Ú s t í n/L. - Jistě si na to mnozí živě pamatujete. Loňské přípravné utkání se Spartou Praha shlédlo 2 300 diváků, což by se letos určitě mohlo opakovat. Ústečtí Lvi rozdrtili Pražany 6:2 a mluvilo se o senzaci. Po roce se tento souboj bude opakovat. V úterý 29. srpna od 18 hodin opět vyjedou na ústecký led tito dva soupeři. Za 30 Kč (permanentkáři samozřejmě zdarma) budete mít možnost vidět mistra první ligy v konfrontaci s držitelem posledního extraligového titulu. Zápas můžete sledovat také v on-line přenosu.
HC Sparta Praha

Loňská sezóna nevypadala pro tým z Holešovic příliš růžově. Potácel se ve spodních patrech tabulky a fanoušci se obávali o účast v play-off. Trenéra Jaromíra Šindela vystřídal v listopadu František Výborný, který si jako svého asistenta vybral Mariana Jelínka, mimochodem osobního trenéra Jaromíra Jágra. Sparťané bojovali o účast ve vyřazovacích bojích až do posledního kola, v němž porazili Slavii vysoko 6:1. Tato výhra jim zajistila šestou pozici po základní části. Zpočátku podceňovaný tým porazil nejdříve Zlín 4:2 na zápasy, v semifinále Znojmo 4:1 a ve finále narazil opět na Slavii. Velkolepé pražské finále, které Holešovičtí nakonec vyhráli 4:2, zhlédlo v T-Mobile a Sazka arénách celkem 86 667 diváků. Hlavní postavou Sparty byl gólman Petr Bříza, jenž již dříve ohlásil konec kariéry a po sezóně přešel ve svém týmu na manažerský post. Na jeho místo přišel po čtyřech letech strávených v Rusku Dušan Salfický. Mezi největší osobnosti týmu patří určitě Jan Marek, Jaroslav Hlinka, Petr Ton či Jan Hlaváč, který se ale na ústeckém ledu neobjeví, protože se v přípravě zranil. Někteří hráči Sparty si v minulosti vyzkoušeli i dres Ústeckých Lvů. Hostovali zde Milan Toman, Michal Dragoun a Tomáš Netík. Jakuba Langhammera, který se u nás připravoval na loňskou sezónu, si Sparta po porážce v Ústí stáhla zpět do svého kádru. V letošních přípravných zápasech sparťané na úvod prohráli na samostatné nájezdy 1:2 v Budějovicích, poté 3:4 v Liberci, ale pak už přišla jen vítězná utkání, ve kterých byli Pražané velmi produktivní. Nejprve porazili bývalý klub Dušana Salfického Chimik Mytišči 7:2, poté Lausitzer Fuchse 4:1, Acronii Jesenice 9:2, Třinec 3:1 a České Budějovice v odvetě 5:4.

Změny v týmu:
ODEŠLI: Petr Bříza (B, konec kariéry), Michal Dobroň (O, Karlovy Vary), Petr Havelka (Ú, konec kariéry), Martin Chabada (Ú, Luleå Hockey - SWE), Jaroslav Kasík (O, Poprad - SVK), Pavel Kašpařík (Ú, Zlín), Ondřej Malinský (O, Chomutov), Martin Růžička (Ú, Znojmo - konec hostování), Marek Schwarz (B, St. Louis Blues - NHL), Josef Straka (Ú, Lukko Rauma - FIN hostování), Martin Špaňhel (Ú, Frederikshavn - DEN) a Milan Toman (O, Č. Budějovice - hostování)
PŘIŠLI: Ladislav Benýšek (O, Leksands IF - SWE), Jan Hlaváč útočník (Ú, Servette Ženeva - SUI), Karel Hromas (Ú, Everett Silvertips - WHL), Jaroslav Mrázek (O, Toronto St. Michael´s Majors - OHL), Martin Podlešák (Ú, San Antonio Rampage - AHL), Tomáš Protivný (O, Olomouc - návrat z hostování), Petr Přikryl (B, Karlovy Vary), Dušan Salfický (Chimik Mytišči - RUS)

Sestava v posledním přípravném zápase:
Salfický - Ptáček, Černošek, Vykoukal, Hanzlík, Tabaček, Stehlík, Mrázek, Protivný - Netík, Langhammer, Podlešák - Ton, Marek, Kratěna - Vrbata, Sivek, Dragoun - Hromas, Jelínek.

Sdílet článek na sociálních sítích

Aktuality

 • Petr Šidlík do Slovanu

  6. 11. 2021

  Do dnešního utkání se Sokolovem nastoupí za Slovan obránce Petr Šidlík z Mladé Boleslavi.

 • Aktuální marodka

  1. 11. 2021

  Na marodku Slovanu přibyli po utkání se Slavií Praha obránce Petr Přindiš a útočník Tomáš Čermák. Dále jsou stále na marodce útočníci: David Tůma, Vítězslav Bílek, Daniel Jouza a Tomáš Kulhánek.

 • Premium permanentkáři

  9. 9. 2021

  Držitelé premium permanentky si mohou vyzvednout kulich a šálu ve fanshopu před nebo o přestávkách domácích utkání HC Slovan Ústí nad Labem.

 • Fanshop otevřen 19. 5.

  12. 5. 2021

  Fanshop Slovanu bude otevřen ve středu 19. 5. 2021 od 16:30 - 17:30 hod.

 • Realiz.týmy - mládež

  27. 4. 2021

  Realizační týmy mládeže pro sezónu 2021/2022 naleznete na webu pod sekcí Mládež -> Realizační týmy.

Youtube kanál

Sestřih: Frýdek vs. Slovan, 21. 11. 2021

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže