CHA Liga: HC Slovan Ústí nad Labem - HC Benátky nad Jizerou 4:2 | ELJ: HC Slovan Ústí nad Labem - HK Kralupy nad Vltavou 27. 2. 2020 od 18:15 hod.

V dubnu 2007 vyšly tyto články:

123>>
27.4.Byla to má nejvydařenější sezona, míní MickaMartin ŘežábekÚ s t í n/L. - Jako přebytečný odcházel z Trenčína, přišel téměř v půlce sezony do Ústí. V severočeské metropoli strávil pět měsíců, ale stihl víc než kdekterý hokejista za půl kariéry. Stal se miláčkem místních fanynek ale i fanoušků. Vyhrál první ligu a pomohl Slovanu k postupu do extraligy. Micina. Tomáš Micka, věčně usměvavý a vstřícný mladík, který opouští Slovan, aby bojoval za rodné sešívané barvy, však odchází po sezoně, kterou hodnotí jako svou nejúspěšnější. Více se dočtete v rozhovoru.
27.4.Lvi představují první posily Martin ŘežábekÚ s t í n/L. - Ještě před oficiálním začátkem sezony 2007/2008 představují Ústečtí Lvi dvě posily do obrany. Tou první je Jiří Zeman, který přichází na přestup z kladenských vod, kde hokejově vyrostl. Pětadvacetiletý bek má letité zkušenosti a zažil s Kladnem i postup mezi hokejovou elitu. Druhým kamenem do zadních řad bude Lukáš Vomela. Jednadvacetiletý bek Českých Budějovic, který letošní sezonu odehrál za prvoligovou Třebíč přichází na hostování.
26.4.Otevřený dopis Tomáše Micky všem příznivcům ústeckého hokejeredakce Ú s t í n/L. - Ve středu 25. dubna se na diskuzním fóru objevil příspěvek, ve kterém Tomáš Micka prostřednictvím nicku své přítelkyně poděkoval všem příznivcům ústeckého hokeje. S laskavým svolením Tomáše i jeho přítelkyně toto poděkování zveřejňujeme i na hlavní stránce, aby bylo lehce dostupné pro všechny návštěvníky našich stránek.
23.4.Lev play off: Tomáš MickaUNL - CHM 5:1, 64.kolo | Karel FilasÚ s t í n/L. - Nejproduktivnější ústecký hráč play off byl také fanoušky na webových stránkách klubu zvolen nejlepším hráčem vyřazovacích bojů. Vysoký forvard Tomáš Micka, který v průběhu sezony přišel do Ústí z Trenčína uhranul ústecké publikum. Podával standardně vysoké výkony a po zásluze mu patří primát Krále play off. Ve třech kolech hlasování posbíral 3203 hlasů. Další dvě místa obsadily další posily Slovanu ze Slovenska: Róbert Liščák a Tomáš Nádašdi. Finálové výkony vysunuly vysoko Tomáše Klimta a Jiřího Zikmunda. Připomeňme, že anketu o Krále Lví arény (hledal se nejlepší hráč domácích zápasů v základní části) ovládl Marek Ivan a stal se třetím držitelem titulu, před ním jej vybojovali Lukáš Sáblík a Vítězslav Jankových. Krále play off určovali fanoušci premiérově.
21.4.Vrcholné okamžiky play offUNL - CHM 5:1, 64.kolo | Karel FilasÚ s t í n/L. - Letošní vyřazovací boje, zvláště z ústeckého pohledu, přinesly mnoho strhujících bitev, mnoho nepřehlédnutelných momentů, senzační obraty, úžasné finále a šťastný konec. Téměř hollywoodský scénář letošního play off se bude ve městě na Labi dlouho připomínat. Pomalu doznívají oslavy jedinečného postupu. Pojďme si připomenout ty nejpovedenější okamžiky, které se odehrály na ledě.
17.4.Hlasujte o Krále fináleUNL - CHM 5:1, 64.kolo | Karel FilasÚ s t í n/L. - Po historickém vítězství ústeckých hokejistů volte hráče, kteří se o postup ve finálových bitvách nejvíce přičinili. Volte Lva finále. Připoměňme, že za Lva čtvtrfinále jste zvolili Tomáše Nádašdiho, Lva semifinále Róberta Liščáka. Hlasy po skončení hlasování sečteme a vyhlásíme ústeckého Krále play off. Hlasovat můžete do konce týdne.
17.4.Oslavy postupu na Mírovém náměstíMiroslav JaníčekÚ s t í n/L. - Ve středu 18. 4. 2007 proběhnou na ústeckém Mírovém náměstí oslavy historického postupu do hokejové extraligy. "Úvodní bully" bude vhozeno v 15 hodin a celá akce by měla trvat až do 20 hodin. Přijďte se radovat a oslavit dosud největší úspěch ústeckého hokeje.
Podrobnosti o programu najdete uvnitř článku.
17.4.Ať se děje, co se děje, my jsme tu furt a my musíme hrát, nabádal spoluhráče AntošUNL - CHM 5:1, 64.kolo | Karel FilasÚ s t í n/L. - Jako čtyřiadvacetiletý kapitán přivedl pražskou Slávii poprvé do české extraligy. Důležitý krok tehdy udělal na ústeckém stadionu. V nadstavbové části mátožná Slavii zlomila nepříznivou sérii výhrou 1:0. Pak se zvedla a dokráčela do nejvyšší soutěže. O třináct let později na stejném, již zrekonstruovaném stadionu, znovu jako kapitán dokončil pouť tentokrát Slovanu Ústí do nejvyšší české soutěže. „Je to stejné jako tehdy, jen jsem snad o patnáct let starší,“ rozverně vykládal Milan Antoš do televizních kamer po rozhodující finálové bitvě.
16.4.Větší bitvu Lví aréna nezažilaUNL - CHM 5:1, 64.kolo | Karel FilasÚ s t í n/L. - Jen několik hodin zbývá do začátku poslední bitvy sezony. Ústí nebo Chomutov. Jenom jeden ze severočeských rivalů se bude dnes večer radovat. Jen jeden bude v příští sezoně používat přívlastek extraligový. A o tom, kdo to bude, se rozhodne v ústecké Lví aréně. Stadion, který zažil extraligové zápasy ústeckých mladežníků, na kterém si zahrála reprezentace Kanady však právě dnes čeká největší zápas v jeho historii.
16.4.Lvi po vítězství v sérii Megaderby severu postupují do extraligy!UNL - CHM 5:1, 64.kolo | David Schlegel, Karel FilasÚ s t í n/L. - Historický okamžik pro ústecký hokej. Nese datum 16. dubna 2007, který bude zapsán jako největší den v dějinách ústeckého hokeje. Ústečtí Lvi v rozhodujícím mači finále první ligy přetlačili v rivala z Chomutova 5:1 a poprvé v existenci klubu slaví postup do nejvyšší soutěže v republice. Poslední zápas finále rozhodli dvěma brankami v přesilovkách ve druhé třetině. Hvězdou celé finálové série byl útočník Tomáš Klimt, který bodoval v každém zápase a dnes se trefil dokonce dvakrát a přidal dvě gólové přihrávky.
16.4.Klobouček: Je to největší úspěch, co jsem v Čechách dokázalUNL - CHM 5:1, 64.kolo | Karel FilasÚ s t í n/L. - Hokejové Ústí dosnilo svůj velký extraligový sen. Konečně se probojovalo mezi elitu země jedné z hokejových světových velmocí. Po několika letech snažení, po několika letech nepřízní osudu. Zvláště loni v barážové sérii už sahalo po klice od dveří s nápisem Extraliga, ale ještě je neotevřelo. Až dnes. Smutným velkým poraženým finálové série je Chomutov. Odehrál skvělý part. „Jedna strana se raduje a druhá trpí. Hodně to bolí, byli jsme hodně blízko,“ smutní chomutovský útočník Ladislav Boušek.
15.4.NA PÁTÉ FINÁLE UŽ OD 17 HODIN!UNL - CHM 5:1, 64.kolo | Miroslav Janíček

Z důvodu přímého přenosu ze závěrečného zápasu finále play off 1. ligy ČR na ČT4 je přesunut začátek utkání. Úvodní bully tak bude vhozeno v pondělí 16. dubna už v 17 hodin.

Předprodej vstupenek na pokladnách ZS začíná v pondělí 16. dubna od 12 hodin, cena je jako v prvních dvou zápasech. V prodeji budou vstupenky na zápas za 70,- Kč a 50,- Kč. Děti do 130 cm mají vstup zdarma.
15.4.Chomutov si na nájezdy věřil, nedošlo na něCHM - UNL 2:3, 63.kolo | Karel FilasCh o m u t o v - To bylo zase drama! Megaderby o krále severu ve finále první ligy nemá ani po čtvrtém mači vítěze. A znovu to nebyl zápas pro slabší povahy. Podruhé za sebou se nerozhodlo v základní hrací době. Proti třetímu utkání, ve kterém se štěstí v nastavení přiklonilo na stranu domácích, vybuchli nadšením tentokrát Ústečtí Lvi. Díky brance Petra Hořavy vrátili sérii k rozhodujícímu klání do Lví arény. „Důležitější gól jsem v kariéře ještě nedal,” přiznal šťastný střelec.
15.4.S Haškem to probereme u piva, ale až po sérii, prohlásil Jiří ZikmundCHM - UNL 2:3, 63.kolo | Karel FilasC h o m u t o v - Naposledy chytal 7. března. V nepovedeném utkání v Prostějově inkasoval pětkrát. Od té doby ne. Až do včerejška. Jiří Zikmund se od druhé třetiny čtvrtého finálového zápasu série s Chomutovem znovu postavil do lví klece. Musel nahradit zraněného kolegu Petra Přikryla. Za záda mu proklouzl jediný puk a i díky jeho výkonu urvali Lvi v Chomutově čtvrtou bitvu ve válce o extraligu.
15.4.S rozhodujícími zápasy má větší zkušenost ChomutovUNL - CHM 5:1, 64.kolo | Karel FilasÚ s t í n/L. - Klubová sezona v Česku skončí v pondělí 16. dubna. Utkáním ve Lví aréně! Rozhodující pátý duel finálové série mezi Ústeckými Lvy a Chomutovem bude nejen vyvrcholením první ligy, ale i celého českého hokeje, žádný jiný zápas na klubové úrovni již v sezoně neuvidíte. Po osmi a půl měsících uzavřou sezonu stejní soupeři, kteří ji začali. 1. srpna totiž Slovan v přípravném zápase na ledě Chomutova ročník 2006/07 otevřel. Tehdy se hrálo bez branek. V pondělí, v zápase, který startuje v 17 hodin, jistojistě nějaký gól ve Lví aréně padne.
14.4.Petr Hořava v prodloužení rozhodl o poračování sérieCHM - UNL 2:3, 63.kolo | Tomáš Horáček, David Schlegel KLH Chomutov - Slovan Ústečtí Lvi 2:3 po prodloužení!
Hokejisté Ústí nad Labem dokázali v nervydrásajícím souboji v Chomutově odvrátit hrozbu konce série a po výhře v prodloužení rozhodli o tom, že o postupujícím do extraligy rozhodne až pátý zápas, který se v pondělí hraje v Ústí nad Labem. Vítězný gól vstřelil v 66. minutě zápasu Petr Hořava, další góly Slovanu dávali Jakub Grof a Tomáš Klimt.
13.4.Extraliga se Slovanu vzdaluje, už nesmí klopýtnoutCHM - UNL 3:2, 62.kolo | Karel FilasÚ s t í n/L., Ch o m u t o v - Ve finálové sérii má ústecký soupeř mečbol. Ve třetím mači souboje o postup do extraligy padli Lvi v Chomutově 2:3 po prodloužení a pokud chtějí finále zvrátit, musí dvakrát za sebou soka porazit. Dnes se Ústeckým podařilo dvakrát vyrovnat náskok domácích. Nejdřív Kloz na 1:1, v polovině utkání pak Jakub Grof na 2:2. Potřetí již reagovat nemohli. Vítěznou ránu jim zasadil Jeslínek v prodloužení. Čtvrté utkání se hraje znovu v Chomutově zítra od 17:30 hod.
12.4.Rychlý gól nás ukolébal, mrzí GrofaUNL - CHM 2:3, 61.kolo | Martin ŘežábekÚ s t í n/L. - Druhý finálový duel přizval na ledovou plochu úplně jiné Ústí než v úterním zápase. Jestliže úterní Lvi rozsápali soupeře a nenechali mu kousíček ledu, ve středu byli aktivnějšími šelmami Chomutovští. Ani úvodní branka v první minutě a skvělá divácká kulisa nevedly k vítěznému konci. „Nás ten rychlý gól ukolébal,“ hledá dokonce negativa na rychlé brance Jakub Grof. „Inkasovali jsme brzo, nevypadalo to dobře. Ale řekli jsme si, že nás přece jeden gól nezlomí a otočili jsme to,“ tak situaci viděl z pohledu druhé strany kapitán Radek Šíp.
12.4.Musíme začít od maličkostí, dobře dozadu, nabádá před zápasy v Chomutově HluchýUNL - CHM 2:3, 61.kolo | Karel FilasÚ s t í n/L. - Jako jediný z Ústečanů našel ve včerejší druhé finálové bitvě recept na obranu Chomutova. Milan Hluchý nejprve v první minutě otevřel skóre utkání. Ve druhé třetině pak jeho střelu Luboš Horčička jen vyrazil před odrážejícího Petra Hořavu. Další branky však Lvi vstřelit nedokázali a poprvé v letošním play off padli. Série o extraligu se stěhuje do Chomutova za vyrovnaného stavu. „Pojedeme tam se svým hokejem. Začít od maličkostí a hrát dobře dozadu,“ prohlásil Milan Hluchý.
11.4.Za góly jsem rád, ale nic to neznamená. Zítra je další zápas, upozorňuje Tomáš MickaUNL - CHM 4:0, 60.kolo | Karel GreinerÚ s t í n/L. - Ústečtí Lvi prokazují nadále výbornou formu a po prvním finálovém večeru jsou extralize zatím blíže než jejich sok z Chomutova. Velkou měrou se na tom podílelo i trio Micka, Liščák, Přikryl. Zatímco Tomáš Micka Chomutovské úvodním gólem načal, Róbert Lišák pak svou trefou na tři nula dorazil. Vše korunoval svým výkonem Petr Přikryl, který udržel druhou nulu v play-off. ”Zítra to bude ještě těžší než dneska,” varuje ústecký gólman před odvetou. Modrobílí nemohou za porážku vinit nikoho jiného, než svou tentokrát vychýlenou střeleckou mušku. ”Měli jsme spoustu šancí v první třetině. Bohužel to tam nespadlo,” potvrdil chomutovský kapitán Radek Šíp.