná utkání nebo duel v Chomutově.“

Ústečtí Lvi v prověrce před derby uhájili těsnou výhrou nad Benátkami, Chomutov smetl Znojmo. „Nejen oproti zápasu s Benátkami se budeme muset zlepšit. Nejsme dokonalí a je na čem pracovat. Je jasné, že nás čeká nejtěžší zápas dosavadního průběhu sezóny. Chomutovu se sice momentálně daří, ale hodnotit, kdo jak na tom je, můžeme po utkání,“ říká.

Nesmiřitelní rivalové se proti sobě setkají poprvé od nešťastného srpnového přípravného střetnutí, které bylo po sérii bitek předčasně ukončeno. „Vzpomínám si na to. V hlavách hráčů to možná ještě bude. Každopádně jde především o hokej. Fanoušci mají na případné peprné reakce právo. S tím se musíme vypořádat,“ vykládá Orct.

Zkušený gólman po dvouzápasové pauze znovu naskočí na led. Na střídavé starty po vzoru Dušana Salfického se nechystá. „To je spíš věc manažera. Až řekne běž tam chytat, půjdu. V současné době žádné signály nejsou,“ uzavírá Orct. Bude se Slovan po bitvě Severu vyhřívat na první pozici?

Sdílet článek na sociálních sítích

Nejnovější články

  • Š u m p e r k - V posledních čtyřech zápasech žlutomodrý celek dokázal vždy bodovat. Dnes změřil síly se Šumperkem, se kterým od začátku držel krok a podařilo se mu dvakrát srovnat nepříznivé skóre, když se o to postaral Ondřej Bláha, ale to bylo vše, na co se Slovan v utkání zmohl.

  • Ústečtí hokejisté mají za sebou další zápas. V domácím prostředí hostili Kolín, který si vypracoval dvoubrankový náskok. Ze začátku druhé třetiny se Slovanu podařilo snížit, po přihrávce Davida Tůmy se prosadil Martin Tůma. Právě David Tůma se vrací k utkání proti Kolínu. „Bod z domácího zápasu je pro nás málo," dodal smutně.

  • Na základě zpřísnění vládních opatření proti nemoci covid-19 se mění podmínky vstupu na zimní stadión. Fanoušci, kteří budou chtít navštívit utkání Chance ligy a podpořit ústecký Slovan musí splnit hned několik pravidel. Nově se dostane na utkání maximálně 1000 lidí, permanentkáři mají přednostní právo vstupu.

Youtube kanál

Sestřih: Benátky vs. Slovan, 27. 11. 2021

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže