CHA Liga: HC Frýdek-Místek - HC Slovan Ústí nad Labem 5:3 | ELJ: HC Slovan Ústí nad Labem - HC Chrudim 1:6

V září 2008 vyšly tyto články:

123>>
30.9.Slovan zkusí přetrhnout šňůru DuklyJIH - UNL 3:1, 8.kolo | Vít ČepickýÚ s t í n/L. - Příjemné zpestření zápasového tempa první ligy v podobě utkání s reprezentační dvacítkou má Slovan již za sebou a chystá se na dalšího soupeře - HC Duklu Jihlava. Na ledě legendárního týmu z Vysočiny se Ústí popere o body ve středu 1.října v 17:30. Pokud se Lvům podaří být po zlepšujících se výkonech stoprocentními a uloupit všechny tři body, posunou se o další kousek v tabulce nahoru.
29.9.Pozor, s Berounem již v pátek! Ve všední dny začínáme v 18 hodinMarcel VonešÚ s t í n/L. - Pozor, utkání 9. kola mezi tým HC Slovan Ústečtí Lvi a HC Berounští Medvědi se uskuteční již v pátek 3. října, tedy o den dříve, než bylo původně plánováno. Počínaje tímto zápasem se mění i začátky domácích zápasů hraných ve všední dny, a to na 18. hodinu.
29.9.Lvi si s dvacítkou poradiliUNL - U20 4:1, 0.kolo | Kateřina Mádlová, Marcel VonešÚ s t í n/L. - V přátelském zápase s reprezentační dvacítkou vrátili Lvi juniorským reprezentantům rok starou porážku. Dvěma góly se na vítězství podílel zkušený Pavel Janků, který nejprve pár vteřin před druhou sirénou vrátil Lvům vedení a poté ještě uzavřel na konečných 4:1.
29.9.Další výpomoc přichází z BudějovicMarcel VonešÚ s t í n/L. - Další dva hráče mohou v průběhu sezóny využívat ústečtí trenéři. Jedna se o zanedlouho třiadvacetiletého obránce Petra Macháčka a od dva roky mladšího Petra Kuchejdu. Oba mladí hráči mají do Slovanu vyřízené starty z Českých Budějovic. Macháček si svou premiéru v ústeckém týmu odbyl ve Vrchlabí, Kuchejda poprvé oblékl dres Lvů v přátelském zápase proti reprezentaci ČR do dvaceti let.
28.9.Havířov jsme do ničeho nepustili, míní JankůUNL - HAV 4:1, 7.kolo | Jan HorákÚ s t í n/L. - Po dvou nepovedených zápasech mohl ústeckého fanouška pohled na Slovan znovu těšit. Lvi bez vážnějších problémů přehráli lídra soutěže z Havířova. Výraznou postavou žlutomodrých byl nestárnoucí Pavel Janků, který se po zranění pomalu dostává do provozní teploty. „Pokud budeme takhle hrát dál, tak to bude dobrý,“ lakonicky komentuje zápas Janků. Do boje proti šelmám ze Slezska vedl Lvy Rastislav Špirko. „Chtěl bych klukům poděkovat,“ říká.
28.9.Slovan prověří reprezentační dvacítkuUNL - U20 4:1, 0.kolo | Marcel VonešÚ s t í n/L. - V pondělí 29. září se Ústečtí Lvi střetnou s reprezentačním výběrem České republiky do 20 let. Přátelské utkání, které se odehraje ve Zlatopramen Areně, startuje v 17:30 hod. Majitelé permanentek mají na tento zápas vstup zdarma, pro ostatní je cena 20 Kč. V reprezentačním výběru se představí i ústecký forvard Robin Hanzl, který si tak zahraje proti svým.
28.9.Lvíčata přišla o body v posledních dvou minutáchUNL - KAD 2:4, 6.kolo | Hana VeigendováÚ s t í n/L. - Po vysoké výhře v Liberci přivítala Lvíčata na ústeckém ledě hokejisty z Kadaně. Zápas se od začátku nevyvíjel podle představ domácích – v čase 3:57 využili hosté první přesilovku. Ve druhé třetině odskočili kadaňští hokejisté na rozdíl dvou gólů, který ale Lvíčata do zaznění sirény smazala. V poslední třetině si jak hosté, tak domácí zahráli dvojnásobnou přesilovku, ale ani jedno mužstvo ji nevyužilo. Dvě minuty před koncem zápasu vstřelili Kadaňští třetí gól. Svou výhru zpečetili v čase 58:09 čtvrtou brankou.
27.9.Junioři přišli se Zlínem o letošní neporazitelnostUNL - ZLN 2:4, 8.kolo | Miroslav JaníčekÚ s t í n/L. - První prohru připravili hokejisté Zlína v 8. kole extraligy domácím juniorům, když si ze Zlatopramen arény odvezli všechny tři body. Domácí nastoupili bez svých opor Hanzla a Havlíčka, kteří později nastoupili v sestavě "A" mužstva proti Havířovu. Utkání se zprvu pro domácí vyvíjelo dobře, ale Zlínští během dvou minut na konci první a začátku druhé třetiny otočili a vedení už nepustili.
27.9.Havířov v Ústí nepotvrdil pozici lídraUNL - HAV 4:1, 7.kolo | Kateřina Mádlová, Karel FilasÚ s t í n/L. - Konečně výkon, který snese přísnější měřítka. Ústečtí Lvi proti vedoucímu týmu soutěže, Havířovu, konečně předvedli hokej, jenž od nich veřejnost očekává. Severomoravskému celku nedali šanci a výsledek 4:1 je ještě milosrdný. Od většího rozdílu uchránil Pantery skvělý výkon brankáře Čecha. První branku v sezoně zaznamenal Pavel Janků. Lvi si navyšování rozdílu skóre rozdělili rovnoměrně do všech třetin.
26.9.V. Evan: Jednou ta prohra přijde...Marcel VonešÚ s t í n/L. - Velkým překvapením jsou výsledky ústeckých mladíků v úvodu juniorské extraligové soutěže. V úvodních šesti kolech družina trenérů Vladimíra Evana a Karla Chládka nezaváhala a s plným bodovým ziskem vévodí tabulce juniorské extraligy. "Před startem soutěže jsme trošku měli obavy," přiznává hlavní trenér Vladimír Evan.
26.9.Junioři se Vsetínem otočili zápasUNL - VSE 2:1, 7.kolo | Miroslav JaníčekÚ s t í n/L. - Velmi dramatický souboj zažila Zlatopramen aréna při zápase 7. kola juniorské extraligy. Hokejisté Vsetína v Ústí téměř celý zápas vedli, přesto si odvážejí pouze jediný bod. Osudnými se jim totiž stala vyloučení v závěru zápasu a v prodloužení, ve kterých je hokejisté domácího Slovanu dvěma góly potrestali.
26.9.V sobotu s lídrem z HavířovaUNL - HAV 4:1, 7.kolo | Marcel VonešÚ s t í n/L. - Již třetí utkání v tomto týdnu má v sobotu 27. září na programu první liga. Po neúspěšných zápasech s Chomutovem a ve Vrchlabí se tentokrát Lvi představí v domácím prostředí. Soupeřem jim bude Havířovská hokejová společnost, která po sedmi kolech vévodí tabulce. „Čeká nás určitě kvalitní mužstvo. Jsou na prvním místě, mají vyrovnané výsledky a mohou hrát uvolněně. Myslím si, že by to mohlo být kvalitní utkání,“ soudí domácí trenér Jan Votruba. Zápas začíná tradičně v 17:30 hod.
26.9.Dorost rozdrtil liberecké béčkoLBB - UNL 0:8, 5.kolo | http://www.hcbilitygri.cz, Miroslav JaníčekL i b e r e c - Doslova střelnici si otevřeli ústečtí dorostenci na libereckém ledě. Velice mladému a nezkušenému týmu nasázeli hokejisté Slovanu osm branek, když základ úspěchu položili během šesti minut v první třetině, kdy vstřelili pět branek.
25.9.Přijďte podpořit juniory a dorostenceUNL - VSE 2:1, 7.kolo | Miroslav JaníčekÚ s t í n/L. - Přijďte do Zlatopramen arény podpořit také mladé ústecké naděje. Kromě sobotního zápasu A-týmu s Havířovem se od pátku do nedělě představí na domácím ledě i ústečtí mladíci. V pátek se od 18 hodin střetnou v 7. kole extraligy junioři se stejně starými hokejisty ze Vsetína a v sobotu od 12 hodin změří své síly v 8. kole se Zlínem. Neděle pak nabídne v prvoligovém regionálním derby od 18 hodin zápas dorostu s Kadaní. Dorostenci po jarním sestupu vykročili úspěšně na dlouhou pouť, na jejímž konci by se chtěli poprat o návrat do extraligy.
24.9.Oprava nevyšla, z Vrchlabí jen bodVLB - UNL 3:2, 6.kolo | Patrik Huber, Karel GreinerÚ s t í n/L. - Ústečtí Lvi si mohli po debaklu s Chomutovem napravit sebevědomí v duelu s Vrchlabím, na ledě loňského nováčka první ligy však neuspěli a podlehli po samostatných nájezdech 3:2. Alespoň bod zajistil Slovanu mládežník Ondřej Havlíček, zvyklý z juniorské extraligy na samá vítězství, který se deset minut před koncem základní části za nepříznivého stavu 2:1 pro Vrchlabí odmítl podílet na další blamáži. V prodloužení již branka nepadla, prémiový bod ze samostatných nájezdů vystřelil vrchlabský Kříž.
23.9.Napraví Slovan ve Vrchlabí svoji reputaci?VLB - UNL 3:2, 6.kolo | Karel GreinerÚ s t í n/L. - Ústečtí Lvi mají po těžkém direktu od Chomutova nelehkou úlohu. Tlustou čáru za debaklem by měli udělat na ledě loňského nováčka první ligy HC Vrchlabí. Mužstvo z Podkrkonoší však vstoupilo do soutěže skvěle a po pěti kolech vychutnává pozici třetího týmu soutěže. Duel šestého kola je na programu ve středu 24. září. Utkání na vrchlabském ledě startuje v 18:00 hod.
22.9.Rozhovor s trenérem Martinem ŠnajdremJaroslava Přibylová Ú s t í n/L. - Na led o prvním zářijovém víkendu vyrazili do prvního zápasu i žáci šestých a sedmých tříd. Ale jak vypadala jejich příprava na novou hokejovou sezónu a co bylo její náplní, na to jsme se zeptali hlavního trenéra Martina Šnajdra.
22.9.Chomutov uštědřil Lvům těžký direktUNL - CHM 2:6, 5.kolo | Marcel Voneš, Karel FilasÚ s t í n/L. - Přišla první porážka ústeckého hokeje v letošní sezoně. Nejen A tým, ale i další věkové kategorie až do pondělí 22. září jen vítězily. Konec šňůry byl však pěkně drsný a na souboj 5. kola s lídrem soutěže Chomutovem Lvi budou chtít co nejdříve zapomenout. Severočeský rival je smetl z domácího ledu drtivým poměrem 6:2. A to už vedl 6:0. O mírnou korekci se postarali Šagát s Mikulíkem. Premiéru si v dresu Ústí zapsal Radek Fiala, který střídal do třetí třetiny.
22.9.Milan Mikulík: Příště to bude pro násUNL - CHM 2:6, 5.kolo | Kateřina MádlováÚ s t í n/L. - Utkání, jež bylo pro ústecké fanoušky natolik hořkou pilulkou, že slabší povahy ho nevydržely shlédnout až do konce, přineslo minimálně dvě pozitiva. Třetímu ústeckému útoku se stále střelecky daří. Jediné dvě branky domácích zařídili Šagát a Mikulík. A za druhé Lvi se dokáží do soupeře pěkně zakousnout, a když už to nejde hokejově, tak alespoň v boji muže proti muži. Zbyněk Sklenička odmítl jen tak přejít ostrý zákrok na svého spoluhráče a vyřídil si to s chomutovským Révayem pěstmi.
21.9.Střelci na derby s KLH zdarma!Jan FeudallÚstí n. L. – A je to tady! Po roční odmlce přichází na řadu prestižní souboj. Na Lvy čeká severočeské derby s týmem KLH Chomutov, který v létě mohutně posílil a jde za svým cílem – postupem do extraligy. V dosavadních čtyřech odehraných utkáních nasázel KLH svým soupeřům nejvíce branek, celkem 25! Tým střelců však nyní narazí na Ústecké Lvy. Jak dopadne vzájemné měření sil? Více napoví pondělní souboj. Všichni fanoušci narozeni ve znamení Střelce mají na derby vstup zdarma!