Ú s t í n/L. - Prvoligová sezóna 06/07 začala ve středu, kdy Ústečtí Lvi vyjeli na led Mladé Boleslavi, aby ji v hokejové přestřelce okradli o všechny tři body. Ale pro většinu ústeckých fanoušků startuje liga až v sobotu 16.9., kdy proběhne první domácí zápas. Slovan na svém ledě přivítá SK Horáckou Slavii Třebíč, která po nepříliš úspěšné přípravě překvapivě porazila v prvním kole Olomouc poměrem 3:2. Tradiční soupeři se začnou přetahovat o výsledek od 17:00 hodin a doufejme, že zápas přinese mnoho zajímavých hokejových okamžiků před zaplněnou arénou. POZOR, brány arény budou otevřeny již od 15:30, od 15:45 můžete na multimediální kostce sledovat sestřih nejzajímavějších okamžiků z prvního zápasu v Mladé Boleslavi!!!
POZOR, brány arény budou otevřeny již od 15:30, od 15:45 můžete na multimediální kostce sledovat sestřih nejzajímavějších okamžiků z prvního zápasu v Mladé Boleslavi!!!

SK Horácká Slavia Třebíč

Tradiční účastník 1.ligy, který letos nastupuje už desátou sezónu v řadě v druhé nejvyšší hokejové lize, má za sebou dva ročníky, které se ani při nejlepší vůli nedají hodnotit jako vydařené, hokejoví fanoušci tohoto týmu jistě pamatují lepší léta. Ale přesto mají výsledky třebíčských hokejistů stoupavou tendenci. Jaké jsou ambice Horácké Slavie, o tom vypovídá prohlášení výkonné rady klubu: „Sportovním cílem našeho klubu je stabilizovat výkonnost ligového týmu na takovou sportovní a společenskou úroveň, která nám zajistí co největší přízeň fanoušků a tím i co největší návštěvnost diváků na utkáních…“ K těmto předsevzetím by mohl Třebíčským pomoci i fakt, že v sezóně 06/07 se vzhledem k plánovanému rozšíření 1.ligy nevznáší nad žádným týmem hrozba sestupu, a tak slabší týmy nemají co ztratit, mohou jen překvapit.

Sezóna 2005/2006

Horácká Slavia před loňskou sezónou značně obměnila a omladila kádr, což ji téměř pasovalo do role outsidera, ale noví hráči si v Třebíči brzy zvykli a svou bojovností udrželi tým na jedenáctém místě, které je zachránilo před boji o udržení se v první lize. Zejména v poslední čtvrtině soutěže předváděl tým nadprůměrné výkony a ukázal možnost budoucího zlepšování výsledků. Oproti sezóně 04/05 si ale moravský tým polepšil pouze o 12 bodů a jedno místo v tabulce. S Ústeckými Lvy se Horácká Slavia střetla během posledních tří sezón dvanáctkrát, pokaždé v základní části. Bilance ze vzájemných utkání vyznívá jednoznačně pro Slovan: 8-1-0-1-2.

Změny v sestavě

Po skončení loňské sezóny se s týmem Třebíče rozloučili Filip Šindelář (opora třebíčské branky), Jozef Lukáč, Jiří Ševčík, Martin Fryauf, Pavel Kubiš, Lukáš Květoň a Pavel Pelán. Naopak do Horácké Slavie zavítali posily Ondřej Dvořák, Lukáš Handlovský, Štěpán Oberreiter, Michal Valent, Tomáš Mertl z Českých Budějovic a Michal Pšurný ze Zlína.

Přípravné zápasy

Třebíč měla v přípravě na programu jedenáct utkání. K těm si pozvala např. týmy z Hradce Králové (2:4, 0:2), Brna (1:3, 1:1), Olomouce (2:2), Havlíčkova Brodu (3:5, 3:4) nebo Mladé Boleslavi (1:4). Celkově v přípravě dosáhla Horácká Slavia pouze jednoho vítězství, a to v posledním zápase proti Velkému Meziříčí. Přesto tým hodnotí letošní přípravu jako herně dobrou, ale ačkoliv byla Třebíč většině svých soupeřů vyrovnaným protivníkem, do výsledků se to příliš nepromítlo.

Vzájemné zápasy z loňské sezóny

SK Třebíč – Slovan Ústí 1:4 report a 5:3 report
Slovan Ústí – SK Třebíč 3:1 report a 3:0 report

Sestavy z posledních utkání:
SK Horácká Slavia Třebíč: Luňák - Ščerban, Lučka, Dvořák, Šefčík, Hrbáček, Bulička, Laš, Dolníček, Mertl, Handlovský, Oliva, Korotvička, Čech, Zahradník, Pšurný M.
HC Slovan Ústečtí Lvi: Fikrt – Grof, Nádašdi, Houdek, Hořava, Kolafa, Ficenc, Zápotočný – Hulva, Pazourek, Antoš – Janků, Vítek, Martinec – Ivan, Slížek, Klimt – Jiří Kudrna, Klobouček, Přeučil.


TIPUJEME OSTATNÍ ZÁPASY.
Tentokrát Jan Klobouček

2.kolo – sobota 16.září


V prvním kole jsme vás seznámili s novinkou v podobě tipování zápasů daného kola jedním z Ústeckých Lvů, Jiří Kudrna byl v „tipovačce“ úspěšný ve čtyřech zápasech ze sedmi. Tentokrát se odhodlal zkusit štěstí ústecký univerzál Jan Klobouček. Jak přesný byl jeho odhad, můžete porovnat po odehrání druhého kola.
Havlíčkův Brod – Ostrava 2
„Asi Ostrava, myslím, že má silnější tým.“

Olomouc – Jihlava 0
„Tam bude remízka, ti jsou oba silní.”

Ústí nad Labem – Třebíč 1
„Tam si myslím, že je jasná jednička.“

Kadaň – Mladá Boleslav 2
„No, já myslím, že Mladá Boleslav je favorit, takže vyhraje i na ledě soupeře.“

Havířov – Prostějov 1
„Havířov má lepší tým než Prostějov, takže Havířov.“

Hradec Králové – Chomutov 0
„No, tam to bude vyrovnaný zápas, takže remíza asi.“

Beroun – Kometa Brno 2
„Kometa prohrála první zápas a neměla by, takže si myslím, že vyhraje v Berouně.“

Sdílet článek na sociálních sítích

Nejnovější články

  • Š u m p e r k - V posledních čtyřech zápasech žlutomodrý celek dokázal vždy bodovat. Dnes změřil síly se Šumperkem, se kterým od začátku držel krok a podařilo se mu dvakrát srovnat nepříznivé skóre, když se o to postaral Ondřej Bláha, ale to bylo vše, na co se Slovan v utkání zmohl.

  • Ústečtí hokejisté mají za sebou další zápas. V domácím prostředí hostili Kolín, který si vypracoval dvoubrankový náskok. Ze začátku druhé třetiny se Slovanu podařilo snížit, po přihrávce Davida Tůmy se prosadil Martin Tůma. Právě David Tůma se vrací k utkání proti Kolínu. „Bod z domácího zápasu je pro nás málo," dodal smutně.

  • Na základě zpřísnění vládních opatření proti nemoci covid-19 se mění podmínky vstupu na zimní stadión. Fanoušci, kteří budou chtít navštívit utkání Chance ligy a podpořit ústecký Slovan musí splnit hned několik pravidel. Nově se dostane na utkání maximálně 1000 lidí, permanentkáři mají přednostní právo vstupu.

Youtube kanál

Sestřih: Benátky vs. Slovan, 27. 11. 2021

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže