Ú s t í n/L. - Protože již třikrát za sebou odcházeli hráči Slovanu po zápase do kabin se svěšenými hlavami, je načase je opět zvednout. Tím protivníkem, který by rád využil současnou nepohodu Lvů, bude Sareza Ostrava. Porubští uspěli v posledních dvou kolech proti nejslabším prvoligistům, v sobotu 10. února naopak budou mít možnost otestovat na svém stadionu soupeře z opačného pólu tabulky. Ústečtí Lvi již mají na čele tabulky pouze pětibodový náskok. Podaří se jim ho udržet? Mač začíná v 17:00 hod.
Porovnání týmů

17-3-5-17 celková bilance 26-5-4-7
7-2-2-11 zápasy venku 11-4-1-5
10-1-3-6 zápasy doma 15-1-3-2
7. postavení v tabulce 1.
62 získané body 92
133:132 skóre 140:84
4 utkání bez vstřelené branky 1
4 utkání se shut-outem 7
8:2 (Kadaň) nejvyšší výhra 8:1 (Olomouc)
1:7 (Brno, Boleslav) nejvyšší prohra 3:6 (Kadaň)
P. Šebesta; 37b (19+18) nejproduktivnější hráč M. Antoš; 30b (16+14)
P. Šebesta; 19 nejlepší střelec M. Antoš; 16
D. Sochorek; 22 nejvíce asistencí L. Slížek, T. Martinec; 21
M. Ovšák; 100 nejtrestanější hráč J. Klobouček; 118
J. Čech - 92,89% úspěšnost brankáře P. Přikryl - 94,35%
J. Čech - 2,81 průměr inkas. branek P. Přikryl - 1,63
55 góly v přesilovkách 51
18,15% využití přesilovek 18,21%
4 góly v oslabení 15
10,13% střelecká úspěšnost 9,83%

Dosavadní průběh sezóny

Sareza Ostrava prožívá letos povedenou sezónu a má reálnou naději, že si po roční odmlce opět zahraje play-off. Na deváté Jestřáby nastřádala sedm bodů k dobru. Stejně jako v minulé sezóně, ve které Slovan porazil svého nastávajícího soupeře jed jednou, i letos Ostravští dokazují, že na Ústí umí. Právě poslední vzájemné střetnutí z poloviny prosince, ve kterém se po prodloužení radovali ve Lví aréně hosté (3:4p), znamenalo start zatím nejdelší vítězné série Sarezy. Její délka se natáhla na čtyři zápasy. Po úspěchu v Ústí následovala nejvyšší výhra Ostravských v sezóně - odnesla to Kadaň (8:2) a dvě vítězství na ledě soupeřů – v Hradci (3:4) a v Berouně (0:4).
Po posvícení však přišel půst v podobě pětice porážek v řadě. Z té vyčnívají dva debakly v Brně a Mladé Boleslavi (2x7:1). V posledních čtyřech kolech se Sareza již zvedla a vybojovala tři výhry (Třebíč 2:1, Havl. Brod 6:0, Olomouc 3:4). Poražena odešla pouze z jihlavského ledu (3:2).

Opory týmu

Mezi ostravskými tyčemi dostává v posledních zápasech přednost ten starší z dvojice nadějných mladíků Jakub Čech, který zaskakoval v době Murínova zranění ve Zlíně, kde odehrál osmnáct utkání. I druhý talent Jakub Štěpánek si již letos kromě zápasů v ostravském dresu zachytal extraligu za Vítkovice.
Za Sarezu si v tomto ročníku již asi nezahraje nejspolehlivější z beků Dušan Brincko (+5), který odešel do polské ligy. Nejvíce bodujícím zadákem je Milan Ovšák (10+9, +3). S notným odstupem je za ním David Mocek (2+10, +1).
Útočné manévry týmu řídí především dvojice Šebesta, Boháč. Kapitán týmu Pavel Šebesta je těsně za nejlepší desítkou prvoligových útočníků a drží si průměr bod na zápas (19+18). Slušný bodový příspěvek přinesl týmu i Šebestův centr Daniel Boháč (12+13). Mezi zmíněnou dvojku se vklínil aktuálně zdravotně indisponovaný Dalibor Sochorek (11+22). Volání polské extraligy vyslyšel po Brinckovi také Milan Baranyk.

Vzájemné zápasy

2006-2007
Ústí n. L.- Ostrava 5:1 report
Ostrava - Ústí n. L. 2:0 report
Ústí n. L.- Ostrava 3:4pp report

Předpokládané sestavy

Ostrava: Čech - Ovšák, Mocek D., Palík, Holík, Tesařík, Vnenk, Mocek J., Vajda - Šebesta, Boháč, Klimek - Gelačák, Holuša, Hubáček - Valušiak, Badžo, Bokroš - Janečka, Glas, Mocek I.

Ústí n./L.: Přikryl - Nádašdi, Kolafa, Hořava, Kudrna Jan, Zápotočný, Houdek, Ficenc, Pojkar - Pazourek, Slížek, Liščák - Janků, Martinec, Klimt - Micka, Ivan, Klobouček –Kloz, Přeučil, Vítek.

Další utkání 43. kola

Olomouc – Havlíčkův Brod
Třebíč – Hradec Králové
Mladá Boleslav - Beroun
Brno - Prostějov
Jihlava - Kadaň
Chomutov – Havířov

Sdílet článek na sociálních sítích

Nejnovější články

  • Trenéři základny si pro naše nejmenší děti připravili překvapení v podobě návštěvy maskota Viktora, společně s Mikulášem, čertem a anděly. Všechny děti si domů odnesly drobné dárky. "Myslím, že se trénink s překvapením vydařil a děti měly krásný zážitek", sdělil redakci Václav Drahorád, hlavní trenér základny.

  • Š u m p e r k - V posledních čtyřech zápasech žlutomodrý celek dokázal vždy bodovat. Dnes změřil síly se Šumperkem, se kterým od začátku držel krok a podařilo se mu dvakrát srovnat nepříznivé skóre, když se o to postaral Ondřej Bláha, ale to bylo vše, na co se Slovan v utkání zmohl.

  • Ústečtí hokejisté mají za sebou další zápas. V domácím prostředí hostili Kolín, který si vypracoval dvoubrankový náskok. Ze začátku druhé třetiny se Slovanu podařilo snížit, po přihrávce Davida Tůmy se prosadil Martin Tůma. Právě David Tůma se vrací k utkání proti Kolínu. „Bod z domácího zápasu je pro nás málo," dodal smutně.

Youtube kanál

Sestřih: Benátky vs. Slovan, 27. 11. 2021

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže