OF3: HC Slovan Ústí nad Labem - VHK ROBE Vsetín 3:4 | Hokejka TV: Pro všechny permanentkáře zdarma | HSM 2021: Článek zde

V únoru 2005 vyšly tyto články:

123>>
28.2.Slovan pojede rozhodnout do BoleslaviUNL - MBL 5:1, 57.kolo | Miroslav Janíček, Karel FilasÚ s t í n/L. - I druhý semifinálový duel na vlastním ledě Ústečtí Lvi zvládli. Po urputném boji v úvodních třiceti minutách zápasu zlomili Boleslav třemi rychlými výpady v polovině utkání. Nejdřív zakončil ukázkově bekhendovou kličkou nájezd Adam Šaffer po vytříbené finese Koudelkově. Vzápětí zlomili Ústečtí kletbu dvojnásobné početní výhody a dvěma brankami v rozmezí minuty a půl utkání rozhodli. Ve třetí části již náskok s přehledem pohlídali a navíc přidali v třetí dvojnásobné přesile další zásah. O shut-out připravil Sáblíka 251 vteřin před koncem Havel. Ke středečnímu třetímu duelu tak Ústečtí cestují do Boleslavi s vedením 2:0 na zápasy.
27.2.Dorost kráčí za postupemUNL - PCE 4:1, 39.kolo | Martin ŘežábekÚ s t í n/L. - "Béčko" Pardubic na prvním místě, Tábor druhý a s odstupem dvou bodů Lvíčata z Ústí nad Labem. Taková byla situace před posledními dvěma koly ligy dorostu, ze které postupuje jen jeden tým. Pardubice to být ale nemůžou, v nejvyšší lize mají totiž už "A" mužstvo. V souboji s Táborem na dálku si teď dorost vede dobře, v Hradci vyhrál 1:2 a v neděli 27.2. porazil právě nejlepší tým soutěže, Pardubice - 4:1.
27.2.Vstup do semifinále se Lvům povedlUNL - MBL 3:2, 56.kolo | Miroslav Janíček, Martin ŘežábekÚ s t í n/L. - Do prvního semifinále vstoupili Lvi výborně, když je už v 6. minutě poslal do vedení Sýkora, jehož střela nešťastně propadla Mensatorovi mezi betony. Stejně kuriózním gólem, tentokrát se trefil Krupka ze vzduchu, hosté vyrovnali ve 13. minutě. Domácí ale zúročili svou převahu a postupně vývoj utkání obrátili ve svůj prospěch. Ke konci zápasu ale Boleslav průběh zdramatizovala, když snížila v přesilovce a poté se snažila vyrovnat v power-play. Domácí si ale výsledek podrželi a zítra se pokusí o druhé vítězství v sérii od 18:00 hod.
27.2.Boleslav nás nepřekvapila, konstatuje Tomáš SýkoraUNL - MBL 3:2, 56.kolo | Karel GreinerÚ s t í n/L. - Očekávaný průběh měl první zápas druhého kola play-off. Ústeckým Lvům se postavili do cesty hokejisté Mladé Boleslavi a potvrdili, že postoupit přes tento tým nebude procházka růžovou zahradou. Boleslavský hokej pocítil několikrát na vlastní kůži střelec první branky Slovanu Tomáš Sýkora. O zvrat v utkání se pokoušel také kontroverzní obránce soupeře Marian Morava.
26.2.V cestě do finále stojí Mladá BoleslavUNL - MBL 3:2, 56.kolo | Karel GreinerÚ s t í n/L. - Těžký soupeř čeká na Ústecké Lvy v semifinále první ligy. Je jím houževnatý tým BK Mladá Boleslav, který se představí ve Lví aréně v neděli 27.února od 17:00 hod. Druhý duel je pak na programu hned další den v pondělí 28.února od 18:00 hod. Série s Boleslaví slibuje urputný hokej o každý centimetr ledu a o možné vyrovnanosti napovídá dosavadní bilance obou týmů. Oba brali po dvou vítězstvích, přičemž Boleslavští jedno z nich uhráli až v prodloužení. Případný pátý rozhodující souboj by se odehrál v sobotu 5.března opět na ústeckém zimním stadionu.
26.2.Junioři na ledě málem usnuli, Písek má dva bodyPIS - UNL 2:1, 38.kolo | František Suchan, Miroslav JaníčekP í s e k - Pokud nepočítáme brankáře, tak na písecký led přijelo domácím hokejistům čelit pouhých třináct hráčů Slovanu. Vůbec to ale nevadilo, protože zápas byl tak neskutečně pomalý a nudný, že by to Lvíčata možná odehrála i v pěti lidech. Dokonce i útočník Kloz, který v minulém zápase v Písku nastřílel hattrick, byl téměř neviditelný. V 18. minutě se Reichelovským způsobem prosadil domácí Nikola Gajovský, ovšem ani tento fakt nijak oba soupeře nenabudil. Brankář Tomáš Vojta si čas od času jen tak mimochodem zasáhl proti ojedinělému pokusu Ústeckých, Holec s Gajovským zase sem tam zkusili něco vymyslet, ale celkově NIC. V polovině utkání využili Severočeši přesilovku a srovnali skóre. Zdálo se, že už zůstane u dělby bodů. Ale když zbývala do závěrečné sirény necelá půlminuta, rozhodl o výsledku svou druhou trefou Gajovský.
24.2.Přejeme si Hradec, říká Patrik FinkKarel FilasÚ s t í n/L. - Hokejisté ústeckého Slovanu zvládli čtvrtfinále ve třech zápasech. V pondělí udělali první krok na cestě do vytouženého finále, když dokázali zvítězit v Brně a rozhodnout o svém postupu do druhého kola. Dvěma brankami k vítězství přispěl Patrik Fink. „Chtěli jsme postoupit ve třech zápasech a ušetřit síly do semifinále. Brno nás překvapilo. Hrálo otevřenou partii, pěkný útočný hokej. Museli jsme vydat ze sebe všechno,“ řekl.
24.2.Teplice budou hrát o přeborníka kraje na úkor SlovanuKarel FilasÚ s t í n/L. - Lepší vzájemné zápasy rozhodly o tom, že o přeborníka kraje žákovské kategorie druhých tříd se s vítězem skupiny A Sokolovem místo Slovanu Ústí utkají Teplice. Oba týmy získaly shodně osmnáct bodů za devět vítězství. Slovan dokonce nastřílel o devatenáct branek více. Stejně skončil až druhý. Podobně dopadli o rok starší hokejisté navštěvující třetí třídu. Těm ale na opět vítězné Teplice (o přeborníka budou hrát s Kadaní) scházelo pět bodů. Přinášíme konečné tabulky obou soutěží.
22.2.Vítězové v soutěži Poznej hráče – 3.koloPřemysl ZemanV posledním 3. kole jsme hledali bývalého obránce Slovanu, který v současné době obléká dres extraligového mužstva ze Znojma. Milan Toman působil v Ústí nad Labem v letech 1998 až 2002, hostoval také u severočeského rivala SK Kadaň. Litoměřický rodák před přestupem k Orlům sehrál v kladenském dresu neúspěšnou baráž s Libercem. Správná odpověď byla tedy varianta B.
21.2.Ústečtí Lvi v semifináleKOM - UNL 2:4, 55.kolo | Ivo Dostál, Martin ŘežábekB r n o - Ústečtí Lvi postoupili do semifinále tou nejkratší cestou, kterou si mohli vybrat. Ve třetím zápase prvního kola play-off v Brně šli do vedení již v 54. sekundě a náhodným gólem z 12. minuty zasadili Kometě další ránu. Ta se ale nedala a vyrovnala ve dvou přesilovkách. I ve třetím zápase čtvrtfinále se ale trefil tahoun Vítězslav Jankových a vstřelil vítěznou branku. Definitivně semifinále pro Lvy potvrdil až Fink při power-play domácích. Semifinále začíná 27.2.. Svého soupeře se dozvědí po skončení série Hradec Králové - Chomutov, kde je stav 2:1 a zítra se pokračuje na severu Čech. Jestliže Hradec uspěje, budou hrát v semifinále s ním, jinak nastoupí proti Mladé Boleslavi. Dalšími postupujícími jsou České Budějovice a Mladá Boleslav, oba týmy vyhrály své série také 3:0.
20.2.Jízdní řád play offredakce1. kolo: 18.2, 19.2., 21.2., případně 22.2., 24.2.
2. kolo: 27.2., 28.2., 2.3., případně 3.3., 5.3.
3. kolo: 8.3., 9.3., 11.3., případně 12.3., 14.3.

Začátky domácích utkání jsou stejné jako v základní části. Všední dny od 18 hodin, soboty, neděle od 17 hodin.
20.2.Fotoreportáž: UNL-KOM 6:2UNL - KOM 6:2, 54.kolo | Stefi (Štěpán Tóth)Ú s t í n/L. - Druhý zápas s Kometou Brno ve čtvrtfinále play-off první ligy přinesl podobný průběh zápasu jako ten první. Lvi se dostali na začátku do vedení, o které ale záhy přišli. Změnou bylo stržení vedení na misku domácích těsně před přestávkou. Podobně jako v prvním střetnutí, i ve druhém přišlo rozhodnutí ve druhém dějství.
19.2.Zlomil to gól v poslední minutě, shodli se aktéřiUNL - KOM 6:2, 54.kolo | Karel FilasÚ s t í n/L. - Vstup do druhého čtvrfinálového utkání se podobal prvnímu. Když se zdálo, že stejným skóre skončí i úvodní dvacetiminutovka, upláchl podél pravého hrazení Daniel Hodek a poslal zpětnou přihrávku najíždějícímu Adamu Šafferovi, který z první prostřelil Maláče. Do sirény zbývalo dvacet vteřin. „Byl to zlomový moment. Na začátku druhé třetiny jsme přidali třetí a čtvrtý gól a bylo rozhodnuto,“ řekl autor důležité branky.
19.2.Fotoreportáž: UNL-KOM 3:1UNL - KOM 3:1, 53.kolo | Stefi (Štěpán Tóth)Ú s t í n/L. - V pátek 18. února začalo na ústeckém Zimním stadioně Play-off první ligy a domácí Lvi si s Kometou Brno s drobnými problémy poradili. Soupeře rozhodili šťasným gólem na 2:1 a pojistku na 3:1 přidali těsně před koncem druhé třetiny. Zápas pak dovedli pečlivou hrou dozadu do vítězného konce.
19.2.Do Brna se dvěma výhramiUNL - KOM 6:2, 54.kolo | Miroslav Janíček, Martin ŘežábekÚ s t í n/L. - Do druhého zápasu čtvrtfinále play-off vstoupili Lvi dobře a v 5. minutě gólem Pazourka vedli. Hosté sice dokázali odpovědět, ale pak už tahali za provázky pouze domácí. O vývoji utkání rozhodly dvě slepené branky ze 27. minuty, kdy se trefili Buďa a 11 sekund po něm i Jankových. Lvi si teď jeden den odpočinou a pak zajíždějí do Brna, kde si mohou za stavu série 2:0 i eventuelně dovolit luxus v podobě dvou porážek.
18.2.Slovan zvládl vstup do vyřazovacích bojů dle očekáváníUNL - KOM 3:1, 53.kolo | Miroslav Janíček, Karel FilasÚ s t í n/L. - První ostrý zápas po dlouhé době, start do play off, Ústečtí Lvi zvládli. V rušném utkání plném nasazení a razantních střetů, které premiérově na ústeckém ledě pískali dva hlavní sudí, jim Kometa byla více než důstojným soupeřem. Úvodní gól ji nezlomil. Rozhodla tedy druhá třetina, do níž domácím vyšel skvěle vstup. Jankových střela doklouzala za čáru. Pak přestáli nájezd Moskala a dvacet tři vteřin před sirénou poslal utěšenou střelou Slovan do dvoubrankového vedení Kočí. V závěru si již vítězství 3:1 zkušeně pohlídali. Nepustili soka ani k power play.
18.2.Tohle vítězství nás uklidní, myslí si Martin KoudelkaUNL - KOM 3:1, 53.kolo | Karel GreinerÚ s t í n/L. - Na první ze tří schodů, vedoucích do druhého kola play-off, vystoupali Ústečtí Lvi po bitvě s houževnatou Kometou. Výhra nad hokejisty z jihomoravské metropole se však nerodila lehce a až do Finkovi branky na 3:1 bylo utkání otevřené s mnoha šancemi na obou stranách. Poprvé pohnul ukazatelem skóre Martin Koudelka, který pro ústecké webové stránky okomentoval průběh utkání.
17.2.Nejmenší Slovaňáčci hrají na špiciKarel FilasÚ s t í n/L. - Úplně nejmenší hokejisté Slovanu Ústí, kteří absolvují mistrovské soutěže, se pohybují na úplných špicích svých tabulek. Druháci vyhráli všech svých osm utkání, nastříleli již přes sto branek a suverénně vévodí tabulce. Třeťáci z jedenácti mačů nezvítězili ve třech a na první Teplice ztrácí na druhém místě jediný bod. Přinášíme tabulky zmiňovaných soutěží.
17.2.Junioři po třech prohrách bodovaliUNL - JNN 6:2, 37.kolo | Martin ŘežábekÚ s t í n/L. - Genrálku zimního stadionu před zahájením play-off 1. ligy mužů zařídili junioři Ústeckých Lvů. Přesně s čtyřiadvacetihodinovým předstihem před "Áčkem" nastoupili k sedmému kolu nadstavby své soutěže, ve kterém přivítali celek Jablonce nad Nisou. Ten téměř po celý zápas přehrávali, ale gólově to potvrdili až v samém závěru, kdy zpečetili na konečných 6:2.
16.2.David Šaffer: Základní část byla jako senMiroslav JaníčekÚ s t í n/L. - Rychlík jménem 1. hokejová liga dorazil v základní části do své konečné stanice. Osm úspěšných týmů teď čeká nejatraktivnější část sezóny, vyřazovací boje. V těch se mažou všechny body, všechny zásluhy a bude rozhodovat pouze momentální forma. Několik dní před zahájením 1. kola play off, ve kterém se Ústečtí Lvi střetnou s brněnskou Kometou, jsme poprosili generálního manažera HC Slovan Davida Šaffera, aby se s námi podělil o své pocity právě před tou částí, ve které se bude rozhodovat o úspěchu či neúspěchu v sezóně 2004/2005.