OF3: HC Slovan Ústí nad Labem - VHK ROBE Vsetín 3:4 | Hokejka TV: Pro všechny permanentkáře zdarma | HSM 2021: Článek | Přihlášení

V prosinci 2005 vyšly tyto články:

123>>
23.12.Vánoce 2005Miroslav Janíček, David Šaffer

Ú s t í n/L. - Vedení klubu Ústeckých Lvů přeje všem svým příznivcům, a také všem ústečanům, klidné a pohodové prožití vánočních svátků, spoustu dárků a hlavně štěstí a zdraví. Naše přání směřuje také na Magistrát města Ústí nad Labem a ke všem obchodním partnerům a sponzorům. Děkujeme Vám za podporu ústeckého hokeje!!!

Ing. David Šaffer, Generální manažer HC Slovan Ústí, a. s.

K přání pohodového prožití Vánočních svátků se připojuje i redakce hcusti.cz.

21.12.Král Lví arény č. 17: Roman ČervenkaUNL - JHR 1:2, 33.kolo | Karel FilasÚ s t í n/L. - Trochu se zpožděním přinášíme průběžné výsledky ankety o Krále Lví arény se započítaným 17. dílem, jímž bylo nevydařené střetnutí s Jindřichovým Hradcem. Hlasovalo se pouze v sobotu večer po zápase a v neděli, proto došel nejnižší počet hlasů v celé sezoně. I to však stačilo k tomu, aby jasně dominoval slávistický mladík ve žlutomodrých službách Roman Červenka.
21.12.Dýmovnice ukončila tahák kolaHAV - UNL 0:5, 35.kolo | Libor Gavlas, Jan HorákHavířov - V nečekané rozuzlení vyústilo utkání Ústeckých Lvů s domácími Pantery. Ve 34. minutě se na tribunách objevil hustý dým, který se později rožšířil i na led a hráče tak vyhnal do kabin. Příčinou se ukázala odpálená vojenská dýmovnice, díky níž se hodnou chvíli čekalo na pokračování zápasu. Po několika poradách rozhodčího s oběma trenéry bylo však střetnutí ukončeno a to za stavu 0:1, když v přesilovce tečoval Slížkův pokus Aleš Pavlas.
20.12.V posledním střetnutí roku 2005 čeká Lvy HavířovHAV - UNL 0:5, 35.kolo | Jan HorákÚ s t í n/L. - Po ošklivém klopýtnutí s Jindřichovým Hradcem našel Ústecký Lev v příštím utkání proti Berounu velkou dávku vnitřní síly. Tu jistě Slovan upotřebí také v zápase 35. kola v doupěti Panterů z Havířova. Poslední obětí nenasytných šelem z východu se stal Chomutov, který poznal ostří domácích forvardů hned šestkrát. Na ústecký sbor čeká ve středu 21. prosince od 17:30 bezpochyby obrovská výzva.
20.12.Škatulata batulata pokračují. Do Berouna odchází "Sejček"Miroslav JaníčekÚ s t í n/L. - Po včerejším nervydrásajícím závěru zápasu mezi Lvy a Medvědy se managementy obou klubů dohodly na měsíčním hostování Tomáše Sýkory v Berouně. Po návratu Milana Budi tak do středočeského klubu zamířil další kmenový hráč ústeckého Slovanu. Oblíbenec ústeckého publika by měl, dle sdělení vedení klubu, Medvědům pomoci už ve středečním zápase, ve kterém Medvědi od 18 hodin hostí na svém stadionu poslední Vajgar Jindřichův Hradec.
19.12.Druhou domácí blamáž Lvi nepřipustili, s publikem se rozloučili vítězstvím po prodlouženíUNL - BER 4:3, 34.kolo | Miroslav Janíček, Karel FilasÚ s t í n/L. - Za 25 minut prohrávali Ústečtí díky hattricku jejich nedávného hráče Martina Tvrzníka 0:3 a nikdo by v tu chvíli na ně nevsadil. Ani předváděná hra nevypadala na to, že by se vzmohli na obrat. Jenže do druhé přestávky stačili snížit na rozdíl jediné branky a v polovině třetí třetiny dokonce vyrovnat, a odmítli tak po prohře s posledním Jindřichovým Hradcem druhou blamáž na vlastním ledě za sebou. V prodloužení po akci nejlepšího muže ústecké sestavy, ze Slavie půjčeného mladíka Romana Červenky, rozhodl o zisku druhého bodu kapitán Milan Antoš. Slovan se tak se svými fanoušky v roce 2005 přece jen rozloučil vítězně.
19.12.Antoš: Je pro mě zadostiučiněním, že jsme šli až do konce naplnoUNL - BER 4:3, 34.kolo | Karel GreinerÚ s t í n/L. - Předposlední domácí utkání s Jindřichovým Hradcem nedopadlo pro Ústecké Lvy nejlépe a možnost reparátu měli proti Berounu. Medvědi to na Lvy dlouhodobě umí a prokázali to i v tomto duelu, ve kterém již vedli po hattricku Martina Tvrzníka 0:3. Ústečtí Lvi však dokázali utéci hrobníkovi z lopaty a v prodloužení vybojovali díky brance Milana Antoše dva body.
18.12.S Berounem se blamáž opakovat nebude, slibuje SlížekUNL - JHR 1:2, 33.kolo | Jan HorákÚ s t í n/L. - Ústecká pevnost poprvé padla. Ovšem nestalo se tak po vyrovnané bitvě favoritů nebo souboji se soupeřem ze stejných pater tabulky. Tábor Ústeckých Lvů vyplenil nováček 1. ligy a nejvážnější kandidát na boje o udržení - Jindřichův Hradec. Tým z jihu Čech jako jediný našel letos recept na Slovan hned ve dvou utkáních, jeden z tahounů Lvů Ladislav Slížek by ale o nově vzniklém komplexu se štítkem "Jindřichův Hradec" nehovořil. Na druhé straně si bilanci svého týmu s lídrem ligy může naplno vychutnávat autor rozdílové branky David Kupec.
18.12.Naposledy před Vánoci na hokejUNL - BER 4:3, 34.kolo | Karel GreinerÚ s t í n/L. - Posledním soupeřem, který v tomto roce poměří ve Lví aréně s hokejisty Slovanu své síly, budou Berounští Medvědi. Oběma celkům se nevydařila poslední domácí střetnutí. Lvi měli daleko k rozsápání Jindřichova Hradce a Medvědi si vylámali zuby na Olomouci. Kdo se vypořádá se svým neúspěchem lépe se ukáže v pondělí 19.prosince od 18:00 hod. Každého majitele permanentky pak čeká obrovské vánoční překvapení! Více se dočtete v samotném článku.
17.12.Král Lví arény č 16: Vítězslav JankovýchUNL - CHM 3:2, 31.kolo | Karel FilasÚ s t í n/L. - Otevřel skóre utkání, připravil vítěznou branku pro Jiří Kuchlera. Vítězslav Jankových se podruhé za sebou stal mužem domácího zápasu, tentokrát po souboji s Chomutovem. “Před gólmanem stál bek, takže měl zakrytý výhled, zkusil jsem vystřelit a padlo mu to tam. Další šance pak nedáte. Člověk je naštvaný, ale hráli jsme dál a přišlo to. Aspoň jsem nahrál na třetí gól a aspoň takhle jsem si to zúročil,“ spokojeně hodnotil po utkání. O jeho prvenství rozhodly v 16. pokračování ankety o Krále lví arény hlasy fanoušků a její loňský stříbrný muž se už posunul na stejné místo i letos.
17.12.Po dorostu remizovali i juniořiUNL - PKL 3:3, 24.kolo | Jan HorákÚ s t í n/L. - Ve 24. kole ligy juniorů byla Lvíčata nucena vyklidit 1. místo tabulky. Klášterci nahrál do karet tým Kladna, který vybojoval na ústeckém ledu remízu 3:3. Po první třetině byli domácí nuceni stahovat jednobrankovou ztrátu, ale už v 41. minutě dával Gottfried na 3:1. Na stranu hostí se však přiklonila ve zbytku utkání i trocha štěstí, když při vyrovnaném průběhu zařídili konečnou remízu Vágner s Liptákem.
17.12.Jindřichův Hradec katem Ústí. Lídr podruhé pokořen poslednímUNL - JHR 1:2, 33.kolo | Karel FilasÚ s t í n/L. - Za vlažný vstup do utkání s Jindřichovým Hradcem Ústečtí Lvi krutě zaplatili. Podruhé v sezóně podlehli nejslabšímu celku soutěže. Gól mu vstřelili po předlouhých 118 minutách. Už v desáté minutě prohrávali o dvě branky. Zikmunda nahradil v brance Lukáš Sáblík, který sice neinkasoval, ale protože Ústečtí stačili pouze korigovat Červenkou, putují všechny body na jih Čech. Jindřichův Hradec se tak stává prvním týmem, jenž ve Lví aréně v letošní sezóně zvítězil.
16.12.Vyřídí si Slovan s Jindřichovým Hradcem účty?UNL - JHR 1:2, 33.kolo | Jan HorákÚ s t í n/L. - Za týmem Ústeckých Lvů se začíná pořádně prášit, Severočeši se nachází už v šestnáctibodovém úprku. Šťáva by Slovanu neměla dojít ani v utkání s Jindřichovým Hradcem, ačkoliv všichni máme výsledek předchozího utkání lídra s posledním celkem v živé paměti. Ústečtí Lvi budou mít šanci odplaty v domácí tvrzi a to v sobotu 17. prosince od 17:00 hod.
15.12.Ani tříbrankové vedení nestačilo dorostu na vítězstvíUNL - TRI 4:4, 31.kolo | Jan HorákÚstí n/L. - Po vítězném utkání v Opavě se dorostenci představili tentokrát na domácím stadionu, kde se střetli s dalším celkem z východního koutu republiky Třincem. Zápas trpěl přísným metrem rozhodčího Petružálka, který nasázel hráčům obou celků dohromady 62 trestných minut. Domácí vkročili do střetnutí pravou nohou, v půli úvodního dějství se mohli těšit z tříbrankového trháku, avšak Třinec flintu do žita rozhodně nehodil. Ještě v první třetině snížil na rozdíl jediného gólu a v poslední části se dokonce dostal do vedení. Remízu 4:4 nakonec zachraňoval agilní Šrámek, jenž si v dnešním utkání připsal tři body.
14.12.Slovan vydřel v Olomouci tři bodyOLO - UNL 2:3, 32.kolo | Vladimír Pašek, Karel GreinerÚ s t í n/L. - Ústečtí Lvi měli raketový start do utkání a již v první minutě poprvé rozesmutnil Hanáky kapitán hostí Milan Antoš. Když pak v úvodu druhého dějství přidali další dvě branky ústečtí beci Jakub Grof s Alešem Pavlasem, zdálo se být o osudu utkání rozhodnuto. Proti však byli Josef Slaninák s exústeckým obráncem v olomouckých službách Ondřejem Křížem, kteří v poslední třetině dvakrát provětrali síť za ústeckým gólmanem a postarali se o dramatickou koncovku utkání, které do vítězného konce nakonec přeci jen dovedli po výsledku 2:3 hokejisté Slovanu.
14.12.Ptejte se kapitánaMartin ŘežábekÚ s t í n/L. - I v sezoně 2005/2006 se vracíme k oblíbeným offline rozhovorům a přinášíme vám tak možnost se zeptat svého oblíbeného hráče z řad Ústeckých Lvů. Jako první přichází symbolicky na řadu kapitán Slovanu Milan Antoš. Matador s obrovským množstvím zkušeností, velký profesionál, dlouholetá stálice sešívaných a také jeden z nejoblíbenějších hráčů ústeckého publika; v anketě o Krále Lví arény ho předeběhli jen brankář Zikmund a Slížek se Sýkorou. Ptejte se zde.
13.12.Slovan čeká v Olomouci náročný duelOLO - UNL 2:3, 32.kolo | Karel GreinerÚ s t í n/L. - Po dramatickém derby s Chomutovem, které mělo pro Ústecké Lvy dobrý konec, čeká lídra soutěže těžký zápas v Olomouci. Ten lepší z hanáckých týmů prožívá zatím úspěšnou sezónu a zejména v domácím prostředí nerozdává body moc často. Důkazem budiž sedm vítězných domácích zápasů v řadě. Podaří se Slovanu proti nebezpečnému soupeři uspět? Utkání se hraje ve středu 14.prosince od 18:00 hod.
12.12.Hrajeme pod tlakem a někdy nás to svazuje, říká trenér juniorů Vít BorůvkaKarel FilasÚ s t í n/L. - Právě dokráčeli v utkání s Kralupy v juniorské lize, druhé nejvyšší soutěži v republice, k snadné výhře. V sezóně již sedmnácté. Stále se perou o čelo s Kláštercem a drží postupovou figuru. Třetí Most však nebezpečně dotírá. O postupujících do finálové skupiny, z které vzejde nový účastník extraligy, se rozhodne nejpozději 3. března. „Čekat do posledního kola by bylo určitě velmi nepříjemné. Na druhou stranu, kdyby bylo rozhodnuto moc brzo, neumíme si představit, co by s mužstvem udělalo, kdyby třeba dva měsíce nehrálo pod žádným tlakem,“ tvrdí trenér ústeckých juniorů a druhý asistent u A týmu Vít Borůvka. V následném boji čtveřice o jediné postupové místo se začne od nuly.

12.12.Král Lví arény č. 15: Vítězslav JankovýchUNL - OST 3:1, 29.kolo | Karel FilasÚ s t í n/L. - Podruhé v sezóně se ústeckému publiku nejvíce líbil výkon zkušeného forvarda Vítězslava Jankových. Nejaktivnější hráč Slovanu, střelec úvodní branky v utkání se Sarezou (3:1) zaslouženě zvítězil v dalším díle ankety o nejlepšího hráče ústecké Lví arény. Novic v žlutomodré sestavě Roman Červenka si svým výkonem a 106 hlasy vysloužil bronzovou pozici. Mezi oba útočníky se vklínil Jiří Zikmund. Celkově stále vede Ladislav Slížek, který však už čtvrtý zápas po sobě v anketě nebodoval. Drží sedmibodový náskok. Zato do šesti bodů je vměstnáno šest hráčů od druhé po sedmou pozici.
12.12.Výborná třetí třetina přinesla dorostu vítězství v OpavěOPA - UNL 4:5, 30.kolo | Miroslav JaníčekO p a v a - Po dvouciferném debaklu s hokejisty Vítkovic zajížděla Lvíčata potvrdit zlepšující se formu v bojích s Moravskou skupinou extraligy dorostu do Opavy. Po první třetině ale nic nenasvědčovalo tomu, že by si mohli nějaký bod odvézt, neboť na ukazateli skóre svítilo 3:0 pro Slezany.