OF3: HC Slovan Ústí nad Labem - VHK ROBE Vsetín 3:4 | Hokejka TV: Pro všechny permanentkáře zdarma | HSM 2021: Článek zde

V prosinci 2008 vyšly tyto články:

123>>
31.12.Přání redakce: Vysmátý rok 2009!RedakceÚstí n./L. - Co nejvíce vstřelených a naopak nejméně inkasovaných gólů, načasovanou formu, nestranné rozhodčí a soudné fanoušky, zkrátka vše potřebné k tomu, aby byl rok 2009 pro HC Slovan Ústečtí Lvi maximálně vysmátý, přeje jeho příznivcům, hráčům, vedení a realizačnímu týmu redakce.
31.12.Chceme vrátit Slovan tam, kam patří, říká dorostenec Ondřej SmetanaHana VeigendováÚ s t í n/L. - Ani ústeckému dorostu se minulá sezóna příliš nevydařila, a tak přišel trest v podobě pádu o soutěž níž. Tuto sezónu se i dorostenci budou snažit vyhoupnout zpátky do nejvyšší soutěže. I trenéra dorosteneckých hokejistů jsme postavili před nelehký úkol. Když jsem ho poprosila, aby vybral jedoho nejlepšího hokejistu, tak se na mě podíval, usmál se a řekl, že všichni hráči jsou nejlepší. Nakonec byl vybrán vysoký obránce Ondřej Smetana, který nasbíral ve 24 zápasech 9 bodů za 3 góly a 6 asistencí.
27.12.Fanoušci se střetli v PovrlechRedakceÚ s t í n/L. - O druhý svátek vánoční se parta odvážlivců, vedena skalními fandy z Lion Patriots, sešla na ledě v Povrlech, aby zde oslavila letošní Vánoce trochou hokeje.
25.12.Naděje ústeckého hokeje Hana VeigendováÚ s t í n/L. - Poslední dobou se hodně diskutuje o nedostatku vlastních odchovanců. Proto jsme zabrousili do nejmenších řad ústeckého hokeje a poprosili trenéry, aby se z nich pokusili vybrat největší „Lví“ talenty. Nebylo to pro ně vůbec jednoduché, ale nakonec přeci jen naši prosbu splnili. V prvním díle vám tedy představíme dva hráče druhých tříd, brankáře čtvrté třídy a útočníka ze třídy páté.
23.12.Junioři: tříbodová výhra na KladněKLA - UNL 2:5, 33.kolo | Miroslav JaníčekK l a d n o - Výhrou nad kladenskými juniory zakončily mladé naděje Ústeckých Lvů rok 2008. Ve 33. kole extraligy se sice na kladenském ledě trefili jako první domácí, ale poté už převzali iniciativu modrožlutí a pěti brankami v řadě rozhodli o osudu zápasu. Poslední slovo měli kladenští, ale už pouze korigovali výsledek.
23.12.Veselé Vánoce a šťastný nový rokRedakceKlub HC Slovan Ústečtí Lvi si dovoluje všem svým příznivcům popřát klidné a příjemné prožití vánočních svátků. Vedení klubu děkuje všem svým fanouškům za podporu a obchodním partnerům za spolupráci v roce 2008 a přeje jim šťastné vykročení do nového roku 2009.
22.12.Z Chrudimi s devátou výhrou v řaděCHR - UNL 2:3, 36.kolo | RedakceÚ s t í n/L. - Chrudimští se jako první dostali do vedení zásluhou Tomáše Zohorny. Stav utkání 1:0 drželi domácí až do poloviny utkání. Vyrovnání totiž přišlo z hole Jana Kloboučka a zavzpomínal tím na svůj premiérový gól, který vstřelil právě na ledě Orlů. Třetí třetina začala zostra. Nejprve se zkraje trefil Jan Heřman a poslal Slovan do vedení. Jenže na to domácí Jan Šeda dokázal odpovědět a srovnal stav na 2:2. O 13 vteřin později ale vrátil hostům vedení vítězným gólem Robin Hanzl na konečných 2:3 z pohledu domácích a zpříjemnil tím Vánoční svátky v Ústí nad Labem.
21.12.Jan Klobouček: Góly jsou okořeněním mojí práceUNL - JIH 7:2, 35.kolo | RedakceÚ s t í n/L. – V posledním letošním domácím zápase Lvi na svém ledě přivítali Jihlavu, kterou v půlce listopadu pokořili vysoko 8:1. Tentokrát to nebylo moc odlišné. Jihlava zde byla poražena 7:2. Rychlým gólem v 11. vteřině propálil hostujícího Řehoře Čaloun. Pak dvěma góly přispěli staronováček Marek Hovorka a David Pazourek a po gólu Mikulík a Šaffer. Šance měl i dnes Jan Klobouček, který se v předchozích zápasech předvedl jako skvělý střelec od modré.
21.12.Slovan uzavře kaledářní rok v ChrudimiCHR - UNL 2:3, 36.kolo | Jan HorákÚ s t í n/L. - Lvi si v posledním kole znovu vyšlápli na Jihlavu, tentokrát ji zasypali sedmi brankami. Slovan tak slavil osmé vítězství v řadě, staronová posila Marek Hovorka zazářila a špice tabulky je stále v držení Lvů. Na čelo ligy sice nováček z Chrudimi pomýšlet nemůže, ale průběžnou pátou pozici od něj čekal málokdo. Zvláště spadeno má pak Chrudim na favority soutěže, i když naposledy padla v Chomutově 2:3. Jestli dokáže potrápit i vedoucí Slovan, se ukáže v pondělí 23. prosince od 18:00 hod.
21.12.Dorost: Předvánoční zápas zvládla Lvíčata na výbornouUNL - MOS 4:1, 26.kolo | Hana VeigendováÚ s t í n/L. - Poslední zápas před vánoční přestávkou sehrála Lvíčata na domácím ledě, kde přivítala tým z nedalekého Mostu. Ústečané vstoupili do utkání velice dobře a už v 6. minutě rozsvítili červené světlo za soupeřovou brankou – 1:0. Ve druhé třetině viděli diváci celkem tři góly – v úvodu se domácím podařilo v rozmezí necelé minuty odskočit na rozdíl tří branek, ve 28. minutě nařídil sudí trestné střílení ve prospěch Mostu, které Malec proměnil, na konci prostředního dějství ale opět bodovali domácí - 4:1. Závěrečná třetina zůstala bez gólu.
20.12.Ústí je pro mě srdeční záležitostí, nechal se slyšet Marek HovorkaVít ČepickýÚ s t í n/L. - Velkou radost udělal mnohým fanouškům Lvů návrat slovenského útočníka Marka Hovorky. Sympatický forvard se vrátil do města na Labi takřka po roce a pokusí se zde zanechat co nejlepší dojem. „Byl bych nejradši, kdyby se nám podařilo odčinit to, co se nám v loňské sezoně stalo,“ řekl Hovorka během vůbec prvního rozhovoru po návratu do Ústí. Jeho fanoušci budou mít možnost ho vidět poprvé mezi žlutomodrými již během zápasu s Jihlavou.
20.12.Jihlava i podruhé v Ústí těžce kapitulovalaUNL - JIH 7:2, 35.kolo | Miroslav Janíček, Karel FilasÚ s t í n/L. - Ústečtí Lvi se rozloučili s rokem a se svými příznivci vítězstvím. Poslední letošní mač pak odehrají na ledě Chrudimi. V rámci 35. kola ukázali, že se jim na Jihlavu v domácím prostředí velice daří. Po listopadové výhře 8:1 se v sobotu večer radovali po výhře 7:2. A to si ještě nevídaný vlastní gól vstřelil Dušan Salfický. Do vedení šli po zásahu Jana Čalouna už v 11. vteřině! Poprvé se v dresu Ústí v letošním ročníku představil Marek Hovorka a vedl si úspěšně, v centru čtvrté řady dosáhl na dvě branky a dvě asistence.
19.12.První z plánovaných posil dorazila, vrací se Marek Hovorka!RedakceÚ s t í n/L. - 18. prosince rozvázal slovenský extraligový klub MHC Martin smlouvu a Markem Hovorkou. Stalo se tak po vzájemné dohodě. Příjemnou zprávou pro ústecké fanoušky může být, že mladý útočník se vrací na sever Čech, kde vypomáhal i v loňské sezóně. I tehdy ale přišel až v lednu, letos to stihl o trochu dříve. Snad se mu tentokrát vyhne smůla, která mu naposledy dovolila vyzkoušet ústeckou nemocnici dříve než led. Druhé slepé střevo už snad nemá.
19.12.Ústí přivítá Jihlavu, předvede Slovan další show?UNL - JIH 7:2, 35.kolo | Jan HorákÚ s t í n/L. - Slovan si v náročném utkání na půdě Havířova vystřílel už sedmou výhru v řadě a s náskokem tří bodů před Kometou nyní vede prvoligový peloton. To Dukla Jihlava se už několik týdnů pere s nevyrovnanou formou, ale i přesto si stále drží sedmou pozici v tabulce. Při poslední návštěvě Ústí si Jihlava vysloužila osmigólový příděl. Takovému se Dukla bude chtít v sobotu 20. prosince od 17:30 určitě vyhnout.
19.12.Junioři: divoká přestřelka se SlaviíUNL - SLA 7:6, 32.kolo | Miroslav JaníčekÚ s t í n/L. - Jako na houpačce si museli připadat všichni, kteří byli na zápase 32. kola juniorské extraligy, když do ústecké Zlatopramen arény přijela pražská Slavia. Celkem šestkrát se přelilo vedení z jedné strany na druhou a mohlo tak doslova platit rčení, že každý chvilku tahal pilku. Zápas šel nakonec za stavu 6:6 do prodloužení, při kterém branka nepadla, a tak o bodu navíc rozhodly až samostatné nájezdy. V těch jasně dominovali domácí, proto prémiový bod zůstal na severu Čech.
17.12.Lvi v Havířově vybojovali vítězstvíHAV - UNL 4:5, 34.kolo | RedakceVe 34. kole 1. hokejové ligy se na ledě hostí utkali Ústečtí Lvi s Pantery z uhelného města. Zápas byl gólově velmi vyrovnán a spíše připomínal přestřelku. Začátkem první třetiny otevřel skóre Šagát, avšak o půl minuty později dokázali domácí vyrovnat. Skvělé dva góly si na svůj účet připsal Jan Klobouček, ale i po jeho snahách zůstalo na konci druhé třetiny utkání nerozhodné 3:3. Ústí však i přes velmi častá vylučování díky gólu Martina Šagáta zvítězilo nad Havířovem 4:5.
16.12.Michal Dragoun: Chceme být prvníUNL - MOS 3:1, 33.kolo | RedakceÚ s t í n/L. - Po dlouhé době se hrálo utkání doma ve Zlatopramen aréně v pondělí. Ústečtí Lvi hostili klub HC Baník Most, který si před třemi koly odvezl z ústeckého ledu prohru 3:0. Mostečtí si chtěli napravit reputaci a udeřili v 10. minutě, kdy prostřelil domácího brankáře Fialu Poživil. Vzápětí vyrovnal Havlíček a do konce II. třetiny se trefil Dragoun. „Je dobře, že jsme rychle vyrovnali. Oni by to tam pak zavřeli a byli bychom pod tlakem. Vyrovnalo se a pak se hraje lépe.“ řekl po zápase.
16.12.Zavřel jsem oči a napálil to. A byl tam, řekl po zápase Ondřej HavlíčekUNL - MOS 3:1, 33.kolo | Vít ČepickýÚ s t í n/L. - Výhra s Mostem a současná prohra Brna v Olomouci znamenala, že se Lvi opět vydrápali na samý vrchol prvoligové tabulky. Hráči Slovanu tak měli hned dva důvody k radosti. Velmi spokojený mohl být po zápase hlavně Ondřej Havlíček, který vstřelil veledůležitý první gól a nastartoval tím celý mančaft k otočení nepříznivého skóre. Gólově se prosadil poprvé od šestého kola. „Byla to hodně dlouhá doba, už jsem na to čekal,“ poznamenal mladý útočník po zápase.
16.12.Oplatí Lvi Havířovu porážku na jeho ledě?HAV - UNL 4:5, 34.kolo | Vít ČepickýÚ s t í n/L. - V rámci 34. kola se hráči Slovanu pořádně projedou. Po poměrně jasném vítězství nad Mostem si sbalí výstroj a vydají se do Havířova, kde sehrají ve středu 17. prosince 2008 od 17:30 zápas s místními Pantery. Lvi mají co oplácet. V posledním vzájemném zápase podlehli Havířovu na jeho ledě 2:1 po samostatných nájezdech, jediný gól Ústí dával Pazourek. Jako tradičně budete moci zápas sledovat na podrobném onlajnu.
15.12.Druhé černé pondělí se nekonaloUNL - MOS 3:1, 33.kolo | Kateřina Mádlová, Karel FilasÚ s t í n/L. - Po devíti dnech si zopakovali souboj krajští sousedé. Ústečtí Lvi byli v derby znovu úspěšnější a porazili Most tentokrát 3:1. Dali zapomenout na jediné domácí pondělní utkání sezony, tehdy krachli s Chomutovem a výsledek stále zůstává nejčernějším dnem v sezoně. V rámci 33. kola sice prohrávali, ale Havlíčkovi na odpověď stačilo 42 vteřin. Ve druhé třetině Lvi díky Dragounovi a Janu Kloboučkovi obrat dokonali.