Ú s t í n/L. - Slovan po čtyřech utkáních konečně zvítězil. Doma nakonec čtyřikrát překonal obranu Olomouce a po dvou týdnech si znovu připsal tři body. Úvodní dva zásahy zaznamenali ústečtí hokejisté v přesilových hrách. Ty vždy vybojovala čtvrtá formace Lvů, která naposled hrála ve složení Přeučil – Kloz – Vítek. Významný příspěvek řady, která se má soustředit spíše na bránění. „Hráli výborně, zaslouží si absolutorium. Dostávali je pod tlak a byli cítit,“ pochválil své svěřence trenér Vladimír Evan
Už v minulých pro Lvy neúspěšných zápasech byly právě výkony čtvrté pětky slibné. Posledně v domácím mači s Jihlavou Jan Kloz, věkem ještě junior, jen co naskočil z trestné lavice dokázal vybruslil dva oblouky kolem soupeřovy branky, udržet protihráče na zádech a předložit gólovou nahrávku Tomáši Houdkovi. Sehráli tak nejpovedenější moment jinak nepovedeného klání. „Každá povedená akce zvedne sebevědomí. Budu jedině rád, když jich bude víc,“ přiznává Kloz. Jako nejmladší stále musí pykat za kolektivní tresty. Posledně dvakrát, aniž se sám provinil, trpěl dvě minuty na trestné lavici za spoluhráče. Nejdřív Nádašdi, pak Ivan si svým nesportovním chováním vedle dvouminutového trestu vykoledovali i vyšší, a tak museli být v boxu trestoměřičů doplněni právě mladým ústeckým odchovancem. „Dělám si srandu, že tam pak naběhnu a dám gól,“ zlehčuje Kloz situace, kdy odkrucuje tresty kolegů.

V zápase s Olomoucí napsal další mezník v jeho kariéře. Poprvé od doby, kdy se objevuje v sestavě A týmu, se při korekci sestavy v závěru utkání na tři pětky udržel mezi hrajícími hokejisty. „Jsem rád, že mi trenér věřil,“ raduje se. Z centru čtvrté formace se posunul na levé křídlo třetí. V podstatě hrál třetího obránce. „Dostal jsem pokyn nikam nevysunovat. Budu hrát kdekoli, kde trenér řekne.“ A trenér Vladimír Evan jej po zápase chválil: „Dlouhodobě předvádí výborné výkony a kdyby nemusel ze začátku pomáhat juniorům, měl by místo od začátku. Počítali jsme s ním a jen to nyní potvrdil. Je vnímavý hráč a levé křídlo v závěru zvládl, strach jsem neměl.“

Svou práci v juniorském hokeji Jan Kloz ukončil. Vydatně přispěl k záchraně juniorské extraligy v Ústí. V novém roce v mládežnické kategorii nastoupil jedinkrát. „Když měli hodně zraněných. Už jsou zachránění. Nyní budu makat pro áčko,“ vyhlašuje Kloz. „Snažím se na sobě pracovat.“ Jediné, co mu letos nevyšlo, bylo probojovat se do sestavy reprezentace dvacetiletých na mistrovství světa ve Švédsku. Už před závěrečným soustředěním mu trenér reprezentace Vladimír Bednář řekl, že šance je malá, přesto se kempu před mistrovstvím zúčastnil. „Bral jsem to v pohodě. Snažil jsem se hrát uvolněně, nestresovat se. Nevyšlo to, bohužel.“ I tak oceňuje nabyté zkušenosti na mezinárodní scéně: „Je to rychlejší, není čas vymýšlet nějaké akce, něco jsem okoukal, je to velká zkušenost.“ Nyní před Janem Klozem stojí poslední letošní výzva. Vybojovat si stabilní místo v ústeckém áčku a postoupit s ním do extraligy. Loni se mu podobný kousek povedl s juniorkou Lvů. Případně se ještě se může objevit v dresu blízkého Děčína. „Děčínský manažer se mě zeptal. Znám kluky a jsem ochotný tam jít jim pomoci,“ dodal Kloz.

Sdílet článek na sociálních sítích

Aktuality

 • Petr Šidlík do Slovanu

  6. 11. 2021

  Do dnešního utkání se Sokolovem nastoupí za Slovan obránce Petr Šidlík z Mladé Boleslavi.

 • Aktuální marodka

  1. 11. 2021

  Na marodku Slovanu přibyli po utkání se Slavií Praha obránce Petr Přindiš a útočník Tomáš Čermák. Dále jsou stále na marodce útočníci: David Tůma, Vítězslav Bílek, Daniel Jouza a Tomáš Kulhánek.

 • Premium permanentkáři

  9. 9. 2021

  Držitelé premium permanentky si mohou vyzvednout kulich a šálu ve fanshopu před nebo o přestávkách domácích utkání HC Slovan Ústí nad Labem.

 • Fanshop otevřen 19. 5.

  12. 5. 2021

  Fanshop Slovanu bude otevřen ve středu 19. 5. 2021 od 16:30 - 17:30 hod.

 • Realiz.týmy - mládež

  27. 4. 2021

  Realizační týmy mládeže pro sezónu 2021/2022 naleznete na webu pod sekcí Mládež -> Realizační týmy.

Youtube kanál

Sestřih: Frýdek vs. Slovan, 21. 11. 2021

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže