OF3: HC Slovan Ústí nad Labem - VHK ROBE Vsetín 3:4 | Hokejka TV: Pro všechny permanentkáře zdarma | HSM 2021: Článek zde

V prosinci 2009 vyšly tyto články:

123>>
30.12.Vrchlabí doma opět o gól lepšíVLB - UNL 4:3, 35.kolo | RedakceÚ s t í n/L. - Po dvou týdnech opět zavítal ústecký Slovan do Vrchlabí. A opět domácí Vrchlabí dokázalo lídra tabulky potrápit. Domácí se také dostali zásluhou Petra Hrušky do vedení a vyhráli první třetinu. Hosté z Ústí nad Labem ale byli schopni díky druhé třetině, ve které nastříleli tři branky, zápas otočit na svou stranu. Blýskli se především Jan Alinč a Pavel Janků, jenž zaznamenali dva kanadské body. Vedení ale neudrželi, vyrovnání přišlo pět minut před koncem zápasu, kdy v oslabení ujel Tomáš Klimt a mezi betony vyrovnal. V pětiminutovém prodloužení nebylo stále o vítězi duelu rozhodnuto, a tak následovaly nájezdy. V nich byli přeci jenom šťastnější Vrchlabští, když vítězný gól dal Nikola Gajovský a rozhodl o bodu navíc pro svůj tým v tomto zápase plného vyloučených hráčů.
29.12.A. Novotný: Byl to nacvičený signálUNL - ZNO 4:3, 34.kolo | Martin PešoutÚ s t í n/L. - Na tenhle okamžik čekal ústecký obránce Andrej Novotný dlouhé dva roky. Než rozvlní ve žlutomodrém dresu soupeřovu síť. Povedlo se. Vítěznou trefou v duelu se Znojmem (4:3) čtyři minuty před koncem zápasu dokonal další z famózních ústeckých závěrů. Ústečtí Lvi před druhou letošní největší návštěvou navýšili svůj náskok před druhým Chomutovem na patnáct bodů.
29.12.Kubica litoval mnoha vyloučeníUNL - ZNO 4:3, 34.kolo | Martin PešoutÚ s t í n/L. - Dvakrát vedli, ale nakonec odjeli bez bodů. Ač měli hokejisté Znojma s novou posilou Alešem Padělkem pondělní zápas nadějně rozehraný, na další senzaci jako v předešlém vzájemném střetnutí nedosáhli. „Ani se mi to nechce komentovat,“ hlesl po pondělní bitvě znojemský útočník Zdeněk Kubica.
29.12.Po dvou týdnech do Vrchlabí. Vítězně?VLB - UNL 4:3, 35.kolo | Martin PešoutÚ s t í n/L. - Vrchlabí patří do okruhu celků, které dokáží ústecký Slovan potrápit. Poznali jsme to i před téměř dvěma týdny, kdy tým z Krkonoš překvapivě lídra první ligy na domácím ledě obral o všechny body. Jestli tentokrát Ústečtí Lvi složí na horském ledě reparát, poznáme ve středu 30.prosince od 18:00.
28.12.Lvi urvali se Znojmem další výhruUNL - ZNO 4:3, 34.kolo | Miroslav Janíček, Kateřina MádlováÚ s t í n/L. - Domácí vstoupili do duelu se Znojmem ve velkém stylu. Vše, co měli, vrhli do útoku, jenže lajna za lajnou a puk za pukem se postupně tříštily o Horčičku v brance hostí. Lvi se nakonec propracovali k první brance utkání. Jenže vedení jim nevydrželo dlouho. Znojmo od druhého dějství zavelelo k obratu, který ale nedokázalo dotáhnout do konce. Lvi se dokázali v poslední třetině vybičovat a vyhrát ji o dvě branky. Střelcem té vítězné se stal Andrej Novotný, jehož přesilovková trefa zajistila, že tentokrát v Ústí po souboji s Orly zůstanou všechny body.
26.12.Já na bráchu, brácha na mě. Na řadě jsou Orli ze ZnojmaUNL - ZNO 4:3, 34.kolo | Martin PešoutÚ s t í n/L. - Sestřelili Tábor, zničili Kadaň. Dvojčata Pšurní jsou v současné době k nezastavení. Dohromady v posledních dvou duelech nasbírali čtrnáct kanadských bodů. Jestli budou řádit i tentokrát, se dozvíme v pondělí 28. prosince v 18:00. Do Ústí nad Labem v rámci posledního letošního domácího utkání dorazí Orel Znojemský. Pokoří Lvi kořist i z jihu Moravy?
25.12.Najde se nový hokejový talent?RedakceÚ s t í n/L. - Nebaví vás se na hokej jen koukat a rádi byste si ho sami zahráli? Není nic jednoduššího, než si spolu s dalšími hokejovými nadšenci zahrát, a to konkrétně 26.12.2009 od 11:00 na ledové ploše v Povrlech. Jediné co potřebujete, je hokejová výstroj (její kvalitu a obsah zvažte sami podle toho, jak moc se cítíte být ohroženi), hokejka, brusle a hlavně pořádná dávka nadšení a odhodlání užít si spoustu zábavy
22.12.Že dám hattrick mě vůbec nenapadlo, říká Michal PšurnýKAD - UNL 4:9, 33.kolo | Hana VeigendováÚ s t í n/L. - Ústečtí Lvi si zahráli na Ježíška i v Kadani, kam zavítali v rámci 33. kola. A že byli hodně štědří – kadaňským hokejistům nadělili hned devět gólů a připsali si tak na své konto další tříbodové vítězství. Hattrickem se v tomto zápase blýskl Michal Pšurný. „Vůbec mě nenapadlo, že dám ten druhý gól, natož ještě hattrick,“ smál se po zápase.
21.12.O góly nebyla nouze ani v KadaniKAD - UNL 4:9, 33.kolo | RedakceÚ s t í n/L. - Tentokráte se ale nejednalo o duel s tak jednoznačným průběhem, jako byl poslední domácí střet s Táborem. Naopak Lvi dlouho pouze dotahovali náskok domácího týmu. V prostřední třetině si ale vzal slovo útok bratří Pšurných. A zbylí Lvi záhy nezůstali pozadu. Ačkoli se mohlo po čtyřiceti minutách zdát, že je rozhodnuto, hosté si situaci trochu zkomplikovali častým vylučováním a Kadaň se jim opět přiblížila. Jenže v posledních třech minutách zpečetil Slovan své vítězství dalšími třemi brankami. Už ve druhém zápase Lvů po sobě dosáhl jeden z nich hattricku, v tomto zápase se zadařilo Michalu Pšurnému.
20.12.Orct po kanonádě vtipkoval: Jako divák jsem zhlédl hezký zápasUNL - TAB 12:1, 32.kolo | Martin PešoutÚ s t í n/L. - Možná ani nečekal, jak snadný sobotní duel bude. Táborští útočníci ho prakticky neprověřili a především ve třetí třetině mohl brankář Ústeckých Lvů Zdeněk Orct se zájmem sledovat, jak jeho spoluhráči na opačné straně stadionu řeší své útočné kombinace. „Ale nezmrzl jsem,“ ujistil po rekordním střeleckém koncertu ústecký brankář.
20.12.Janků zase úřadoval. Hraje opravdu skvěle, chválil KudrnaUNL - TAB 12:1, 32.kolo | Martin PešoutÚ s t í n/L. - Pavel Janků ala Roman Červenka. Dělí je od sebe patnáct let, na ledě mají však mnoho společného. Červenka je strašákem extraligových obran, Janků pro změnu nedá spát žádnému prvoligovému brankáři. Po sobotním duelu se o jeho hokejové dlouhověkosti rozpovídal táborský obránce, který ho dobře zná – Jan Kudrna.
20.12.Mladší dorost poprvé v sezóně porazil LitvínovLIT - UNL 2:6, 21.kolo | Miroslav JaníčekL i t v í n o v - Poprvé v sezóně se podařilo ústeckým mladším dorostencům porazit v derby hokejisty Litvínova. Stalo se to na ledě soupeře ve 21. kole extraligy. Ústečtí se už v 6. minutě ujali vedení, ale domácí záhy vyrovnali. Stejný scénář se opakoval o necelých 5 minut později. Na branku Lvíčat ze 13. minuty Litvínovští odpovědět nedokázali a další branky už stříleli pouze hosté. Čistým hattrickem se blýsknul ústecký Milan Janák.
19.12.Starší dorost rozhodl zápas v poslední třetiněUNL - HBR 5:3, 4.kolo | RedakceÚ s t í n/L. - Vyrovnané utkání nabídl zápas mezi domácími Ústeckými Lvy, kteří na svém ledě přivítali tým z Havlíčkova Brodu. Až do konce zápasu to byla přetahovaná o každý gól. Nejprve se ujali vedení domácí Lvi zásluhou Zdeňka Vegnera. O vedení ale přišli. Na 1:1 vyrovnával Michal Plutnar a hned po šestnácti sekundách strhl vedení na stranu hostů Marek Havel. Do přestávky ale stihli domácí vyrovnat. Úspěšným střelcem byl Tomáš Harkabus. Ve druhé třetině se vyrovnanost opakovala. Na gól domácího Ondřeje Smetany dokázal rychle odpovědět svým druhým gólem v utkání Marek Havel. A do kabin se odcházelo znovu za nerozhodnutého stavu. Ten byl rozhodnutý až po třetí třetině, kdy se dvakrát trefil David Keltner a z hostů žádný hráč. Výsledek: 5:3.
19.12.Střelecké hody s TáboremUNL - TAB 12:1, 32.kolo | Miroslav Janíček, Kateřina MádlováÚ s t í n/L. - I v tmavé variantě dresů se Slovan zhostil role favorita. A to dokonce takovým způsobem, jakým se mu to v letošní sezóně dosud nepovedlo. Nově nalezenou střeleckou formu Lvů odnesl tým z jižních Čech. Utkání skončilo za neuvěřitelného stavu 12:1. Přitom první dějství tomu vůbec nenasvědčovalo, následné vysoké vedení zase utvrzovalo diváky v tom, že poslední dvacetiminutovka bude dost nudná. Jenže Lvi nepolevili a nasázeli dalších šest gólů. Neuvěřitelný výkon předvedla celá první formace, ovšem nejvýrazněji zaujal Pavel Janků, který si připsal pět bodů za hattrick a dvě asistence.
19.12.Poživil nechápal: Byla to katastrofaUNL - TAB 12:1, 32.kolo | Martin PešoutÚ s t í n/L. - Tímto rekordem se rozhodně pyšnit nebudou. Táborští hokejisté se na ledě neohroženého vládce první ligy stali neškodnými sparringpartnery. A tak se ve Zlatopramen Aréně přepisovala historie. Ústečtí Lvi dosáhli svého největšího vítězství novodobé historie, pamětníci klubu bohatší kanonádu nepamatují. „Tohle jsem ještě nezažil,“ prohlásil s trpkým úsměvem táborský Ondřej Poživil.
19.12.Pavel Janků: V Ústí jsem ještě nikdy hattrick nedal, tohle je můj prvníUNL - TAB 12:1, 32.kolo | Hana VeigendováÚ s t í n/L. - K pohádkové výhře Slovanu přispěl hattrickem i ústecký veterán Pavel Janků. Své tři góly si rovnoměrně rozložil do všech třetin, takže v každé skóroval jednou. Ke třem gólům přidal ještě dvě asistence, takže si za dnešní povedený večer připsal celkem pět bodů. „Musím říct, že to byl velmi vydařený zápas,“ zhodnotil dnešní výkon Ústeckých Lvů.
19.12.Junioři vyhráli na ledě lídra tabulkyHAV - UNL 1:4, 14.kolo | Miroslav JaníčekH a v í ř o v - Den po zápase v Porubě zavítali junioři Ústeckých Lvů na led vedoucího týmu B skupiny nadstavbové části NOEN extraligy juniorů. Střetly se mezi sebou první dva celky této skupiny, takže se očekávala vyrovnaná bitva a kvalitní hokej. Severočeši se ale ujali vedení už po dvou minutách hry a do poloviny zápasu utekli svému soupeři až na hrozivých 3:0. Domácí sice dokázali brankou ve 30. minutě snížit, ale poslední slovo měli opět hokejisté z Ústí nad Labem.
18.12.Přijďte se v třeskutých mrazech zahřát hokejem, do Ústí zajíždí TáborUNL - TAB 12:1, 32.kolo | Vít ČepickýÚ s t í n/L. - První domácí utkání nadstavby mají šanci shlédnout příznivci ústeckého Slovanu. 19. prosince přijede na ústecký led tým z Tábora. Ten Ústí v zatím dvou odehraných vzájemných zápasech ani jednou o body neobral, nebyl od toho ale daleko. Poradí si Lvi s jihočeským celkem i do třetice? To se dozvíte v sobotu, úvodní buly bude vhozeno v 17:00.
18.12.Junioři splnili v Porubě roli favoritaPOR - UNL 3:8, 13.kolo | Adam Bagar, Miroslav JaníčekO s t r a v a - Po dvou neúspěšných domácích kolech s celky z Moravy zajížděli junioři Ústeckých Lvů na led dalších soupeřů na sever Moravy. Tentokrát se jim dařilo nepoměrně lépe a roli favorita začali v Porubě plnit už v první třetině. Skóre rovnoměrně každou třetinu narůstalo až na konečných 8:3 z pohled Seceročechů.
18.12.Starší dorost si poradil s PískemUNL - PIS 5:3, 3.kolo | Miroslav JaníčekÚ s t í n/L. - Roli papírového favorita plnili ústečtí starší dorostenci v zápase 3. kola skupiny o udržení extraligy staršího dorostu hned od začátku utkání. Na konci druhé třetiny svítilo na ukazateli skóre 4:0, když hosté vstřelili svou první branku. V 52. minutě domácí neproměnili trestné střílení a Jihočeši vzápětí snížili na rozdíl dvou branek. Když o chvíli později vstřelili Lvi pátou branku, bylo o výsledku rozhodnuto, bez ohledu na powerplay hostí, kteří stihli přidat pouze jedinou branku.