Ú s t í n/L. - Mezi hrdiny duelu Ústeckých Lvů s libereckými Bílými Tygry se objevilo jedno překvapivé jméno. Slovan, postižený rozsáhlou marodkou, se porozhlédl v první lize, a výsledkem bylo zatím jednozápasové angažmá slovinského útočníka Roka Pajiče. Ten ještě den předtím pomohl vybojovat prvoligovému Vrchlabí výhru s Mladou Boleslaví, v sobotu již válel v ústeckém dresu. Výraznou stopu zanechal v zápase také gólman Jiří Zikmund, který zaznamenal 53 úspěšných zákroků.
Ústecký tým v posledních týdnech zasáhla vlna zranění několika útočníků, a tak byl pro zápas proti Bílým Tygrům z Vrchlabí zapůjčen slovinský štírek Rok Pajič. ”Zatím jsem tu na střídavý start. Uvidíme, jak to dopadne dál. Myslím, že to bude všechno na domluvě klubů. Já bych chtěl určitě radši hrát tady než v první lize. Určitě jsem rád, že mi Ústí dalo šanci si tady zahrát, zatím na jeden zápas. Doufám, že jsem je přesvědčil. Přece jenom je extraliga více, než první liga. Uvidíme,” kouká do blízké budoucnosti hráč, který se pokoušel prosadit v extralize právě v libereckém týmu. ”Já už ale nejsem hráč Liberce, já jsem hráč slovinské Jesenice, kde mám podepsanou smlouvu. Teď momentálně hraju ve Vrchlabí. V Liberci jsem ale působil a ta motivace byla velká. Chtěl jsem je porazit a dokázat, že na to mám. Oni mi za dva roky moc šancí nedali. Škoda, že jsme je neporazili,” lituje nevydařené pomsty.

Nová posila měla v nohou sobotní vítězný zápas Vrchlabí s Mladou Boleslaví. ”Bylo to těžké, ale v některých jiných soutěžích také odehrají hráči čtyři pět zápasů za týden. Pro mě to bylo náročnější možná i v tom, že jsem byl týden nachlazený a neměl jsem tolik síly. Soustředil jsem se na zápas hlavně psychicky a chtěl se dostat do tempa. Myslím si, že to šlo, ale na konci už to bylo náročnější, protože mi docházely síly,” přiznal mladý forvard, který letos v první lize nasbíral již čtrnáct kanadských bodů (8+6).

Rychlonohý útočník odehrál zápas na centru druhé lajny a přestože neměl mnoho příležitostí sehrát se se svými novými spoluhráči, nevedl si vůbec špatně. ”Ráno jsme měli rozbruslení, trochu jsme si k tomu něco řekli, co a jak chceme hrát. Vždycky je těžké, když přijde nějaký nový hráč, ale myslím, že jsme si sedli. Hráli jsme u toho i hlavou, přemýšleli u toho. Jeden druhého jsme viděli a myslím, že to nebylo špatné. Mně se to líbilo, a doufám, že spoluhráčům také,” přeje si Pajič a spokojeně hodnotí svojí premiéru v ústeckém dresu: ”Začátek byl dobrý, dostal jsem se hned do tempa. Byli jsme lepší a škoda toho gólu na nula jedna, co jsme dostali. Za tu nahrávku jsem rád, zvedlo mi to sebevědomí. Hned jsem si dovolil víc. Jen škoda, že mi pak docházela síla, že jsem nedokázal odehrát celý zápas ve stejném tempu. Jsem ale docela spokojený.”

Skvělý záskok za absentujícího Petra Přikryla odehrál Jiří Zikmund. ”V sobotu jsem se dozvěděl, že budu chytat. Petr přijel od doktora a říkal, že to není dobrý, takže budu chytat. Měl bych chytat ještě na Slávii,” říká ústecká gólmanská dvojka a na adresu duelu týmů s šelmami ve znaku dodává: ”Měli jsem z Liberce respekt. Je to kvalitní mužstvo. Hrajou stále o první místa a to máte respekt vždycky proti takovému mančaftu. Kdyby nám někdo před zápasem řekl, že s nimi budeme bodovat, tak bychom asi koukali. Byli jsme čtyři minuty od třech bodů a je to škoda, že jsme to nakonec prohráli. Takový je hokej, je to kulatý.”
Dlouholetá ústecká brankářská dvojka si trochu vyčítala druhý liberecký gól, který znamenal srovnání skóre necelé čtyři minuty před koncem zápasu. ”Netrefil to úplně čistě, on do toho plácnul. Ale tohle platí, že jo. Bylo to od modrý, to bych asi měl chytat. Je to škoda,” povzdechl si nad vyrovnávacím Zíbovým gólem.
Ústečtí Lvi si připsali ze série čtyř domácích zápasů šest bodů a drží se na výtečné desáté příčce. ”Jsme spokojení za každý bod. Bojujeme o to, abychom hráli okolo desátého místa,” hodnotí bodový zisk Zikmund.

Sdílet článek na sociálních sítích

Aktuality

 • Petr Šidlík do Slovanu

  6. 11. 2021

  Do dnešního utkání se Sokolovem nastoupí za Slovan obránce Petr Šidlík z Mladé Boleslavi.

 • Aktuální marodka

  1. 11. 2021

  Na marodku Slovanu přibyli po utkání se Slavií Praha obránce Petr Přindiš a útočník Tomáš Čermák. Dále jsou stále na marodce útočníci: David Tůma, Vítězslav Bílek, Daniel Jouza a Tomáš Kulhánek.

 • Premium permanentkáři

  9. 9. 2021

  Držitelé premium permanentky si mohou vyzvednout kulich a šálu ve fanshopu před nebo o přestávkách domácích utkání HC Slovan Ústí nad Labem.

 • Fanshop otevřen 19. 5.

  12. 5. 2021

  Fanshop Slovanu bude otevřen ve středu 19. 5. 2021 od 16:30 - 17:30 hod.

 • Realiz.týmy - mládež

  27. 4. 2021

  Realizační týmy mládeže pro sezónu 2021/2022 naleznete na webu pod sekcí Mládež -> Realizační týmy.

Youtube kanál

Sestřih: Frýdek vs. Slovan, 21. 11. 2021

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže