Chance Liga: HC Slovan Ústí nad Labem - LHK Jestřábi Prostějov 28. 9. 2020 od 16:00 hod.

V dubnu 2008 vyšly tyto články:

12>>
30.4.David Šaffer: Věřím, že se Slovan vrátí kam patří a kde už jednou bylMiroslav JaníčekÚ s t í n/L. - Den po konání Valné hromady akciové společnosti HC Slovan Ústečtí Lvi mnoho informací mezi hokejovou veřejnost neproniklo. Na nás, jako na oficiální stránky klubu, se obrátil Ing. David Šaffer, dosavadní generální manažer klubu, s prohlášením, které v plném znění uveřejňujeme.
30.4.Prohlášení nového představenstva klubu HC Slovan Ústečtí LviredakceÚstí n/L. - Na valné hromadě, která se konala 29.4., potvrdila společnost Oleofin a.s. vstup do klubu HC Slovan Ústečtí Lvi. Dále se zvolilo nové představenstvo a dozorčí rada. Při této příležitosti vydává nové představenstvo klubu následující prohlášení.
29.4.Ohlédnutí: Proč Slovan neuspěl v baráži?UNL - MBL 1:7, 69.kolo | Jan HorákÚ s t í n/L. - Ústí se po pouhém roce účinkování v extralize vrací do 1. ligy. Přitom do baráže proti Mladé Boleslavi vstupovalo s puncem favorita. Svému jménu dostáli Lvi pouze první utkání, které s jistotou vyhráli. Následující hromada zvratů, žlutomodrých kopanců a zaváhání posílá Ústecké Lvy o soutěž níž. Připomeňme si barážové boje a zkusme najít příčiny překvapivého krachu Slovanu a nečekaného úspěchu Mladé Boleslavi.
21.4.Je to pro nás obrovské zklamání, smutnili Špirko s HovorkouUNL - MBL 1:7, 69.kolo | Jan HorákÚ s t í n/L. - Po posledním utkání baráže nesmutnilo jádro Lion Patriots osamotě. Do jedné z ústeckých restaurací jim přišla vyjádřit dík a zároveň společně vstřebat zklamání z pádu do 1. ligy také dvojice hokejistů. Jeden táhnul Slovan v základní části, druhý střílel góly v baráži. Než se Rastislav Špirko a Marek Hovorka začali naplno věnovat fanouškům, udělali si čas na rozhovor. Na obou bylo patrné velké rozčarování. „Je to pro nás neuvěřitelné zklamání," říkali svorně.
20.4.Chtěli bychom poděkovat všem, co nás podporovali, řekl Vladimír EvanUNL - MBL 1:7, 69.kolo | Karel FilasÚ s t í n/L. - Pověstný kalich hořkosti museli vypít do dna, do poslední kapky. Ústečtí Lvi v pátém barážovém zápase utrpěli zdrcující porážku 1:7. Bohužel to byla jejich derniéra v nejvyšší soutěži. Ve značně probrané sestavě sice hráli aktivně, branky však dával soupeř. „Chtěli jsme se semknout a zkusit zabojovat a trochu jsme doufali v malý zázrak,“ přiznal Jan Čaloun. Nepovedlo se a Ústí bude příští sezonu hrát jen první ligu.
20.4.Šéf Lion Patriots: Sezona v extralize za to stálaUNL - MBL 1:7, 69.kolo | Jan HorákÚ s t í n/L. - V klubu nezastává žádnou oficiální funkci. Přesto když jde na ledě do tuhého, oči příznivců ústeckého Slovanu se často obrací právě k němu. Se svými věrnými z kotle dokáže Miroslav Stojčenko ze Lvů vydolovat poslední zbytky sil. Těsně předtím, než se v sobotu večer s jádrem fanklubu Lion Patriots jal v jedné z ústeckých restaurací rozhánět sestupové chmury, požádal jsem ho o pár slov k právě skončené baráži. „Základ Lion Patriots zůstane a bude dál podporovat klub," říká odhodlaně předseda fanklubu zvaný Tepličák.
19.4.Na shledanou, extraligoUNL - MBL 1:7, 69.kolo | Marcel Voneš, Kateřina MádlováÚstí n. L. - V dnešním zápase nedokázali Lvi odvrátit první boleslavský mečbol a padli po krutém výsledku 1:7. Utkání nezačalo pro Slovan vůbec dobře, už v 5. minutě se v oslabení prosadil Eiselt, tentýž hráč zvyšoval o chvíli později na dvougólový rozdíl. Krátce před koncem první části vykřesal jiskřičku naděje František Mrázek, avšak poté už se trefovali pouze hosté. Ústečtí Lvi se tak po roce vracejí do první ligy, v nejvyšší soutěži je střídá celek BK Mladá Boleslav.
18.4.Vyjádření vedení Ústeckých Lvů k nastálé situaci v kluburedakceÚstí n./L. - Po posledních barážových zápasech se mezi ústeckými fanoušky vyrojila řada spekulací ohledně přístupu jednotlivých hráčů Slovanu. Generální manažer Ústeckých Lvů David Šaffer v této souvislosti přichází s následujícím prohlášením: „Před dnešním ranním tréninkem byl nespecifikovaný počet hráčů odeslán na dovolenou hrazenou klubem. Důvodem jsou špatné sportovní výsledky během baráže. Tyto výsledky neodpovídaly výkonům předváděným během celé sezony. Jména těchto hráčů nebude klub v zájmu mužstva zveřejňovat. Soupiska Ústí bude k dispozici před sobotním utkáním.“
18.4.Pohled: Lze vyhrát třikrát za sebou?UNL - MBL 1:7, 69.kolo | Karel FilasÚ s t í n/L. - Na pokraji pádu do první ligy stojí po čtvrtečním utkání v Mladé Boleslavi ústečtí hokejisté. V sérii na čtyři vítězné zápasy výrazně ztrácí. Soupeř vede 3:1 a stojí jediný krok od postupu. Ještě však není dobojováno. „Jsem si jistý, že doma neprohrajeme,“ prohlásil forvard Marek Hovorka. Pokud by jeho slova naplnily, udělali by Ústečané první z potřebných tří kroků k otočení série. A takové obraty už historie pamatuje. Vyhrát tři hry za sebou není nemožné. Zvládnou to i Ústečtí?
17.4.Zápas plný obratů Lvi nezvládli, Boleslav má dva mečbolyMBL - UNL 4:3, 68.kolo | Michal Miškovský, Karel GreinerÚ s t í n/L. - Čtvrtý duel mezi Ústeckými Lvy a Mladou Boleslaví přinesl thrillerový zápas se šťastným koncem pro Boleslav. Stejně jako v předešlých dvou duelech i tomto klání inkasovali Severočeši jako první, když nechali Eiselta protlačit puk za Zikmundova záda. V úvodu druhé třetiny přidal branku Drábek a se Lvy to nevypadalo dobře. Osud Slovanu však vzal do ruky Marek Hovorka a dvěma trefami srovnal skóre. Obrat dokonal devět minut před koncem Martin Šagát. Na vlně euforie se vezoucí Lvy však po čtyřech minutách usadil zpět na zem Bauer a poslal zápas za stavu 3:3 do prodloužení. V něm hráli Lvi dvakrát přesilovku, ani jednu však neproměnili, naopak rozhodující direkt zasadil Slovanu minutu před koncem Gombár.
16.4.Vladimír Evan: Naše koncovka je alarmujícíMBL - UNL 4:0, 67.kolo | Marcel VonešÚ s t í n/L. - Ve druhém zápase po sobě vyšli ústečtí střelci naprázdno, když znovu nedokázali překonat Růžičku v boleslavské brance. Po třech odehraných zápasech se tak místenka na příští extraligovou sezónu přiblížila Středočechům. Velice důležitým se opět ukázal začátek střetnutí, kdy musel gólman Přikryl lovit puk ze své brány už po 65 vteřinách. „Od toho se to pak celé odvíjelo. I když v první třetině jsme hráli slušně. Přesto, že jsme měli víc šancí, tak jsme prohrávali 2:0. Po třetím gólu už Boleslav jen kontrolovala výsledek a hrála dobře do obrany. My jsme si už prakticky nevytvořili žádnou šanci,“ neskrýval zklamání trenér Vladimír Evan.
16.4.My chceme Slovan!Marcel VonešÚ s t í n/L. - Úterní zápas jsem prožil společně s nejvěrnějšími fanoušky Slovanu namačkán ve zmenšeném prostoru vyhrazeném pro fanoušky hostí. Posádky sedmi autobusů, několika aut a dalších dopravních prostředků se v kotli doslova mačkaly, aby všichni mohli vidět výkon svého milovaného týmu. Ale upřímně řečeno, možná bylo lepší nevidět... Druhá prohra v řadě, navíc opět bez vstřelené branky. Ústečtí předvedli jen špetku z potenciálu, který v tomto týmu dozajista je.
15.4.Slovan znovu nedal gól a v barážové sérii už prohrává MBL - UNL 4:0, 67.kolo | Michal Miškovský, Karel GreinerÚ s t í n/L. - Třetí barážové utkání suverénně ovládli hráči Mladé Boleslavi a ujímají se vedení v sérii 2:1 na zápasy. Utkání začalo stejně jako to předchozí, již ve druhé minutě se prosadil Mikulík a Boleslav se ujala vedení. Ještě v první třetině přidal gól z trestného střílení Král a dílo zkázy dokonal chvíli po příchodu ze šaten znovu Mikulík. Tříbrankové k.o. již Lvi nerozchodili. V závěru se pak pokoušeli při power-play o alespoň čestný úspěch, ten se ale nedostavil. Naopak do prázdné branky pečetil Nouza - 4:0. Boleslavský gólman Růžička tak zůstal i po 120 minutách nepřekonán!
14.4.Václav Novák: Prohráli jsme bitvu, ale neprohráli jsme válkuHanka VeigendováÚ s t í n/L. - Scénář se otočil a ve druhém barážovém zápase to byli právě Ústečtí Lvi, kteří se nedokázali střelecky prosadit. Šancí bylo mnoho, ale ani z jedné gól nepadl. I poměrně častá vyloučení na ústecké straně brzdila domácí v lepší výkonnosti. V první třetině mohl vyrovnat Václav Novák. „Rasťa Špirko mi to tam dával zpoza brány. Tam jsme udělali tu rotaci, co jsme vždycky dělali. Vyšlo nám to, ale ten puk trošku skákal a já to špatně trefil.“
14.4.Ohlédnutí: Ústí dostalo v druhém zápase baráže facku. Slovanu může jedině pomoctUNL - MBL 0:3, 66.kolo | Jan HorákPři druhém barážovém střetnutí mohl nejeden návštěvník Zlatopramen Areny nabýt dojmu, že prožívá déjà-vu z pátečního utkání. Bohužel pro žlutomodré barvy v opačném gardu. Mladá Boleslav se dokázala z první jednoznačné prohry poučit. Ústečtí Lvi nevyužili psychické výhody ze čtyřbrankové výhry a nechali se jí naopak ukolébat. „K druhému zápasu jsme nepřistoupili tak, jak jsme měli. My se z toho musíme ponaučit a hokej se hraje ne na šedesát, ale na sto procent,“ potvrzuje kapitán Ústí Václav Novák.
13.4.Když Ústí bude hrát jako v prvním zápase, nespadne, prorokuje SlížekUNL - MBL 4:0, 65.kolo | Jan HorákÚ s t í n/L. - Na východní tribuně, přímo naproti domácímu kotli, vykukovalo z davů ústeckých příznivců několik známých obličejů. Z řady domácích fandů se vynořily někdejší opory Ústeckých Lvů. Na první barážovou bitvu mezi Slovanem a Mladou Boleslaví se přišli podívat bratři Jan a Jiří Kudrnové. Bratrskou dvojici doplnil Ladislav Slížek. „Prožil jsem tady dva hezký roky a mám tu kamarády," říká o Ústí Slížek.
13.4.Kolo č. 2 - Mise o záchranu pokračuje!UNL - MBL 0:3, 66.kolo | Jan KlenerÚ s t í n/L. - Jednodenní odpočinek a je to tu zase. Barážová horečka pokračuje! V pátek jsme byli svědky barážového hattricku. Dnes, 13.4.2008 od 17:30, pokračujeme 2. barážovým kolem s BK Mladá Boleslav. Jakého překvapení se dočkáme dnes?
13.4.Ústí druhý den baráže nedalo branku. Je srovnánoUNL - MBL 0:3, 66.kolo | Miroslav Janíček, Karel FilasÚ s t í n/L. - Po dvou utkání je stav série baráže o extraligu srovnaný. Hokejisté Mladé Boleslavi předvedli proti pátečnímu utkání naprosto odlišnou tvář, v Ústí zvítězili 3:0 a vyrovnali stav série na 1:1. K výhře je už ve 2. minutě nasměroval bývalý ústecký hráč Tomáš Sýkora. Ve třetí části hosté dvěma přesilovkovými góly dílo dokonali. Nyní se série na dva zápasy přesouvá do Mladé Boleslavi.
13.4.Tomáš Sýkora: Poučili jsme se z prvního zápasuUNL - MBL 0:3, 66.kolo | Kateřina MádlováÚ s t í n/L. - Na co se občas v play off 1.ligy Mladoboleslavští velmi nadřeli – vítězství na ledě soupeře, se jim v případě baráže povedlo v Ústí už na druhý pokus. Už od prvních minut utkání bylo dobře patrné, že se bude hrát úplně jiný zápas než v pátek. A mohl za to zejména muž, který už v čase 01:11 dostal puk za záda Petra Přikryla. Tomáš Sýkora vidí hlavní příčinu vítězství v poučení se z prvního utkání: „V pátek jsme ještě nevěděli, do čeho jdeme. Poučili jsme se a dneska jsme opravdu byli lepší.“ Útočník se zkušenostmi z ústeckého týmu se před zápasem vrátil do lajny k Boháčovi a Šebestovi, která se osvědčila ve finále proti Chomutovu. A vyznamenala se i ve druhém barážovém utkání, kdy se Sýkorův první gól stal zároveň vítězným.
12.4.Róbert Krajči: Za mé góly patří díky celé lajněUNL - MBL 4:0, 65.kolo | Jan HorákÚ s t í n/L. - Forvard Róbert Krajči se ke lví smečce připojil koncem ledna. V dosavadních sedmnácti utkáních mířil přesně jen dvakrát. První duel baráže však znamenal pro Krajčiho doslova střeleckou explozi, slovenský forvard skóroval hned třikrát. „Kluci odvedli skvělou práci," chválí spoluhráče z útoku Krajči. Jedním z nich je i Jan Čaloun, který nechyběl u žádného z Krajčiho zářezů. „Vyhovujeme si, snad to tak půjde dál," přeje si Čaloun.