onlajn z chomutovského ČEZ stadionu.">
Ú s t í n/L. - Bezesporu největším tahákem jedenáctého kola první ligy bude regionální derby Chomutova s Ústím. Aby také ne, setkají se tak jediné dva neporažené celky a zároveň nejvýraznější kandidáti na postup do finále play off. To ale poněkud předbíháme. Souboj lídrů druhé nejvyšší soutěže odstartuje v sobotu 17. října v 17:30. V ten samý čas započne i textový onlajn z chomutovského ČEZ stadionu.
8-2-0-0 celková bilance 9-1-0-0
5-0-0-0 zápasy venku 5-0-0-0
3-2-0-0 zápasy doma 4-1-0-0
2. postavení v tabulce 1.
28 získané body 29
35:11 skóre 38:15
0 utkání bez vstřelené branky 0
3 utkání se shut-outem 1
8:1 (Šumperk) nejvyšší výhra 6:2 (Znojmo)
-:- (nikdo) nejvyšší prohra -:- (nikdo)
Jan Alinč; 11b (5+6) nejproduktivnější hráč Radek Duda; 16b (6+10)
Rok Pajič; 6 nejlepší střelec Radek Duda; 6
Jan Alinč; 6 nejvíce asistencí M. Kraft, R. Duda; 10
Roman Němeček; 18 nejtrestanější hráč Petr Domin; 29
96,35% úspěšnost brankářů 94,79%
1,10 průměr inkas. branek 1,50
9 góly v přesilovkách 11
22,5% využití přesilovek 18,64%
2 góly v oslabení 3

Aktuální forma Chomutova

Rozepisovat se o aktuální formě vedoucího celku tabulky se může zdát trochu zbytečným, nicméně nastiňme si uplynulých deset kol, resp. způsob, jakým je zvládl severočeský rival. Chomutov v dosavadním průběhu ročníku ztratil jediný bod, zápas v Chrudimi se totiž rozhodl až střelou v prodloužení. Zajímavé je srovnání úspěšnosti KLH v jednotlivých třetinách. V první třetině se zatím nepodařilo ani Chomutovu, ani jeho soupeři vsřelit více jak jednu branku. Chomutov - soupeři 4:2. Budoucí soupeř Lvů je totiž suverénně nejnebezpečnější v dějství druhém, ve kterém zároveň padalo i nejvíce branek. Chomutov - soupeři 20:10. Třetí třetina byla povětšinou ve znamení zvyšování náskoku Severočechů či hlídání si dosavadního výsledku. Neprohráli ji ani jednou, v zápase pátého kola s Vrchlabím díky ní vyhráli zápas. Chomutov - soupeři 13:2, prodloužení 1:0.

Opory Chomutova

Největší oporou Chomutova je bezesporu první lajna. Ta je hlavním tahounem mužstva. Co je víc vypovídající o její kvalitě, než že Radek Duda vede kanadské bodování ligy se šestnácti body (6+10) a Milan Kraft je s body čtrnácti na třetím místě (4+10). Jen o dvě asistence horší je Milan Procházka, nicméně čtyři góly a osm asistencí stačí jen na průběžné osmé místo.
Také nejlepší obránce ligy nastupuje v první pětce. Lukáš Pulpán získal během svého působení nejen devět bodů plusových, ale i kanadských (4+5). Jak je vidno, elitní chomutovská formace bude zřejmě Ústeckým dělat velké problémy. Na druhou stranu je k zamyšlení, jestli se v nevyrovnanosti pětek sobotního soupeře Slovanu nedá vysledovat jistá výhoda.
Branku pak stráží pětadvacetiletý levák Miroslav Hanuljak. Toho si Chomutov stáhl z Kadaně. Hanuljak prožívá dobrou sezónu, ovšem právě utkání s Ústím pro něj bude zřejmě největší výzvou pro to, aby dokázal, že má na to stabilně chytat v týmu prozatím nejlepšího týmu soutěže.

Kádr Lvů

Jisté již před zápasem je, že v Chomutově určitě nenastoupí slovinský rychlík Rok Pajič. Na druhou stranu nastoupí tři hráči, kteří měli v poslední době drobné zdravotní problémy. Tvrdý střed v posledním zápase Marka Hovorku nezastavil a ten bude moci v derby prokázat svoji kvalitu. Rovněž nastoupí i dva z nejzkušenějsích Lvů: Pavel Janků a Jan Alinč. V brance nastoupí, jak se dá tušit, Zdeněk Orct.

Sestavy z posledních zápasů

HC Slovan Ústečtí Lvi: Fiala – Pojkar, Němeček, Zeman, Klobouček, Vobořil, Kříž O., Sklenička, Gýna – Heřman, Kříž, Kloz – Pazourek, Alinč, Mrázek – Šaffer, Hanzl, Hovorka - Pšurný R., Mikulík, Pšurný M.

KLH Chomutov: Hanuljak - Pulpán, Bombic, Trefný, Pavlas, Malínský, Grof, Všetečka, Révay - Procházka, Kraft, Duda, Trochta, Fiala, Eiselt, Jíra, Jeslínek, Hašek, Tauš, Domin, Míka.

Sdílet článek na sociálních sítích

Nejnovější články

  • Š u m p e r k - V posledních čtyřech zápasech žlutomodrý celek dokázal vždy bodovat. Dnes změřil síly se Šumperkem, se kterým od začátku držel krok a podařilo se mu dvakrát srovnat nepříznivé skóre, když se o to postaral Ondřej Bláha, ale to bylo vše, na co se Slovan v utkání zmohl.

  • Ústečtí hokejisté mají za sebou další zápas. V domácím prostředí hostili Kolín, který si vypracoval dvoubrankový náskok. Ze začátku druhé třetiny se Slovanu podařilo snížit, po přihrávce Davida Tůmy se prosadil Martin Tůma. Právě David Tůma se vrací k utkání proti Kolínu. „Bod z domácího zápasu je pro nás málo," dodal smutně.

  • Na základě zpřísnění vládních opatření proti nemoci covid-19 se mění podmínky vstupu na zimní stadión. Fanoušci, kteří budou chtít navštívit utkání Chance ligy a podpořit ústecký Slovan musí splnit hned několik pravidel. Nově se dostane na utkání maximálně 1000 lidí, permanentkáři mají přednostní právo vstupu.

Youtube kanál

Sestřih: Benátky vs. Slovan, 27. 11. 2021

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže