Ú s t í n/L. - Jen pár dní a sportovní sen Ústečanů se začne naplňovat. Hokej ve městě povýší na extraligovou úroveň a ve čtvrtek utkáním v Liberci začne Slovan Ústí psát nejrůžovější kapitolu své dosavadní historie. V neděli pak Zlatopramen aréna bude hostit premiérové extraligové střetnutí. V hlavách Ústečanů se rojí otázky, zda-li klub bude nejvyšší konkurenci stačit. Cíl je jediný: záchrana. „Podřídíme tomu všechno, uděláme pro to maximum,“ slibuje generální manažer Lvů David Šaffer.
Poslední roky bývala česká nejvyšší soutěž velmi vyrovnaná. Jen poslední dvě sezony měla jediného odpadlíka – Vsetín. Ten však letos neobdržel licenci a soutěže s největší pravděpodobností bude bez něj. „Vsetín? To vůbec neřešíme. Situace je taková, jaká je. Můžu na rovinu říci, že nikdo z extraligových klubů neví, kdy se do takové situace může dostat, ale já se koukám do budoucna a Vsetínem se nyní nijak nezatěžuji,“ odmítá David Šaffer spekulovat o možnostech případného vrácení šestinásobného mistra do ligy.

Radostné očekávání věcí příštích kalí Ústečanům až příliš velký počet zraněných a nemocných plejerů. Za poslední dny vypadli ze sestavy z různých důvodů postupně Jan Kloz, Tomáš Martinec, Andrej Novotný, Jan Čaloun, Martin Vágner, problémy měli Adam Šaffer a Petr Hořava. „Generální manažer si nemůže stěžovat na zranění. Je to realita, která potkává každý tým. Záleží na tom, kdy tato zranění přijdou. Nám se dva roky zranění a nemoci docela vyhýbala. Teď to přišlo naráz. Honzy Čalouna je samozřejmě škoda, ale musíme se tomu postavit čelem. Začínáme extraligu ve složení, které máme, a uvidíme.“

Těžko soudit, jak vysoko bude kádr ústeckého nováčka v soutěži útočit. Srovnání přinese až samotná soutěž. Z odehrané přípravy se moc usuzovat nedá. Ústečtí v soubojích s extraligovými týmy jen dvakrát zvítězili. Vždy těsně a vždy díky účinné defenzivě. Jenže v soutěži by sedm získaných bodů z devíti zápasů znamenalo velké starosti (loni předposlední Plzeň v 52 zápasech dosáhla na 63 bodů). Co by pak následovalo? Mohl by se začít výrazně měnit kádr? „Taková možnost připadá v úvahu ve chvíli, kdy zjistíme, že hráči nemají takovou výkonnost, že nesbíráme body. Je to jeden z možných scénářů,“ připustil Šaffer připravenost na nejhorší. „Ale znovu opakuji s tímto týmem začneme, tomu věříme a uvidíme. V říjnu třeba zjistíme, že realita je jiná a my budeme muset situaci okamžitě řešit. Rozdíl mezi první ligou a extraligou cítím v tom, že v první lize stačily řešit problémy během týdne, čtrnácti dnů, v extralize musíte učinit rozhodnutí třeba za jeden den. Situace se musí analyzovat daleko rychleji a následně reagovat daleko rychleji,“ přemýšlí manažer.

Poslední roky byli hráči i fanoušci zvyklí na samá vítězství. Za čtyři porážky po sobě se měnil trenér. Jak v roce 2004 Jindřich Setikovský, tak letos na jaře Pavel Hynek. „Vůbec bych to nesrovnával s koncem první ligy. V tuhle chvíli nechci vůbec předjímat. Je to úplně jiná situace. V první sezoně máme jasný cíl: udržet ligu,“ zopakoval Šaffer.

A jak David Šaffer na historickou sezonu těší si poslechněte v audio nahrávce.

Sdílet článek na sociálních sítích

Aktuality

 • Petr Šidlík do Slovanu

  6. 11. 2021

  Do dnešního utkání se Sokolovem nastoupí za Slovan obránce Petr Šidlík z Mladé Boleslavi.

 • Aktuální marodka

  1. 11. 2021

  Na marodku Slovanu přibyli po utkání se Slavií Praha obránce Petr Přindiš a útočník Tomáš Čermák. Dále jsou stále na marodce útočníci: David Tůma, Vítězslav Bílek, Daniel Jouza a Tomáš Kulhánek.

 • Premium permanentkáři

  9. 9. 2021

  Držitelé premium permanentky si mohou vyzvednout kulich a šálu ve fanshopu před nebo o přestávkách domácích utkání HC Slovan Ústí nad Labem.

 • Fanshop otevřen 19. 5.

  12. 5. 2021

  Fanshop Slovanu bude otevřen ve středu 19. 5. 2021 od 16:30 - 17:30 hod.

 • Realiz.týmy - mládež

  27. 4. 2021

  Realizační týmy mládeže pro sezónu 2021/2022 naleznete na webu pod sekcí Mládež -> Realizační týmy.

Youtube kanál

Sestřih: Frýdek vs. Slovan, 21. 11. 2021

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže