PŘÍP: Mostečtí Lvi - HC Slovan Ústí nad Labem 5:1

V únoru 2008 vyšly tyto články:

123>>
29.2.Marek Hovorka je připravenMarcel Voneš, Jan FeudallÚ s t í n/L. - Slovenský forvard Marek Hovorka přišel do Ústí společně s několika dalšími hráči krátce před koncem přestupního období. Na rozdíl od nich však ještě nemohl dokázat své kvality. Před prvním zápasem nastoupil do nemocnice se zánětem slepého střeva a po chirurgickém zákroku si tak od hokeje musel na nějakou dobu odpočinout. V posledních zápase už se sice objevoval na soupisce a párkrát na ledě, ale to všechno jen kvůli dosažení 15 zápasů, které musí mít každý hráč, aby za tým mohl nastoupit v baráži.
29.2.Lvi opět zaostali za body o jednu brankuVIT - UNL 3:2, 53.kolo | Kateřina MádlováÚ s t í n/L. - Hned první zápas nově zavedeného play out znamenal další prohru Slovanu o jedinou branku. Po vyrovnané úvodní pasáži si postupně domácí ukrajovali více a více ze hry, až z toho na konci první třetiny vytěžili dva slepené góly. Hosté se nejprve připojili k všeobecnému zpestření v podobě střílení do tyčí, ale následně se jim podařilo snížit náskok soupeře. Myšlenky na vyrovnání stavu se snažil utnout dvanáct minut před koncem vítkovický Burger, jenže právě jeho branka se stala impulzem pro souvislejší tlak Ústí, jenž korunoval gólem Vágner. Žádný Lev ale už ho nedokázal napodobit, nic na tom nezměnila ani závěrečná power play. Vítkovice uhájily těsné vítězství 3:2.
28.2.Lvi odstartují play out na ledě VítkovicVIT - UNL 3:2, 53.kolo | Marcel VonešÚ s t í n/L. - Po týdenní přestávce, kterou si ústečtí hokejisté zpříjemnili pobytem ve Špindlerově Mlýně, čeká na svěřence trenéra Votruby další extraligový zápas. Po povedeném rozloučení se základní částí, které se uskutečnilo v Litvínově, čeká na Slovan v prvním kole play outu soupeř na druhém konci republiky, tým HC Vítkovice Steel. Utkání, které se hraje v pátek 29. února, začíná v ostravské ČEZ Areně v 17:00 hod. V ústeckém dresu by si měl poprvé naplno zahrát i Marek Hovorka, který se léčil po zánětu slepého střeva.
28.2.Dorost neuspěl na ledě předposledníhoTRE - UNL 5:1, 47.kolo | Matěj HráčekT ř e b í č - Dorost Horácké Slavie přivítal v rámci play out v prvním zápase stejně staré hokejisty Ústeckých Lvů. Po bezbrankové 1. třetině, kdy byla k vidění na obou stranách nervózní a nepříliš pohledná hra, se ve druhé začalo střelecky dařit domácím. Horáci stihli do konce prostřední části vstřelit čtyři branky. Poslední třetina přinesla z obou stran po jedné brance, když na konečných 1:5 snižoval v 60. minutě Andres.
27.2.Káňa zahájí play out proti bývalému klubuZdeněk KamínekÚ s t í n/L. - Dvacetiletý Tomáš Káňa odehrál po odchodu z Vítkovic v ústeckém Slovanu 5 utkání. Premiéru v dresu extraligového nováčka si odbyl ve 47. kole v duelu se Spartou Praha, kde nastoupil ve třetím útoku s Adamem Šafferem a Róbertem Krajčim. V dalších čtyřech zápasech dostal příležitost od trenéra Jana Votruby v první útočné řadě se zkušeným Janem Čalounem. První bod do tabulky produktivity si připsal v utkání 49. kola s Třincem za jednu asistenci. Pro zranění vynechal závěrečné utkání základní části v Litvínově. V pátek zahajují Ústečtí Lvi skupinu play out na ledě HC Vítkovice Steel. Zápas bude mít pikantní příchuť pro Tomáše Káňu, který poprvé změří síly proti svému bývalému klubu.
25.2.Základní část poslala do play-out dorost i juniory, dorost se s nejvyšší soutěží loučíJan HorákÚ s t í n/L. - Dorosteneckému ani juniorskému hokeji letos v Ústí pšenka nekvetla. Oba týmy se potýkaly se špatným startem do soutěže, z kterého se sice junioři dokázali otřepat, přesto v konečném účtování míří stejně jako dorostenci do bojů o záchranu. Ty vypuknou 28. února. Obě družstva zažila během soutěže změny v sestavě i na trenérských postech, nic z toho však kýžený efekt nepřineslo. Neúspěšná základní část může mrzet především juniory, kteří se na dosah play-off drželi velkou vetšinu základní části.
24.2.Pohled: I přes poslední místo a obrovskou ztrátu má extraliga v Ústí co do sebeKarel FilasÚ s t í n/L. - Konec dobrý všechno dobré. Chtělo by se říci po posledním utkání Ústeckých Lvů v základní části. Bohužel, takhle bagatelizovat účinkování ústeckých hokejistů v premiérovém ročníku mezi českou elitou by nebylo nejvhodnější. Jistě všichni příznivci čekali, že sehrají důstojnější roli. Co naplat, nezbývá než brát skutečnost takovou, jaká je. Se ctí odehrát skupinu o 11. – 14. místo a svědomitě se připravit na baráž. Cíl pro zápasy play out bych měl: Získat alespoň dvě výhry v řadě. To se Slovanu dosud nepovedlo. A v sérii o udržení extraligy by se jistě hodily…
23.2.V posledním zápase základní části podlehli junioři KladnuUNL - KLA 3:4, 46.kolo | Hanka VeigendováÚ s t í n/L. - V posledním kole základní části extraligy juniorů se na ústecký led podívali hokejisté z Kladna. Po necelých dvou minutách hry už Kladenští vedli o gól zásluhou Michala Kazatele. Lvíčatům se ale po celý zápas dařilo gólové ztráty dohánět. Ve druhé třetině prohrávala dokonce o dva góly, ale i tuto ztrátu hravě dohnala. Nejvíce zazářil Vlastimil Salač, který byl u všech ústeckých gólů - u prvního si připsal asistenci a další dva vsítil soupeři sám. Salač si mohl vystřelit hattrick, když ve třetí třetině unilk hostujícím obráncům, ale jeho střelu si tentokrát kladenský brankář pohlídal. V 53. minutě vstřelili kladenští hokejisté rozhodující gól. Ani závěrečná power play nepomohla Lvíčatům k bodovému zisku.
22.2.Poslední domácí utkání dorostenci prohráliUNL - LIT 0:6, 45.kolo | Jan HorákÚ s t í n/L. - Dorostenci nenapodobili své starší kolegy z "A" týmu a na vrstevníky z Litvínova nestačili. Žlutočerní tentokrát zamířili na ústecký led a domácí zle vyučili. V první třetině Lvíčata dovolila hostům pouze jednu branku, ale ve zbytku utkání domácí odpadli. Chemici rozhodli o osudu zápasu v prostřední části, v které Slovanu nastříleli tři branky. V poslední třetině pak přidali další dvě, a uštědřili tak domácím porážku 0:6.
21.2.Konec trudné série! Lvi vyhráliLIT - UNL 2:3, 52.kolo | Kateřina Mádlová, Karel FilasÚ s t í n/L., L i t v í n o v - Ústečtí hokejisté zakončili základní část výhrou! Uspěli v samostatných nájezdech na ledě Litvínova, zvítězili 3:2 a zaokrouhlili zisk bodů po 52 kolech na 40. A to jen jedenáct vteřin jim chybělo k tomu, aby se po jedenácti zápasovém půstu radovali dokonce z tříbodové výhry. Jenže domácí zásluhou Jenáčka v čase 59:49 srovnali skóre, a tak se podruhé v historii krušnohorských derby nastavovalo. Stejně jako v prvním byli šťastnější Lvi. V samotném zápase už žlutomodří vedli po zásazích Špirka a Jana Čalouna, který se nemýlil ani v rozstřelu, 2:0. Rozhodující penaltu pak proměnil kapitán Václav Novák.
20.2.Základní část zakončí Lvi derby v LitvínověLIT - UNL 2:3, 52.kolo | Jan HorákÚ s t í n/L. - Ústecké Lvy čeká poslední zápas základní části. Dvaapadesáté kolo odehraje Slovan v Litvínově, na půdě krajského rivala. Zatímco Lvi už týdny marně čekají na utkání, které by je nakoplo ke zlepšeným výkonům, Chemici si skvělým závěrem základní části pojistili místo mezi šesticí celků postupujících přímo do play-off. Poslední severočeské derby letošní sezony začína ve čtvrtek 21. února od 17:30 hod.
20.2.Litvínov chystá slávu, ale pro nás to bude normální zápas, říká Adam Šaffer Zdeněk KamínekÚstí n.L. - V posledním utkání základní části letošního ročníku se představí hokejisté HC Slovan Ústečtí Lvi na ledě Litvínova. Útočník Lvů Adam Šaffer si v minulosti zahrál i za tým severočeského rivala. "Zápasy proti Litvínovu již neberu prestižně. Jsou to přece jen již dva roky a nějak extra to prožívat nebudu," prozradil ústecký odchovanec v našem rozhovoru.
19.2.Pozvání do reprezentace jsem vůbec nečekal, říká Robin HanzlHanka VeigendováÚ s t í n/L. - Robin Hanzl je jedním z nejproduktivnějších hráčů ústecké juniorky. Za 39 zápasů nasbíral 49 kanadských bodů. Svými dosavadními výkony si vysloužil pozvánku do české reprezentační dvacítky, za kterou odehrál v turnaji pěti všechna čtyři utkání. Svůj první reprezentační gól vstřelil v posledním zápase s Finskem.
17.2.Král Lví arény č. 22 – 25UNL - TRI 2:6, 49.kolo | Karel FilasÚ s t í n/L. - Brankář Petr Přikryl drží na prvním místě ankety o Krále Lví arény stále náskok. Zatím sedmibodový, druhý v pořadí, Pavel Janků, má sice dalších osm k dobru na Rastislava Špirka. Ten však v posledních čtyřech kolech stáhl deset bodů a sedm kol před koncem ankety tak stále není nic rozhodnuté. Hlasujte i nadále po skončení každého kola. Posledními vítězi se stali postupně Andrej Nedorost, Rastislav Špirko, Martin Vágner a Jan Čaloun.
17.2.V posledním domácím mači Lvi padliUNL - PCE 2:4, 51.kolo | Karel Filas, Marcel VonešÚ s t í n/L. - Dvakrát Ústečtí Lvi v utkání s Pardubicemi, které bylo posledním domácím v základní části extraligy, vedli. Přesto dobře rozehraný mač nedotáhli do úspěšného konce. Prohráli po jedenácté v řadě. Nyní 2:4. Na přesilovkový zásah Pavla Janků odpověděli hosté ve stejné situaci hned dvakrát a výsledek pečetil v závěru reprezentant Rolinek.
17.2.Budeme hrát baráž, poprvé přiznává Václav NovákUNL - PCE 2:4, 51.kolo | Kateřina MádlováÚ s t í n/L. - Krize, deka, žádné sebevědomí, chyby. Slova, která se nejvíce opakovala v rozhovorech s domácími hráči. Dalším takovým je baráž. Po posledním domácím prohraném zápase základní části nebyl žádný důvod k oslavám, ba naopak nálada poklesla na stejný stupeň jako teploty venku – tedy pod bod mrazu. Václav Novák poprvé připustil dialog o baráži, nicméně ho zakončil optimistickým sdělením: Každopádně věřím tomu, že nikdo v 1.lize není lepší, než jsme my. Věřím, že dokážeme, aby se tu ta extraliga hrála. Uděláme pro to úplně maximum. Ani strana nedělních vítězů neoplývala zrovna nadšením. Pardubice měly před tímto zápasem naději postupu do předkola play off, musely porazit Ústí a spolehnout se na výsledky svých rivalů. První část vyšla, druhá nikoliv. Je to smutný vítězství, ale my jsme si řekli, že tady chceme vyhrát, ať se děje, co se děje, uznal Jan Snopek.
16.2.Vysoká prohra dorostu s PlzníUNL - PLZ 2:7, 43.kolo | Miroslav JaníčekÚ s t í n/L. - Utkání ovlivnily rychlé góly Západočechů v úvodu utkání. Domácí sice ještě stihli stáhnout náskok na rozdíl jediného gólu, ale to od nich bylo vše. Svůj koncert zakončila Plzeň vysokou výhrou 7:2.
16.2.Nedělní souboj s Pardubicemi je posledním domácím zápasem v základní částiUNL - PCE 2:4, 51.kolo | Marcel VonešÚ s t í n/L. - Poslední domácí zápas v základní části čeká v rámci 51. kola O2 extraligy Ústecké Lvy, kteří v neděli 17. února přivítají celek HC Moeller Pardubice. Loňskému vicemistrovi letošní sezóna vůbec nevyšla a s velkou pravděpodobností bude naším soupeřem i v následném play outu. V letošních vzájemných zápasech jednou naplno bodovali Východočeši, poté si každý tým připsal po jedné výhře v prodloužení. Zápas začíná tradičně v 17:30 hod.
16.2.Na Karlovy Vary junioři nestačiliUNL - KVA 2:4, 44.kolo | Hanka VeigendováVe 44. kole juniorské extraligy se na ústeckém ledě představili hokejisté z Karlových Varů. I přes slibný začátek, když se nedokázali prosadit nejdříve Hadbavný a po něm Hanzl, prohrávala Lvíčata v půlce zápasu o dva góly. Ve 37. a v 50. minutě sehrála Lvíčata jako přes kopírák přesilovku - na modré obránce Brož napálil puk, kterým prostřelil vše, co mu stálo v cestě a skončil v soupeřově bráně. Ale ani tyto dva góly nestačili ústeckým hokejistům k výhře. Junioři podlehli Karlovým Varům 2:4.
15.2.Ani ve Zlíně nedokázali Lvi bodovatZLN - UNL 5:1, 50.kolo | Hanka VeigendováÚ s t í n/L. - Desetkrát za sebou nedokázali Ústečtí Lvi plně bodovat. V 50. kole O2 extraligy si Lvi změřili své síly s předposledním týmem tabulky - Zlínem, kterému darovali tři body, když na ledě Beranů prohráli 1:5. Dva rychlé zlínské góly na začátku druhé třetiny Ústečany zaskočily. Na hrozivě vypadající výsledek dokázal zareagovat na konci druhé třetiny jen Pavel Janků, který snižoval na 1:3. Zlín si ale svůj náskok pohlídal a ve třetí třetině přidal další dva góly zásluhou Hamrlíka a Lučky.