CHA Liga: HC Slovan Ústí nad Labem - HC Dukla Jihlava 3:6 | ELJ: SKLH Žďár nad Sázavou - HC Slovan Ústí nad Labem 19. 1. 2020 od 14:00

V únoru 2010 vyšly tyto články:

12>>
28.2.Klobouček: Věřil jsem v naši sílu!Michaela SeifertováÚ s t í n/L. - Očekávané se stalo realitou. Slovan si splnil svou čtvrtfinálovou misi a postupuje tak do dalšího kola play off. Zatímco předchozí sezónu se Ústečtí Lvi trápili s městem z Mladoboleslavska, v letošním roce na ně čekal celek ze severu Čech. S ním si favorit ligy i přes menší obtíže poradil během pouhých čtyř zápasů.
28.2.Mladší dorost vybojoval po pěti prohrách opět vítězstvíUNL - SLA 4:2, 32.kolo | Miroslav JaníčekÚ s t í n/L. - Doslova vydřené vítězství nad pražskou Slavií bylo k vidění ve Zlatopramen aréně ve 32. kole extraligy mladšího dorostu. Domácí brzy vedli 2:0, ale hosté dvěma brankami orámovali druhou přestávku a vyrovnali. Ústecké hokejisty však rychlé vyrovnání nepoložilo a už po 45 vteřinách opět vedli. Definitivní podobu výsledku dali při powerplay Slavie a v tabulce poskočili opět na 6. místo.
27.2.Junioři po roce opět v play offCHM - UNL 2:4, 29.kolo | Václav Mohelník, Miroslav JaníčekC h o m u t o v - Ve finiši v dostizích o konečné první místo v tabulce skupiny "B" NOEN extraligy juniorů zajížděli hokejisté Ústeckých Lvů na led oblastního rivala Chomutova. Ústečtí nevstoupili do zápasu nijak oslnivě a až do začátku třetí třetiny tahali za kratší konec provazu. Nástup do závěrečného dějství ale zvládli a třemi brankami oslabeného soupeře udolali. V tabulce mají na prvním místě 75 bodů s tříbodovým náskokem na druhý Havířov. Do konce dlouhodobé části zbývají dohrát tři zápasy.
27.2.Starší dorost už počtvrté podlehl ChomutovuCHM - UNL 6:2, 19.kolo | Miroslav JaníčekC h o m u t o v - Již čtvrtou porážku v řadě ze vzájemných soubojů si připsali starší dorostenci Ústeckých Lvů v zápase 19. kola nadstavbové části extraligy. Do zápasu vstoupili ústečtí hokejisté výborně, ale domácí brzy vyrovnali a po fatální chybě se na začátku druhé třetiny dostali do vedení. Hosté se už nevzpamatovali, a tak v Chomutově nechali regionálnímu rivalovi další tři body. Dvanácti body z posledních čtyř vzájemných zápasů tak svému dnešnímu soupeři výrazně pomohli ze dna tabulky. Ztracené body v boji o play off tak mají možnost získat ještě v posledních třech zápasech dlouhodobé části.
26.2.Kadaň odstavena, do semifinále míří Lvi po čtyřech zápasechKAD - UNL 1:6, 50.kolo | Jakub Coufal, Karel FilasK a d a ň, Ú s t í n/L. - Na postup do semifinále potřebovali Ústečtí Lvi nejkratší možný počet zápasů, Kadaň vyřadili už po čtyřech duelech. Narozdíl od čtvrteční přestřelky si poslední výhru v poklidu pohlídali, vedli o tři branky už po první třetině. Na konečném vítězství 6:1 se rozhodující měrou podíleli obránci. David Pojkar a Jan Klobouček zaznamenali po dvou brankách. Na svého soupeře pro semifinále si Ústečtí budou muset nějaký den počkat. Dvě čtvrfinálové série ještě neznají vítěze, naopak stejně rychle jako Ústí se mezi nejlepší čtyřku probojoval Chomutov.
26.2.Starší dorost přestřílel LitvínovUNL - LIT 7:6, 18.kolo | Miroslav JaníčekÚ s t í n/L - Celkem 13 branek padlo v zápase 18. kola nadstavbové části extraligy staršího dorostu mezi domácími Ústeckými Lvy a Litvínovem. V utkání, ve kterém rozdělil hlavní rozhodčí celkem 17 dvouminutových trestů, byl po dvou třetinách stav vyrovnaný. Na začátku třetí třetiny ale hosté během 75 vteřin vstřelili tři branky a o vítězi se zdálo být rozhodnuto. Jenže domácí Lvi předvedli téměř zázračné zmrtvýchvstání a čtyřmi góly otočili zápas ve svůj prospěch.
25.2.Udřená třetí výhra s KadaníKAD - UNL 6:8, 49.kolo | RedakceÚ s t í n/L. - Ve třetím čtvrtfinálovém utkání tentokrát Kadaň hostila Lvy, kteří ji doma už dvakrát porazili. Nyní ale jejich cesta k výhře tak hladká nebyla. Toto utkání bylo napínavé doslova až do konce. V první třetině museli Lvi na Kadaň dotahovat. Ve druhé jí sice nasázeli tři rychlé góly v rozmezí pouhých pěti minut, ale domácí Slovanu odpověděli stejně rychle stejným počtem gólů. Bylo tedy vyrovnáno. Třetí třetina musela o vítězi rozhodnout. Nejprve to vypadalo na Kadaň, ale následně hosté opět srovnali. Poslední gól utkání a vítězství pro Slovan tak čtyři minuty před koncem zápasu zařídil Rok Pajič. Jeho střelu pak minutu před koncem do prázdné brány během kadaňské power-play potvrdil ještě Milan Mikulík. Lvi si tak po velmi neurovnaném utkání nakonec odvezli další vítězství.
23.2.Hockey Tour – vyhraj luxusní cestu za Slovanem!UNL - KAD 4:0, 48.kolo | Jan KlenerÚ s t í n/L. - Třetí čtvrtfinálové utkání na ledě soupeře čeká Ústecké Lvy ve čtvrtek 25. února 2010. Chcete se podívat na zajímavý souboj a navíc cestovat na utkání luxusním karavanem? Navíc po celou dobu občerstvení zdarma, vstupenky na utkání a ještě k tomu reklamní předměty s logem Ústeckých Lvů! Zapojte se do naší sms soutěže! Partnerem této soutěže je společnost Aryjcar s.r.o., která autokarvany půjčuje po celý rok.
23.2.Starší dorost nasázel Plzni pět gólůUNL - PLZ 5:3, 15.kolo | RedakceÚ s t í n/L. - Dohrávka 15. kola nadstavbové části extraligy staršího dorostu dovedla na led Ústeckých Lvů celek z Plzně. Lvi předvedli velmi kvalitní hru a už v první třetině dokázali, že si vítězství zaslouží. Po první třetině vedli 3:0. Plzeň pak sice trochu vedení stáhla, a ve třetí třetině vsítila dva góly, ale vítězný gól Štěpána Kuchynky nepřekonala a nechala tak v Ústí nad Labem všechny tři body.
22.2.Lvi ve čtvrtfinále už vedou 2:0UNL - KAD 4:0, 48.kolo | RedakceÚ s t í n/L. - Ve druhém čtvrtfinálovém zápase Lvi hned ze začátku utkání prokázali, že si druhé vítězství zaslouží. Na první gól se čekalo patnáct minut, kdy jako první skóroval Jan Alinč, a to v samostatném úniku a přesnou střelou pod víko soupeřovy branky. I druhou třetinu Lvi jasně určovali tempo hry. Kadaň pustili jen k málo šancím. Hostév sice předváděli kvalitní obrannou hru, ale dvěma dalším gólům v podání Martina Heinische a Roka Pajiče se neubránili. Třetí třetina nebyla ve stylu hry ničím rozdílná. Lvi stále měli přehled o všem, co se na ledě dělo. Vítězství si potvrdili i čtvrtým gólem Jana Kloze. Zdeněk Orct si z dnešního utkání odnáší čisté skóre. Za zmínku zajisté stojí i velmi kvalitní výkon hostujícího brankáře Erika Štěrby, nebýt kterého, zpytovala by Kadaň své svědomí z ještě vyšší prohry.
22.2.Junioři nechali na jihu Čech všechny bodyMOU - UNL 4:3, 27.kolo | Petr Novotný, Miroslav JaníčekČ. B u d ě j o v i c e - Zbytečnou porážku s jasně nejslabším týmem české části skupiny "B" NOEN extraligy juniorů utrpěli hokejisté Ústeckých Lvů. Nejprve jim utekl začátek zápasu, když museli dohánět dvougólové manko. To se jim do konce první třetiny podařilo smazat a v polovině utkání se ujali i vedení. Sérií chyb ale dovolili Jihočechům během 17 vteřin otočit skóre a zmar podtrhli neúspěšným trestným střílením před koncem zápasu. V tabulce mají v jejím čele 72 bodů s devítibodovým náskokem na nepostupovou pozici do play off. Do konce základní části jim zbývají odehrát čtyři zápasy.
22.2.Hovorka našel optimální pohodu UNL - KAD 4:0, 48.kolo | Martin PešoutÚ s t í n/L. - Jeho formace řádí, sám si připsal na konto během úvodních dvou čtvrtfinálových klání už tři gólové přihrávky. Útočník Marek Hovorka se po zdlouhavém zranění vrátil do nebývalé pohody a táhne ústecký Slovan za postupem do semifinále. „Mohli jsme vyhrát i větším rozdílem,“ usoudil slovenský legionář po pondělní bitvě s Kadaní (4:0).
21.2.Kadaň v prvním mači dlouho kousalaUNL - KAD 3:1, 47.kolo | Kateřina Mádlová, Karel FilasÚ s t í n/L. - Úvodní duel play off nebyl pro Ústecké Lvy nijak jednoduchý. Vítěz základní části se proti Kadani dlouho nemohl prosadit. Hosté se dokonce v polovině utkání ujali vedení. Heinisch po minutě srovnal, ale na vítězný zásah si museli domácí fanoušci počkat až do třetí třetiny. Dvěma brankami nakonec houževnatě hrajícím hostům vzali vítr z plachet Pavel Janků s Rokem Pajičem, střelcem té vítezné. Série pokračuje v pondělí znovu v Ústí, tentokrát od 18:00.
21.2.Mladší dorost na ledě lídra neuspělPLZ - UNL 5:1, 31.kolo | Miroslav JaníčekP l z e ň - Žádné překvapení nedopustil suverénně vedoucí celek skupiny západ extraligy mladšího dorostu. Plzeň šla tvrdě za úspěchem, během 10 minut vstřelila čtyři branky a v 15. minutě první třetiny bylo prakticky rozhodnuto. Od druhé třetiny se vystřídali brankáři v ústecké brance, hra se trochu vyrovnala a v polovině zápasu vstřelil Řídel čestný úspěch ústeckého týmu. Domácí si ale vývoj zápasu pohlídali a poslední slovo měli v 52. minutě, kdy upravili stav na konečných 5:1.
20.2.Derby: Balázs a spol. obléhají Ústí!UNL - KAD 3:1, 47.kolo | Martin PešoutÚ s t í n/L. - Až v neděli vkročí hokejisté Kadaně na ústecký led, vzpomenou si na jeden z mnoha hokejových zázraků. Jak před třiceti lety univerzitní výběr USA ovládl olympiádu v Lake Placid. Nebo jak slovenští hokejisté v roli outsidera v pátek zdolali mocnou sbornou. Před vypuknutím vyřazovacích bojů první ligy jejich kabinou prolétl tradiční uragán. Opory se přesunuly do Chomutova a týmu kouči Antonika v tu chvíli věřil málokdo. Skromný celek měl být v letošním play-off snadnou kořistí. V úvodní fázi však smazal Tábor a teď se postaví lídru soutěže – Ústeckým Lvům. První díl zajímavého čtvrtfinálového klání startuje v neděli 21. února v 17:00. Pokračování nabídne hned v pondělí 22. února v tradičních 18:00.
20.2.Lvi roztočili pětigólový brankostrojUNL - HKR 5:0, 17.kolo | RedakceÚ s t í n/L. - Ve 43. Kole extraligy staršího dorostu hostili Lvi mužstvo z Hradce Králové. Zatímco Hradec podává střídavé výsledky, Slovan už čtyři utkání za sebou prohrál. Poslední v Liberci jen těsně v prodloužení. První třetina žádný gól nepřinesla, ale už v začátku třetiny druhé se mohl z vítězného gólu radovat Mirko Migliavacca. Lvi naprosto ovládli hru a ve třetí třetině v rozmezí čtyř minut přidali ještě další čtyři góly. Navíc domácí brankář Formánek vychytal nulu. Po delší době Lvi zvítězili a to s jistou grácií.
20.2.Junioři: divoká přestřelka s LibercemUNL - LIB 7:4, 26.kolo | Miroslav JaníčekÚ s t í n/L. - V divokou přestřelku ve třetí třetině se změnil zápas, ve kterém až do 45. minuty vstřelila obě mužstva pouze po jediném gólu. Poté padlo během 15 minut devět branek, z toho šest do sítě Liberce. Souboj kočkovitých šelem tak vyzněl výrazně lépe pro Ústecké Lvy. Ti jsou tak na nejlepší cestě do play off, neboť vedou s výrazným náskokem skupinu "B" NOEN extraligy juniorů. Od prvního nepostupujícího je dělí před posledními pěti zápasy 12 bodů. Dalším pozitivem je pak i návrat dlouhodobě zraněných hráčů.
19.2.Junioři nadělili Kladnu osmičkuKLA - UNL 3:8, 25.kolo | Miroslav JaníčekK l a d n o - Neuvěřitelnou druhou třetinu zažili junioři Ústeckých Lvů na ledě Kladna. Za stavu 1:1 odskočili svému soupeři během necelých 15 minut na 1:7. Ve třetí třetině ale trochu polevili a kladenští hokejisté v oslabení během 50 vteřin hned dvakrát skórovali. Poslední slovo však měli hosté a po zásluze si odvezli z Kladna tři body.
19.2.Starší dorost přišel v Liberci o dva bodyLIB - UNL 5:4, 16.kolo | Lukáš Šonský, Miroslav JaníčekL i b e r e c - Po nepříliš úspěšné zápasové sérii jeli starší dorostenci Ústeckých Lvů na led libereckých Bílých Tygrů, pokusit se přetrhnout šňůru porážek. Po bezbrankové první třetině se ujali dvakrát vedení, ale domácí vždy stav srovnali. Na góly ze závěru druhé třetiny už ale neodpověděli, a tak do kabin šli před třetí třetinou spokojenější hosté. Poté už ale stříleli góly jen Tygři, a tak si Ústečtí Lvi odvezli pouze bod za prohru v prodloužení.
18.2.Ústí ve čtvrtfinále vyzve KadaňUNL - KAD 3:1, 47.kolo | Martin PešoutÚ s t í n/L. - Čekání na soupeře je u konce. Ve čtvrtfinále play-off první ligy se ústeckému Slovanu postaví do cesty Kadaň. Osmý tým tabulky před domácím publikem v pátém rozhodujícím osmifinálovém souboji smetl Tábor a vzhledem k vývoji ostaních sérií předkola, narazí na současného vládce soutěže. Pikantní regionální derby startuje už v neděli 21. února v 17:00 na ústeckém ledě. Kadaň se postupem mezi nejlepších osm celků soutěže postarala o svůj nejlepší výsledek v historii.