Ú s t í n/L. - Jistě si na to mnozí živě pamatujete. Loňské přípravné utkání se Spartou Praha shlédlo 2 300 diváků, což by se letos určitě mohlo opakovat. Ústečtí Lvi rozdrtili Pražany 6:2 a mluvilo se o senzaci. Po roce se tento souboj bude opakovat. V úterý 29. srpna od 18 hodin opět vyjedou na ústecký led tito dva soupeři. Za 30 Kč (permanentkáři samozřejmě zdarma) budete mít možnost vidět mistra první ligy v konfrontaci s držitelem posledního extraligového titulu. Zápas můžete sledovat také v on-line přenosu.
HC Sparta Praha

Loňská sezóna nevypadala pro tým z Holešovic příliš růžově. Potácel se ve spodních patrech tabulky a fanoušci se obávali o účast v play-off. Trenéra Jaromíra Šindela vystřídal v listopadu František Výborný, který si jako svého asistenta vybral Mariana Jelínka, mimochodem osobního trenéra Jaromíra Jágra. Sparťané bojovali o účast ve vyřazovacích bojích až do posledního kola, v němž porazili Slavii vysoko 6:1. Tato výhra jim zajistila šestou pozici po základní části. Zpočátku podceňovaný tým porazil nejdříve Zlín 4:2 na zápasy, v semifinále Znojmo 4:1 a ve finále narazil opět na Slavii. Velkolepé pražské finále, které Holešovičtí nakonec vyhráli 4:2, zhlédlo v T-Mobile a Sazka arénách celkem 86 667 diváků. Hlavní postavou Sparty byl gólman Petr Bříza, jenž již dříve ohlásil konec kariéry a po sezóně přešel ve svém týmu na manažerský post. Na jeho místo přišel po čtyřech letech strávených v Rusku Dušan Salfický. Mezi největší osobnosti týmu patří určitě Jan Marek, Jaroslav Hlinka, Petr Ton či Jan Hlaváč, který se ale na ústeckém ledu neobjeví, protože se v přípravě zranil. Někteří hráči Sparty si v minulosti vyzkoušeli i dres Ústeckých Lvů. Hostovali zde Milan Toman, Michal Dragoun a Tomáš Netík. Jakuba Langhammera, který se u nás připravoval na loňskou sezónu, si Sparta po porážce v Ústí stáhla zpět do svého kádru. V letošních přípravných zápasech sparťané na úvod prohráli na samostatné nájezdy 1:2 v Budějovicích, poté 3:4 v Liberci, ale pak už přišla jen vítězná utkání, ve kterých byli Pražané velmi produktivní. Nejprve porazili bývalý klub Dušana Salfického Chimik Mytišči 7:2, poté Lausitzer Fuchse 4:1, Acronii Jesenice 9:2, Třinec 3:1 a České Budějovice v odvetě 5:4.

Změny v týmu:
ODEŠLI: Petr Bříza (B, konec kariéry), Michal Dobroň (O, Karlovy Vary), Petr Havelka (Ú, konec kariéry), Martin Chabada (Ú, Luleå Hockey - SWE), Jaroslav Kasík (O, Poprad - SVK), Pavel Kašpařík (Ú, Zlín), Ondřej Malinský (O, Chomutov), Martin Růžička (Ú, Znojmo - konec hostování), Marek Schwarz (B, St. Louis Blues - NHL), Josef Straka (Ú, Lukko Rauma - FIN hostování), Martin Špaňhel (Ú, Frederikshavn - DEN) a Milan Toman (O, Č. Budějovice - hostování)
PŘIŠLI: Ladislav Benýšek (O, Leksands IF - SWE), Jan Hlaváč útočník (Ú, Servette Ženeva - SUI), Karel Hromas (Ú, Everett Silvertips - WHL), Jaroslav Mrázek (O, Toronto St. Michael´s Majors - OHL), Martin Podlešák (Ú, San Antonio Rampage - AHL), Tomáš Protivný (O, Olomouc - návrat z hostování), Petr Přikryl (B, Karlovy Vary), Dušan Salfický (Chimik Mytišči - RUS)

Sestava v posledním přípravném zápase:
Salfický - Ptáček, Černošek, Vykoukal, Hanzlík, Tabaček, Stehlík, Mrázek, Protivný - Netík, Langhammer, Podlešák - Ton, Marek, Kratěna - Vrbata, Sivek, Dragoun - Hromas, Jelínek.

Sdílet článek na sociálních sítích

Nejnovější články

  • Cheb - K prvnímu přípravnému utkání vyrazili hokejisté Slovanu na západ Čech do Chebu. V sestavě chyběly všechny nejzvučnější tváře ústeckého kádru, ty se v zápasech objeví až v pozdější fázi přípravy. Za Slovan se dokázali prosadit Damašek a Kordule, dva zásahy ovšem na Cheb nestačily a Ústí tak z tohoto zápasu odchází jako poražený tým. Na první zápas přípravy dorazilo i pár fanoušků Slovanu, tímto jim za podporu děkujeme. V úterý 16.8.2022 od 18:00 nás čeká první domácí přípravný zápas proti Pirátům Chomutov.

  • Jsi chlapec nebo dívka? Baví tě lední hokej a chceš se stát jeho součástí? Nyní máš jedinečnou šanci rozšířit řady rozhodčích ledního hokeje a s každým zápasem prožívat nezapomenutelné zážitky. Český hokej ve spolupráci s krajskými pracovišti pořádá nábory pro rozhodčí, kteří mají zájem řídit utkání přímo na ledě nebo kteří chtějí doplnit týmy v boxu rozhodčích (zapisovatel, časoměřič, hlasatel a podobně).

  • Ústí nad Labem - V minulém týdnu proběhlo v Ústí nad Labem úspěšně již sedmé Hokejové soustředění mládeže. Mezi trenéry nemohl chybět také Václav Drahorád. Aktuálně hlavní trenér mládeže Slovanu, zároveň trenér základny.

Youtube kanál

Sestřih: Slovan vs. Šumperk, 17. 3. 2022

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže