říká jednička v ústecké svatyni. Úvodní buly zápasu vhodí sudí v 17. hod. A od tohoto zápasu mají až do konce sezony děti do 130cm vstup zdarma! ">
Ú s t í n/L. - V sobotu 23. září je na programu čtvrté kolo první ligy, v rámci kterého zavítá do Ústí Sareza Ostrava. Ta je zatím na čtvrté příčce tabulky, zatímco Lvi ztrácejí bod na první Hradec Králové. Ústečtí Lvi se představí domácímu publiku tepve podruhé a Michal Fikrt slibuje, že forma bude lepší. "Výsledkově můžeme být spokojeni, ale zatím nehrajeme podle svých představ, musíme se zlepšít," říká jednička v ústecké svatyni. Úvodní buly zápasu vhodí sudí v 17. hod. A od tohoto zápasu mají až do konce sezony děti do 130cm vstup zdarma!
Sezóna 2005/2006

V loňské sezoně měla Sareza zdánlivě jednoduchý cíl – obhájit osmou příčku z roku předešlého a probojovat se do play-off. Sareza podávala celý rok kvalitní výkony, ale v cílové rovince ke konci základní části se pole rozdrobilo a Ostravští zůstali v druhé skupince, které body na vyřazovací boje nestačily. A tak bylo pro Severomoravany jediným pozitivním v sezoně, že nemusel hrát skupinu o baráž a sezona pro ně v poklidu skončila stejně brzo jako pro Beroun, ostatní týmy pokračovaly. Ostravští měli v uplynulém ročníku využití přesilových her 14,78%, čímže se nezařazovali zrovna k nelepším mužstvům. Ani v oslabení nedokázali soupeře ve výhodě překvapit často, čtyřikrát za ročník 2005/2006 se jim to ale podařilo. Jedna z nejhorších statistik ale byla úspěšnost střelby, tou disponovali forvardi jen s hodnotou 7,9%. I proto se jejich nejproduktivnější hráč loňska Pavel Šebesta s osmadvaceti body umístil v celkovém pořadí až na 33. místě statistik.

Změny v kádru

Sareza není z týmů, které by vyznávaly trend dnešního hokeje, při kterém se během léta obměňuje polovina mužstva a trend, kterému naopak podlehl Slovan Ústí. V Ostravě sázejí na koncepční práci, tým zůstává prozatím bez výrazných změn, proběhly jen nejnutnější obchody. Do Hradce odešel Aleš Pazdera, do chomutovských barev se odprodal Roman Chatrnúch a za extraligou se do Plzně vydal Jan Heřman. Příchody ale Sareza své díry minimálně zalátala. Od extraligového a městského kolegy Vítkovic si přivedla Dalibora Kubalu, na hostování pak ze stejného klubu přišla trojice Petr Valušiak, Martin Dudáš a Jiří Mocek. Sareza lovila i ve vodách Třince, odkud si stáhla také na hostování Michala Holeše. Do klubu se také vrátili hráči, kteří na konci sezony vypomáhali jiným mužstvům anebo byli pryč i delší dobu. Po roce polské anabáze se například vrací Marek Pavlačka, zkušenostmi ze zámoří obohatí kabinu Lukáš Klimek. Tolik z největších změn, jinak Sareza také sahá do svých zásob a letos hodlá v „a“ mužstvu prosadit několik svých juniorů.

Příprava a vstup do soutěže

Sareza měla nabitý srpen. V přátelských zápasech se utkala se soupeři z extraligy, první i druhé ligy ale i ze Slovenska a Rakouska. Žádné zvláště překvapivé výsledky ale příprava nepřinesla, s Vítkovicemi Ostrava prohrála, naopak si poradila s Valašským Meziříčím nebo s Orlovou. Pochlapila se ale se Vsetínem, kterému nedovolila více než tři branky a sama tří dala. Třikrát pak nešťastně o gól prohrála se zástupci slovenské nejvyšší soutěže a s rakouskými soupeři oba zápasy vyhrála. Po jedné výhře a porážce se pak rozdělila s Havířovem. O poznání lepší je pak bilance v lize po třetím kole, kdy je Sareza na čtvrtém místě a za sebou má jak Boleslav, tak Havířov s Kometou Brno. „Já jsem dva roky nebyl v Čechách, takže nevím, kdo kde hraje za kluky, ale Sareza už tu ligu hraje kvalitně několik let, takže asi ani není překvapením, že je na čtvrtém místě.,“ podotýká muž ústecké branky Michal Fikrt.

Vzájemné zápasy

2005-2006
Ústí - Sareza2:2 report
Sareza - Ústí 4:3 report
Ústí - Sareza 3:1 report

Sareza- Ústí 2:2 report

Předpokládané sestavy

Ústí n./L.: Fikrt - Grof, Nadášdi, Zápotočný, Houdek, Ficenc, Kudrna Jan, Kolafa, Hořava - Antoš, Hulva, Ivan - Janků, Martinec, Vítek - Klimt, Slížek, Přeučil - Kloz, Klobouček, Kudrna Jiří.

Sareza Ostrava: Čech - Holík, Mocek J., Ovšák, Buček, Brincko, Tesařík, Vnenk, Vajda - Šebesta, Sochorek, Baranyk - Polášek, Badžo, Valušiak - Boháč, Holuša, Bokroš - Klimek, Janečka, Glas


TIPUJEME OSTATNÍ ZÁPASY
Michla Fikrt

4.kolo – sobota 23.září

Beroun – Mladá Boleslav 1, 0
„S Boleslaví doma Beroun neprohraje.“

Ústí - Ostrava 1
„To je jasné, chceme vyhrát.”

Havlíčkův Brod - Olomouc 0
„Brod hraje dobře, ale Olomouc má také dobré výsledky. “

Kadaň - Jihlava 1
„Kadaň doma body neztratí, Jihlavě nevěřím.“

Prostějov - Brno 2
„Brno má, myslím, kvalitnější tým a vyhraje.“

Havířov - Chomutov 1
„Tam by mohla být jednička.“

Hradec Králové - Třebíč 1
„Hradec doma jednoznačně vyhraje.“

Sdílet článek na sociálních sítích

Aktuality

 • Petr Šidlík do Slovanu

  6. 11. 2021

  Do dnešního utkání se Sokolovem nastoupí za Slovan obránce Petr Šidlík z Mladé Boleslavi.

 • Aktuální marodka

  1. 11. 2021

  Na marodku Slovanu přibyli po utkání se Slavií Praha obránce Petr Přindiš a útočník Tomáš Čermák. Dále jsou stále na marodce útočníci: David Tůma, Vítězslav Bílek, Daniel Jouza a Tomáš Kulhánek.

 • Premium permanentkáři

  9. 9. 2021

  Držitelé premium permanentky si mohou vyzvednout kulich a šálu ve fanshopu před nebo o přestávkách domácích utkání HC Slovan Ústí nad Labem.

 • Fanshop otevřen 19. 5.

  12. 5. 2021

  Fanshop Slovanu bude otevřen ve středu 19. 5. 2021 od 16:30 - 17:30 hod.

 • Realiz.týmy - mládež

  27. 4. 2021

  Realizační týmy mládeže pro sezónu 2021/2022 naleznete na webu pod sekcí Mládež -> Realizační týmy.

Youtube kanál

Sestřih: Frýdek vs. Slovan, 21. 11. 2021

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže