PŘÍP: Mostečtí Lvi - HC Slovan Ústí nad Labem 5:1

V září 2009 vyšly tyto články:

123>>
30.9. Výhra za tři body se povedla až na třetí pokus, proti Hradci KrálovéUNL - HKR 2:0, 6.kolo | Kateřina Mádlová, Karel FilasÚ s t í n/L. - Konečně. Ve třetím domácím zápase Lvi premiérově získali všechny tři body. Díky výhře 2:0 při repríze jarního semifnále s Hradcem Králové. Velmi pohledném utkání, ve kterém šli Ústečtí úspěchu naproti o kousek dychtivěji než Východočeši rozhodli nejzkušenější hráči Slovanu. Pavel Janků se podílel na obou brankách. První dal sám po krásném pasu Zemana, při druhé si za brankou vyměnil puk se zakončujícím Alinčem. Ten se prosadil v soutěžním utkání v ústeckém dresu poprvé.
30.9.V obraně mi to svědčí, libuje si přeškolený útočník SkleničkaUNL - HKR 2:0, 6.kolo | Martin PešoutÚ s t í n/L. - Překvapilo to. Důrazný útočník Zbyněk Sklenička už nemá v popisu práce dotírat na soupeřova brankáře a úřadovat v útočném pásmu. Představuje se v nové roli. Na pozici, s kterou nepočítal leckterý ústecký příznivec. V obraně nastoupil potřetí a i s jeho pomocí Ústečtí Lvi dosud nepoznali hořkost porážky a proti Hradci Králové konečně dovedli domácí zápas do vítězného konce v základní hrací době.
29.9.Repríza semifinále: Přijede HradecUNL - HKR 2:0, 6.kolo | Martin PešoutÚ s t í n/L. - Ústecký Slovan, povzbuzen vítězstvím na ledě nováčka z Tábora, bude v rámci 6. kola druhé nejvyšší soutěže bojovat proti hokejistům Hradce Králové. Ti se v krajské metropoli představí poprvé od březnového semifinále play-off. „Domácí jsou favoritem. My musíme dobře začít a pak se může stát cokoli,“ tvrdí odhodlaně kouč Východočechů Jiří Mička.
28.9.Starší dorost: zbytečná prohra ve VarechKVA - UNL 3:2, 7.kolo | Tereza Janovská, Miroslav JaníčekK a r l o v y V a r y - V dohrávce 7. kola extraligy staršího dorostu zajížděli ústečtí hokejisté na led KV arény. Domácím se doposud příliš nedařilo, a tak když na konci druhé třetiny svítilo na ukazateli skóre 1:2 z pohledu domácích, zdálo se, že body by mohly putovat do Ústí. Opak se ale stal pravdou. Závěrečná desetiminutovka Lvíčatům vůbec nevyšla a domů se nakonec vracela s prázdnou.
28.9.Junioři: z Tesla arény bez boduSPA - UNL 5:2, 9.kolo | Lukáš Krupička, Miroslav JaníčekP r a h a - O svátečním pondělí na sebe narazili dva týmy z opačného pólu tabulky, dělily je však pouze 4 body. Před tímto zápasem osmá Sparta hostila druhé Ústí nad Labem. Hosté se v první třetině dostali do vedení, Sparta zapnula ve druhé části a po chybách modrožlutých zápas třemi brankami otočila. V poslední části padly ještě tři branky, dvě do hostující klece a jedna do domácí. Sparta si tak připsala cenné tři body, hlavně díky výbornému výkonu brankáře Novotného.
27.9.Mladší dorost: prohra na SlaviiSLA - UNL 6:3, 5.kolo | Miroslav JaníčekP r a h a - Výborně měli rozehraný zápas mladší dorostenci Ústeckých Lvů na Slavii, když po první třetině vedli 3:1 a ještě ve 49. minutě mohli pomýšlet na tři body. Závěrečná gólová smršť domácího týmu však zapřičinila, že všechny body zůstaly v Edenu.
26.9.Junioři si smlsli na SláviiUNL - SLA 10:4, 8.kolo | Miroslav JaníčekÚ s t í n/L. - Debaklem vyprovodili ústečtí junioři ze svého ledu stejně staré hokejisty Slavie. Od postupu do extraligy v roce 2006 tak zaznamenali svůj první dvouciferný počet vstřelených branek. Dvě třetiny se hrál výborný, vyrovnaný hokej, ale hosté nezachytili nástup Lvů do závěrečné třetiny. Ti během čtyř minut vstřelili čtyři branky a o osudu zápasu bylo rozhodnuto.
26.9.Lvi si stále drží neporazitelnostTAB - UNL 1:3, 5.kolo | RedakceÚ s t í n/L. - S touhou po tříbodovém zisku se ústečtí hráči vydali na jih Čech navštívit dosud neznámý led nováčka první ligy táborských Kohoutů. Ale jako první inkasovali z hole Petra Martínka. Těsně před koncem první třetiny však dokázal vyrovnat Rok Pajič. Ve druhé třetině se mohli dostat domácí do vedení díky nařízenému trestnému střílení, které posléze neproměnili. Vedení se nakonec ujali hosté zásluhou Pavla Kříže, který se trefil v oslabení a poprvé ve žlutomodrém dresu. Ve třetí třetině ještě dokázal navýšit na konečných 3:1 Milan Mikulík. V ústeckém dresu se objevil po roční odmlce František Mrázek.
26.9.Starší dorost: vydařená odveta s PlzníUNL - PLZ 3:1, 9.kolo | Miroslav JaníčekÚ s t í n/L. - Porážku o gól vrátili ústečtí dorostenci Plzni i s úroky. Hosté se sice v první třetině gólem do šatny ujali vedení, ale vydařená závěrečná třetina, kdy hokejisté Slovanu třemi brankami otočili skóre, přinesla tři body domácím barvám.
25.9.Sever proti Jihu. Udrží Ústečtí Lvi neporazitelnost? TAB - UNL 1:3, 5.kolo | Martin PešoutÚ s t í n/L. - V posledním domácím zápase spokojenost nepanovala, v sobotu 26. září však může být všechno jinak. Ústecký Slovan potřetí zajíždí na soupeřův led. Tentokrát dorazí na zimní stadion prvoligového nováčka z Tábora. Nečitelný soupeř z jihu bude chtít ústecké hokejisty zaskočit. Ti o tom ale nechtějí ani slyšet! Úvodní buly bude vhozeno v 18:00. Chybět nebude ani tradiční onlajn přenos.
25.9.Junioři: po výborném výkonu výhra v PlzniPLZ - UNL 4:5, 7.kolo | Otto Slabý, Miroslav JaníčekP l z e ň - Už ve 2. minutě otevřeli ústečtí junioři v Plzni skóre, ale domácí nechtěli přerušit šňůru vítězných zápasů a na začátku druhé třetiny už vedli 3:1. Na snížení ústeckých hokejistů odpověděli vzápětí další brankou, ale pak už se prosazovaly pouze modrožluté barvy.
25.9.Starší dorost: vysoká porážka na KladněKLA - UNL 7:2, 8.kolo | Miroslav JaníčekK l a d n o - Už ve 3. minutě vedli ústečtí hokejisté na kladenském ledě 1:0. Domácí poté stav otočili, ale v polovině utkání byl stav vyrovnaný 2:2. Zápas definitivně zlomilo necelých 9 minut ve třetí třetině, kdy domácí čtyřmi brankami rozhodli zápas.
24.9.Jedna šance. Druhá, třetí. Všechny body v Ústí ale nezůstaly…UNL - TRE 2:1, 4.kolo | Martin PešoutÚ s t í n/L. - Rozbor. Ústečtí Lvi na cestě za čtvrtou výhrou v sezóně v utkání s Třebíčí nečekaně ztratili bod a ani s předvedenou hrou v kabině spokojenost nepanovala. Ač měli více ze hry, nedostali soupeře pod permanentní tlak a o vítězství bojovali až do posledních chvil.
24.9.Mladší dorost: domácí porážka s PlzníUNL - PLZ 1:6, 4.kolo | Miroslav JaníčekÚ s t í n/L. - Po vysoké porážce v Litvínově se mladším dorostencům nepovedl ani domácí zápas s Plzní. Hosté přijeli pouze s třemi kompletními řadami, přesto ve třetí třetině vedli už 5:0. Lvíčata sice čestným úspěchem stav mírně zkorigovala, to však bylo z jejich strany vše.
23.9.I proti Třebíči doma za dva bodyUNL - TRE 2:1, 4.kolo | Martin Pešout, Karel FilasÚ s t í n/L. - Kdo očekával jasnou partii druhého celku tabulky s dvanáctým, musel být při sledování utkání Ústeckých Lvů s Třebíčí zklamán. Lvi stejně jako naposled doma proti Kadani získali jen dva body. Tentokrát po velmi dramatických penaltách, které rozhodl až v 11. sérii Milan Mikulík. Domácí se nemohli proti houževnatě hrajícím hostům dlouho prosadit. Když už se jim to ve druhé třetině povedlo po šťastném přesilovkovém zásahu Pajiče, vedení neudrželi. Hosté v začátku třetí třetiny srovnali a vítěze určily až samostné nájezdy.
23.9.Bída, hlesl po dramatu s Třebíčí JankůUNL - TRE 2:1, 4.kolo | Martin PešoutÚ s t í n/L. - Kabinu opouštěl jako jeden z posledních. Pomalým krokem a značně rozladěn. Veterán Pavel Janků neskrýval zklamání ze zbytečné ztráty jednoho bodu. Slovan porazil Třebíč až po samostatných nájezdech. A výkonem měl k dokonalosti daleko.
22.9.Do Ústí zajíždí TřebíčUNL - TRE 2:1, 4.kolo | Vít ČepickýÚ s t í n/L. - Venkovní výhra v Olomouci zaručila Slovanu průběžné druhé místo, které bude mít možnost potvrdit v domácím utkání s Třebíčí. Ta v posledním zápase porazila nebezpečnou Kadaň, dokáží ústečtí střelci prolomit domácí smůlu v proměňování šancí? Utkání započne 23.9.2009 ve Zlatopramen aréně v 18:00, samozřejmostí bude podrobný online přenos.
21.9.Junioři: v nájezdech úspěšnější BoleslavUNL - MBL 4:5, 6.kolo | Miroslav JaníčekÚ s t í n/L. - Nepříliš šťastný vstup do zápasu zažili ústečtí junioři v 6. kole extraligy, když po dvou hrubých chybách brzy prohrávali 0:2. Na začátku třetí třetiny se jim podařilo vyrovnat, ale hosté opět dvěma brankami dokázali odskočit. Naprosté zmrtvýchvstání domácích hokejistů přišlo v závěru třetí třetiny, když mezi 57. a 60. minutou opět vyrovnali. V prodloužení se kromě dvou vyloučení na každé straně nic nestalo, a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. Jediným úspěšným střelcem byl ve čtvrté sérii boleslavský Sajdl.
20.9.Starší dorost: další derby pro Ústecké LvyUNL - CHM 3:2, 6.kolo | Miroslav JaníčekÚ s t í n/L. - Vyrovnaný zápas sehráli v severočeském derby týmy Ústeckých Lvů a Chomutova. Domácí už ve třetí třetině vedli 3:1, ale hosté brankou v přesilovce necelé 3 minuty před koncem utkání ještě zdramatizovali.
20.9.Mladší dorost: výprask v LitvínověLIT - UNL 7:1, 3.kolo | Miroslav JaníčekL i t v í n o v - Po juniorech zajížděli na led Litvínova teké mladší dorostenci, ale jejich úspěch zopakovat nedokázali. Sice už ve 4. minutě vstřelili první branku, jejich vedení však nemělo dlouhého trvání. Naprostý kolaps pak přišel ve třetí třetině, kdy během 4 minut dostali čtyři branky.