Ú s t í n/L. - Letošní příprava Slovanu se chýlí ke konci, zbývá odškrtnout jedinou položku. Sérii přípravných duelů, ve kterých bylo Ústí rovnocenným soupeřem extraligovým týmům Kladna, Karlových Varů a mistrovské Sparty, ukončí střetnutí s SK Kadaň. První zápas skončil v Kadani remízou 3:3, druhé vzájemné utkání přijde na řadu ve středu 6. září od 17 hod.
Sezóna 2005 - 2006

Sezónu 2005-2006 uváděly v Kadani hlasy, že prioritou žlutočerných je jednoznačně play-off. Leč i v Kadani zůstalo jen u přání.
Po první čtvrtině soutěže se sice Kadaňští drželi zuby nehty první osmičky, ale následný výkonnostní rozptyl, který nabíral v průběhu ročníku na intenzitě, obrátil tužby Severočechů v prach. V polovině sezóny se Kadaň krčila už na 11. místě prvoligové tabulky, přesto se dokázala vzápětí zablýsknout v Jindřichově Hradci či na ledě brněnské Komety.
Labutí písní pak byla desetibodová sklizeň žlutočerných mezi 42. až 47. kolem, kdy se o pozornost nejvíce hlásí vítězství Kadaňských 2:1 v Mladé Boleslavi. V posledních pěti utkáních totiž přibyl na konto Kadaně pouhý bodík, což po základní části ukotvilo Severočechy na 12. příčku.

Pohyby v kádru

K dnešnímu dni se dočkala sestava Kadaně definitivní podoby. Po přípravě bude kádr Severočechů čítat 27 hráčů, z nichž vyztužila kadaňskou sestavu celá desítka nových tváří. Patrně nejzvučnějším jménem, které zaznělo mezi nově příchozími, je Zbyněk Spitzer. Spitzera pamatují Ústečtí Lvi nejen z loňských střetnutí s Jindřichovým Hradcem, ale především z neúspěšného boje o extraligovou příslušnost s Valachy ze Vsetína.
Nejčerstvější transakce proběhla s extraligovou Plzní, odkud získala Kadaň útočníka Jaroslava Hobla a beka Lukáše Pulpána. Druhý jmenovaný má za sebou také několik zápasů se lvíčkem na prsou, objevil se v reprezentačním výběru do dvaceti let a s „18“ se dokonce podíval na mistrovství světa.

Přípravné zápasy

Přípravu otevřela Kadaň slibnou domácí remízou 1:1 s Mladou Boleslaví, poté to však šlo s výsledky Severočechů z kopce.
V příštích šesti zápasech odešla Kadaň z ledu pětkrát jako poražený - odveta v Mladé Boleslavi skončila výsledkem 3:5, domácí duel s Chomutovem vyzněl pro KLH vítězně 4:3, v Berouně podlehla Kadaň Medvědům 1:3 a z výjezdů do Hradce Králové respektive do Chomutova si Kadaňští přivezli výsledky 0:2 a 0:6. Jedinou vlaštovkou byla v těchto utkáních remíza 2:2 s Baníkem Most.
Na nohy postavila Kadaň až "plichta" 3:3 v prvním měření sil s Ústeckými Lvy. Kadaň si poté odebrala zpestřit přípravu do Dánska, kde v rámci turnaje Nordjysk Cup obsadila 2. místo, když po vítězstvích nad "domácími" celky Frederikshawn Whitehawks (6:0) a AaB Alborg (4:3pp) podlehla až v posledním střetnutí proti švédskému Rögle BK poměrem 1:3.
Jako vůbec poslední se v přípravě postavil Kadani do cesty Klášterec nad Ohří, který se dočkal debaklu 0:5.

Vzájemné zápasy

Sezóna 2005-2006
Ústí - Kadaň 4:2 report
Kadaň - Ústí 0:3 report
Ústí - Kadaň 4:0 report
Kadaň - Ústí 1:3 report
Příprava 2006-2007
Kadaň - Ústí 3:3 report, preview

Předpokládané sestavy

Ústí n. L.: Zikmund - Nádašdi, Grof, Ficenc, Hořava, Zápotočný, Houdek, Suchánek - Hulva, Pazourek, Antoš - Ivan, Slížek, Klimt - Janků, Martinec, Vítek - Kloz, Klobouček, Jiří Kudrna.

Kadaň: Slipčenko - Staněk, Spitzer, Pospíšil, Růžička, Hlavatý, Hlubuček, Chotaš, Lašek - Žák, Postl, Kajer, Kreuzman, Hlusička, Metlička, Zika, Pražák, Krpenský, Hubínek, Polanský.

Sdílet článek na sociálních sítích

Aktuality

 • Petr Šidlík do Slovanu

  6. 11. 2021

  Do dnešního utkání se Sokolovem nastoupí za Slovan obránce Petr Šidlík z Mladé Boleslavi.

 • Aktuální marodka

  1. 11. 2021

  Na marodku Slovanu přibyli po utkání se Slavií Praha obránce Petr Přindiš a útočník Tomáš Čermák. Dále jsou stále na marodce útočníci: David Tůma, Vítězslav Bílek, Daniel Jouza a Tomáš Kulhánek.

 • Premium permanentkáři

  9. 9. 2021

  Držitelé premium permanentky si mohou vyzvednout kulich a šálu ve fanshopu před nebo o přestávkách domácích utkání HC Slovan Ústí nad Labem.

 • Fanshop otevřen 19. 5.

  12. 5. 2021

  Fanshop Slovanu bude otevřen ve středu 19. 5. 2021 od 16:30 - 17:30 hod.

 • Realiz.týmy - mládež

  27. 4. 2021

  Realizační týmy mládeže pro sezónu 2021/2022 naleznete na webu pod sekcí Mládež -> Realizační týmy.

Youtube kanál

Sestřih: Frýdek vs. Slovan, 21. 11. 2021

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže