PŘÍP: Mostečtí Lvi - HC Slovan Ústí nad Labem 5:1

V září 2006 vyšly tyto články:

123>>
30.9.Dorostenci poprvé naplno bodovaliUNL - LIB 3:2, 9.kolo | Miroslav JaníčekÚ s t í n/L. - Poté, co v minulém kole přivezli dorostenci body z ledu Hradce Králové, chtěli herní vzestup potvrdit i na domácím ledě. Soupeřem jim byl aktuálně 9. tým tabulky, Bílí Tygři z Liberce. Díky vybojované těsné výhře, když se oba týmy střídavě přetahovaly o vedení v zápase, se tak Lvíčata přiblížila svému soupeři na rozdíl dvou bodů.

30.9.V derby dominovali Lvi, avšak až od druhé třetinyUNL - KAD 5:1, 7.kolo | Miroslav Janíček, Karel FilasÚ s t í n/L. - Ústečtí hokejisté dali brzy zapomenout na ztrátu z ledu nováčka. Po prohře v Havlíčkově Brodě si kvalitním výkonem podmanili rivala z nedaleké Kadaně. Duel zlomily využité přesilovky kolem poloviny utkání a nakonec se domácí radovali po výhře 5:1. Hned dvakrát se v dnešním utkání prosadil kapitán Milan Antoš. V rušném severočeském derby se sice Lvi po sympatickém vstupu do zápasu ujali v 7. minutě vedení, pak však vyklidili pole, a že do kabin po první přestávce šli s vybudovaným náskokem, mohli děkovat především Jiřímu Zikmundovi, který opět předvedl velmi kvalitní výkon a jen těsně mu unikla vychytaná nula. Ve druhé periodě již Ústečtí na ledě vládli, mimo branek si vypracovali další velké příležitosti. Třeba v samostatném nájezdu neuspěl mladík Hulva. Ve třetí pak nejen v pohodě náskok hlídali, ale i díky natěšeným ochozům navýšili.
29.9.Dorostenci ztratili v Hradci bodHKR - UNL 3:4, 8.kolo | Lukáš Souček, Miroslav JaníčekH r a d e c K r á l o v é - Ve čtvrtek se na hradeckém ledě odehrálo důležité utkání. Dorostenci zajížděli k nováčkovi extraligy, do Hradce Králové. Oba týmy se už střetly dvakrát v přípravě, nyní ale poprvé změřily síly v plných sestavách. Ústečtí se v úvodní třetině dostali do jednogólového vedení, po 40 minutách hry dokonce vedli o dvě branky, ale vlastními chybami se o vedení připravili. V prodloužení branka nepadla, a tak o vítězi musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Tam se štěstí přiklonilo na stranu Lvíčat, která si tak odvážejí z východu Čech alespoň dva body.
29.9.Ústí bude moct odčinit porážku s nováčkem doma proti KadaniUNL - KAD 5:1, 7.kolo | Jan HorákÚ s t í n/L. - Ústečtí Lvi mají za sebou první a poměrně překvapivé klopýtnutí s Havlíčkovým Brodem. Sousedé z Kadaně naopak přijedou do Lví arény dobře naladěni po poslední výhře nad Olomoucí. Slovan ztrácí na čelo ligy tři body a pokud si nechce Hradec příliš utéci z mušky, měl by bodovat. Jaké však bude konečné rozuzlení, poznáme v sobotu 30. září od 17 hod.
28.9.Juniory srazila na kolena druhá třetinaUNL - PCE 3:7, 8.kolo | Jan HorákÚ s t í n/L. - I v 8. kole extraligy pokračovala výsledková mizérie juniorů ústeckého Slovanu. Černou sérii si Lvíčata podržela "díky" Pardubicím. Domácí sice údery Salače a Kočího ovládli první třetinu poměrem 2:0, ale žlutomodrý zkrat mezi 29. a 33. minutou rázem znamenal stav 2:5. Ústí se ještě dostalo na dostřel dvou branek v závěru prostřední části, ale záhy hosté kontrovali a dílo zkázy z pohledu Slovanu dokonal v 52. minutě Bláha. Lvíčata se tak po výsledku 3:7 nebezpečně přiblížila nejspodnějším patrům tabulky.
27.9.Lvi poprvé poraženi - outsideremHBR - UNL 4:3, 6.kolo | Miloš Rajdl, Martin ŘežábekÚ s t í n/L. - Lvi poprvé prohráli. Kdyby nebyly v první lize zrušeny sázky, ústecká veřejnost by možná šilhala zpětně po kurzech na vítězství Havlíčkova Brodu. Ten si na Lvy vyšlápl a na domácím ledě porazil obhájce mistra ligy 4:3, když šel do vedení již v 1. minutě zápasu a vedení udržel. Ústecký Grof znovu válel a zařídil dva góly, ve strhujícím závěru stačil Hulva při power play jen snížit. Na víc nestačily ani tři využité přesilovky. Slovan se díky dalšímu vítězství Hradce Králové a Brna dělí s Kometou o druhou příčku a na první ztrácí již čtyři body.
26.9.Lvi jedou za nováčkem ligyHBR - UNL 4:3, 6.kolo | Martin ŘežábekÚ s t í n/L. - Ráno potrénují a vyrazí na další dlouhou štaci. Po výjezdu do Olomouce si Ústečtí Lvi vyjedou do Havlíčkova Brodu. Nováček soutěže, který se skrz baráž probojoval po sedmi letech zpět do první ligy, je po pátém kole na uspokojivém šestém místě a může jen a jen překvapit. Utkání se odehraje 27. září od 18 hod. S týmem Lvů už by mohla na zápas jet i nová akvizice z Karlových Varů, forvard Jakub Bauer.
25.9.Zikmund a Hulva zajistili Lvům další tři bodyOLO - UNL 2:3, 5.kolo | Vladimír Pašek, Jan HorákOlomouc - Ani v 5. kole nepoznali Ústečtí Lvi příchuť porážky. V Olomouci se navíc uvedli snovým začátkem, když už ve 3. minutě po brankách Jana Kudrny a Kolafy vyhnali brankáře Mory Tučka na střídačku. Ještě do konce první třetiny se však lví náskok rozplynul, v oslabení ujel Ministr a s první sirénou naopak využil přesilovku Vlček. Oboustranně otevřený zápas, kdy několikrát tahal za záchrannou brzdu hostí gólman Zikmund, se zlomil ve 44. minutě. Další tříbodový zisk zajistil Slovanu po přesilovkové akci prvního útoku Jakub Hulva.
24.9.Fotoreportáž: 4. kolo UNL - OST 5:1UNL - OST 5:1, 4.kolo | StefiÚ s t í n/L. - Další vítězství v řadě si připisují domácí. Z výsledku zdánlivě lehkém utkání přehráli Ostravu 5:1. Soupeř se prezentoval dobrou hrou a všem ukázal, že ne nadarmo je v horní polovině tabulky za minulá tři kola si připsal šest bodů. Ostravané doplatili na vylučování, když z pěti branek dostali tři v oslabení.
24.9.Jakub Grof: Rozhodly přesilovkyUNL - OST 5:1, 4.kolo | Marcel VonešÚ s t í n/L. - Základem sobotního vítězství s Ostravou byly tři proměněné přesilové hry a vynikající výkon brankáře Jiřího Zikmunda. Toho překonal jen Libor Gelačák v poslední třetině střelou zblízka mezi Zikmundovy betony. Proti svému bývalému klubu si připsal dva body i ústecký obránce Jakub Grof. „Žádný hecování s klukama z Ostravy neproběhlo, na to se až tak dobře neznáme. V kabině jsem vypsal nějakou basu piva a to bylo všechno.“
24.9.Posbírá Slovan body i v Olomouci?OLO - UNL 2:3, 5.kolo | Jan HorákÚ s t í n/L. - Ústečtí Lvi zatím fungují jako dobře promazaný stroj. Ze čtyř zápasů nechali jediný bodík na ledě jihlavské Dukly. Naopak HC Olomouc se se zvládnutým vstupem do sezóny rozhodně nepotýká. Prozatímní devátá figura sice není po čtyřech kolech nijak fatální, ale na Hané mají o čem přemýšlet. Jak to bude po zápase se Slovanem, se pozná v pondělí 25. září od 18 hod.
23.9.Další prohra dorostu o gólUNL - PCE 3:4, 7.kolo | Miroslav JaníčekÚ s t í n/L. - Další těsnou prohru na domácím ledě si připsali dorostenci Ústeckých Lvů. V první třetině se zdálo, že zápas bude jen otázkou výše skóre. Po druhé brance se ale hosté příliš uklidnili a domácí Lvíčata postupně hru vyrovnala. V dramatickém závěru ale domácí stačili už jen snížit na rozdíl jedné branky. Dvěma góly po samostatných akcích se blýsknul ústecký Šaršok.

23.9.Lvi zvítězili i počtvrté v sezóně a loňský nepovedený začátek se neopakujeUNL - OST 5:1, 4.kolo | Miroslav Janíček, Karel FilasÚ s t í n/L. - Až v polovině utkání, díky dvěma využitým přesilovkám v rozmezí 68 vteřin, domácí Lvi zlomili odpor houževnatě hrající Sarezy Ostrava. Brankami Grofa a Kloboučka odskočili na tříbrankový rozdíl. Náskok ve zbývajícím průběhu utkání s přehledem pohlídali, i když hosty pustili do dvou nájezdů na samotného Zikmunda. Ten však své spoluhráče podržel a v letošní sezoně inkasoval až téměř po osmdesáti minutách v brance. A když Sareza díky Gelačákovi snížila, stačil ještě odpovědět Přeučil a upravil na konečných 5:1. Loňský horší vstup do sezony se tedy zatím neopakuje, Lvi ztratili ve čtyřech zápasech jediný bod.
23.9.Král Lví arény č.1: Marek IvanUNL - TRE 3:2, 2.kolo | Karel FilasÚ s t í n/L. - 440 hlasů! Rekordní zisk Marka Ivana v prvním kole ankety o Krále Lví arény. Tolik hlasů nezískal ani Jan Čaloun před Vánocemi v roce 2004, když tu porazil České Budějovice v sestavě s Václavem Prospalem a Radkem Dvořákem. Vůbec poprvé v historii ankety byla pokořena hranice 400 hlasů pro vítěze. Druhý v pořadí Josef Vítek zůstal s velkým odstupem a získal 175 hlasů. I to loni kolikrát stačilo na vítězství.
O druhém Králi utkání (ze zápasu se Sarezou) máte možnost hlasovat až do páteční půlnoci.
22.9.V sobotu přijede do Ústí OstravaUNL - OST 5:1, 4.kolo | Martin ŘežábekÚ s t í n/L. - V sobotu 23. září je na programu čtvrté kolo první ligy, v rámci kterého zavítá do Ústí Sareza Ostrava. Ta je zatím na čtvrté příčce tabulky, zatímco Lvi ztrácejí bod na první Hradec Králové. Ústečtí Lvi se představí domácímu publiku tepve podruhé a Michal Fikrt slibuje, že forma bude lepší. "Výsledkově můžeme být spokojeni, ale zatím nehrajeme podle svých představ, musíme se zlepšít," říká jednička v ústecké svatyni. Úvodní buly zápasu vhodí sudí v 17. hod. A od tohoto zápasu mají až do konce sezony děti do 130cm vstup zdarma!
21.9.Hlasujte o třetího Krále Lví arényUNL - TRE 3:2, 2.kolo | Karel FilasÚ s t í n. L. - Po úvodním domácím zápase Ústeckcýh Lvů se znovu rozběhla anketa, v níž hledáme nejlepšího hráče Slovanu v domácí aréně, Krále Lví arény. Kdo nahradí předchozí vítěze Lukáše Sáblíka a Vítězslava Jankových? Anketa bude probíhat stejně jako v předchozích letech. Hlasování se na webových stránkách spustí ihned po skončení domácího utkání a bude aktivní až do půlnoci před dalším domácím zápasem. O vítězi prvního kola letošní sezony tak můžete rozhodovat do páteční půlnoci.
21.9.NÁBOR DĚTÍMiroslav JaníčekÚ s t í n/L. - Máte doma malého Jágra, Šlégra nebo Haška? Anebo byste chtěli, aby Vaše dítě smysluplně využívalo volný čas a něčemu se naučilo? Pak je tu naše nabídka právě pro Vás. Přiveďte každou sobotu v 7:45 Vaše dítě k nám na zimní stadion, o vše ostatní už se postarají naši trenéři. Pro začátek stačí mít s sebou opravdu málo, pouze brusle a vhodné oblečení na led. ZDE si můžete stáhnout letáček s podrobnostmi.
21.9.Junioři podlehli Plzni o gólUNL - PLZ 1:2, 6.kolo | Kateřina MádlováÚ s t í n/L. - Nástup Plzeňských v první třetině rozhodl utkání. Během prvních šesti minut se kotouč dvakrát ocitl v brance domácího mužstva, a ačkoliv se hra později hlavně díky přesilovým hrám srovnala, Plzeň si nenechala vítězství vzít. Kontaktní gól domácích ze závěru utkání už tak byl pouze kosmetickou úpravou výsledku zápasu, na němž nic nezměnilo ani odvolání ústeckého brankáře.
20.9.Lvi urvali v Jihlavě dva body po nájezdechJIH - UNL 3:4, 3.kolo | Dušan Majer, Karel GreinerÚ s t í n/L. - Zatímco obě úvodní utkání nové sezóny Ústečtí Lvi zvládli již v základním čase, Jihlavu zdolali až po samostatných nájezdech. Slovan vstoupil do utkání výborně a již ve čtvrté minutě dal svou premiérovou branku ve lvím dresu Ficenc. Dukle se však povedlo již po třech minutách srovnat a ve druhé třetině se Jihlavští dvěma brankami ujali dvougólového vedení. Proti však byli ústečtí Kloz s Grofem, kteří srovnali náskok soupeře a vynutili si prodloužení. V něm si bonusový bod vybojovali Ústečtí Lvi. V úvodní sérii dali góly Rytnauer a Kaňkovský a za Slovan Hulva s Ivanem. Rozhodující nájezd proměnil Jakub Hulva a zatímco v přípravě se Slovanu samostatné nájezdy nedařily, v mistrovském zápase v nich přesvědčili hned napoprvé a celkově tak vyhráli utkání 3:4.
19.9.Lvy čeká další soupeř z VysočinyJIH - UNL 3:4, 3.kolo | Karel GreinerÚ s t í n/L. - Zatímco Ústečtí Lvi vstoupili do nové sezóny výborně a s bilancí dvou výher jsou druzí, jejich další soupeř, kterým je Dukla Jihlava, je na tom o poznání hůře. Po dvou nevydařených zápasech se krčí bez jediného bodu téměř na dně tabulky. Vzpamatuje se Jihlava ze špatného vstupu do sezóny a poprvé zaboduje, nebo Slovan potvrdí dobrou formu a odveze si body? Podle Marka Ivana je to jasné: ”To je čistá dvojka”. Jaká bude realita uvidí diváci na Horáckém zimním stadionu ve středu 20.září od 17:30 hod.