Ú s t í n/L. – Říjen ještě není zdaleka u konce a první liga se již přehoupává do své druhé poloviny - tedy alespoň její základní část. Situace Slovanu je zatím více než příznivá, tým je na druhém místě a předtím, než změří síly s aktuálně vedoucí Kometou Brno, jede bojovat o další důležité body do Havlíčkova Brodu. Zápas i online přenos začínají v 18:00..

Porovnání týmů

11-1-1-2 celková bilance 6-0-1-8
4-1-1-1 zápasy venku 3-0-0-5
7-0-0-1 zápasy doma 3-1-1-2
2. postavení v tabulce 8.
36 získané body 21
47:30 skóre 38:40
0 utkání bez vstřelené branky 0
0 utkání se shut-outem 2
5:1 (Havlíčkův Brod) nejvyšší výhra 5:1 (Olomouc)
2:6 (Chomutov) nejvyšší prohra 1:5 (Ústí nad Labem, Havířov)
M. Šagát; 14b (6+8) nejproduktivnější hráč M. Borovanský; 16b (5+11)
Šagát, Špirko, Heřman; 6 nejlepší střelec T. Svoboda; 9
M. Šagát; 8 nejvíce asistencí M. Borovanský; 11
Z. Sklenička; 57 nejtrestanější hráč M. Třetina; 49
D. Salfický - 92,74% úspěšnost brankáře S. Neruda - 92,88%
D. Salfický - 1,89 průměr inkas. branek S. Neruda - 2,11

Úvod

O ústeckém Slovanu se nedá zrovna říct, že by své soupeře přímo válcoval. Chatrné proměňování šancí přináší sice spousty střel na brankáře, nicméně daleko důležitější statistika - vstřelené góly - se udržuje v intencích známek průměrně prospívajícího žáka. Na druhou stranu, Slovan dokáže zápasy vyhrávat. To se mu aktuálně podařilo již osmkrát v řadě a v tomto ohledu v lize zatím nemá konkurenci. I díky tomu si udržuje druhé místo s bodovým odstupem na první Kometu Brno.
Zato Havlíčkův Brod momentálně okupuje devátou příčku prvoligové tabulky s náskokem dvou bodů na desátou Olomouc. Střed tabulky je vůbec poměrně vyrovnaný. Havlíčkův Brod tedy nepatří mezi favority nadcházejícího zápasu. Jak se ale v hokeji často ukazuje, na favority se kolikrát "nehraje".

Průběh sezony

Tým Rebelu není žádným Nikolajem Šohajem mezi prvoligovými týmy, který by body bohatým bral a chudým dával. Jeho výsledky zatím vpodstatě odpovídají očekávání. Se Slovanem například hned v prvním kole prohrál 5:1, aby na zápas navázal výhrou 5:1 nad Olomoucí. Zaujme jistě zápas pátého kola, kdy Havlíčkův Brod notně zkomplikoval na domácím ledě bytí Kometě a rval se až do samostatných nájezdů (4:5sn). Osmé kolo znamenalo pro Rebel zájezd na led dalšího z favoritů soutěže, Chomutova. A zde již dopadl zápas dle očekávání, severočeši zvítězili 4:2.

Tahouni mužstva

Když už je obrana Havlíčkobrodských vyšachována ze své obvyklé činnosti a útočníci sledují hru z povzdálí, je posledním mužem, který má možnost odvrátit inkasování gólu - brankář Stanislav Neruda. Nepříliš známé jméno, na druhou stranu poměrně spolehlivá opora. Jak již bylo avizováno ve statistikách obou týmů, drží si slušnou procentuální úspěšnost, která se blíží 93%. Průměr na zápas - 2.11, je též slušný.
Obráncům ve dresu Havlíčkova Brodu vévodí dvaadvacetiletý Jakub Šulc s pěti body (2+3), který je zároveň nejtrestanějším hráčem obrany (31 TM).
Celkově nejtrestanějším hráčem je ale útočník Miroslav Třetina (49 TM), který ale zároveň nasbíral 14 bodů a je tak třetím nejproduktivnějším hráčem Rebelu. Před ním je jen Tomáš Svoboda a výše jmenovaný Michal Borovanský.

Vzájemné zápasy 2006/2007

Havlíčkův Brod - Ústí nad Labem 4:3
Ústí nad Labem - Havlíčkův Brod 7:0
Havlíčkův Brod - Ústí nad Labem 0:3
Ústí nad Labem - Havlíčkův Brod 9:0

Sestavy z posledních zápasů

HC Rebel: Neruda (Suchan) - Vyhlídal, Soldán, Šulc, Borůvka, Pavlík, Špelda, Martinka, A. Jelínek, Rusnák - Borovanský, Kraučuk, Varga, Vojtěch Němec, Třetina, Holec, Stromko, Dušátko, Ondráček, Svoboda, Wurm.
HC Slovan Ústečtí Lvi: Salfický - Novotný, Tůma, Klobouček, Zeman, Němeček, Vágner, Pojkar - Šagát, Dragoun, Sklenička - Janků, Novák, Pazourek - Čaloun, Špirko, Heřman - Kloz, Havlíček, Šaffer.

Sdílet článek na sociálních sítích

Nejnovější články

  • Š u m p e r k - V posledních čtyřech zápasech žlutomodrý celek dokázal vždy bodovat. Dnes změřil síly se Šumperkem, se kterým od začátku držel krok a podařilo se mu dvakrát srovnat nepříznivé skóre, když se o to postaral Ondřej Bláha, ale to bylo vše, na co se Slovan v utkání zmohl.

  • Ústečtí hokejisté mají za sebou další zápas. V domácím prostředí hostili Kolín, který si vypracoval dvoubrankový náskok. Ze začátku druhé třetiny se Slovanu podařilo snížit, po přihrávce Davida Tůmy se prosadil Martin Tůma. Právě David Tůma se vrací k utkání proti Kolínu. „Bod z domácího zápasu je pro nás málo," dodal smutně.

  • Na základě zpřísnění vládních opatření proti nemoci covid-19 se mění podmínky vstupu na zimní stadión. Fanoušci, kteří budou chtít navštívit utkání Chance ligy a podpořit ústecký Slovan musí splnit hned několik pravidel. Nově se dostane na utkání maximálně 1000 lidí, permanentkáři mají přednostní právo vstupu.

Youtube kanál

Sestřih: Benátky vs. Slovan, 27. 11. 2021

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže