Chance Liga: HC Slovan Ústí nad Labem vs. AZ Heimstaden Havířov 4:3 | Informace pro diváky: Aktuální pravidla pro vstup na zápasy

V říjnu 2006 vyšly tyto články:

123>>
31.10.Ústečtí Lvi v netradiční úloze pomůžou dětemwww.hcusti.czÚstí n/L. – Domov, to je máma, táta, sourozenci, útulno a pocit bezpečí… Ale stále je spousta dětí, které musejí domov a své nejbližší opustit kvůli dlouhodobé hospitalizaci. Obecně prospěšná společnost Ronald McDonald Charity chce těžce nemocným dětem alespoň částečně domov vynahradit. Přijďte oslavit Celosvětový den dětí a pomoci dobré věci v pátek 10. listopadu 2006 od 14:00hod. do restaurace McDonald´s v OC Ústí nad Labem – Všebořice. Pomocnou ruku přiloží i Ústečtí Lvi, kteří na této akci nebudou chybět.
31.10.Jiří Zikmund: Když to nejde hokejově, musí se to vybojovatUNL - JIH 1:0, 16.kolo | Kateřina MádlováÚ s t í n/L. - Po dvou výhrách v uplynulých kolech bylo na Ústeckých Lvech, aby potvrdili roli favorita i proti soupeři z Jihlavy. Na domácím ledě nakonec zdolali soupeře z Vysočiny těsným výsledkem 1:0. V brance domácích držel celých šedesát minut čisté konto Jiří Zikmund. „Měl jsem štěstí, zaplať pánbůh, to tam nespadlo,“ oddechl si strážce lví svatyně. Jedním z dobyvatelů ústecké branky byl i jihlavský útočník Ladislav Rytnauer, ale ani jemu nebylo dopřáno promluvit do konečného skóre. „Bylo to vyrovnané utkání, mohli jsme to rozhodnout my na naší stranu, nebo oni, ale Ústí mělo víc štěstí, dali nájezd a skončilo to 1:0.“
31.10.Hanzl a Hrala dvěma hattricky složili HradecUNL - HKR 8:4, 20.kolo | Martin ŘežábekÚ s t í n/L. - Tento víkend se na zimním stadionu pořádá Krušnohorská brusle, která dostala přednost i před hokejem, a proto předehrávala juniorka své klání s Hradcem Králové už v pondělí v poledne. Ústečtí začali proti svému jen o příčku a pět bodů níže postavenému soupeři velice kvalitní první třetinou, kterou vyhráli jasně 4:0. Po druhé přestávce ukazovala tabule už 7:1, ale Hradec se nadechl k odporu a vstřelil rychlé tři branky. Drama domácí však nedopustili, zvláště Robin Hanzl a Martin Hrala, kterým se povedlo zkompletovat hattrick, stáli za úspěchem Lvů, kteří si tak připsali další 3 body do bojů o záchranu.
30.10.Král Lví arény č. 7: Marek IvanUNL - MBL 2:1, 14.kolo | Karel FilasÚ s t í n/L. - Vítězný gól, 485 hlasů a nový rekord hlasovaní! Marek Ivan nejvíce oslovil fanoušky v posledním domácím zápase a podruhé v sezoně vyhrál v anketě o nejlepšího hráče Ústí v domácích zápasech. V celkovém pořadí se již posunul na třetí příčku. Ve vedení střídá Jiřího Zikmunda, který proti Boleslavi nechytal, Jakub Grof, jenž se jako jediný dosud pokaždé objevil v TOP pětici. Poprvé od prvního domácího utkání bodoval Michal Fikrt.
30.10.Zápas rozhodl jediný gól, navíc z penaltyUNL - JIH 1:0, 16.kolo | Miroslav Janíček, Karel FilasÚ s t í n/L. - Tvrdě vydolované body znamenají vítězství v utkání s Duklou Jihlava. Lvům je zajistilo proměněné trestné střílení Jakuba Hulvy. Ústečtí sice začali utkání lépe, když ale neproměnili své šance v úvodu, začali hosté cítit šanci a výkon Lvů šel rapidně dolů. Chvíli před brankou zachránil domácí dvěma výtečnými zákroky Jiří Zikmund. Ve třetí třetině už domácí úporně bránili svůj hubený náskok. Jinak to byl dnes spíše boj, který mnoho hokejové krásy nepobral, podobně jak to na titulním snímku předvádí Jan Klobouček proti hostující obraně.
29.10.Marek Ivan: Nejdřív na tribuně, pak dvakrát v řadě vítězným střelcemTRE - UNL 2:4, 15.kolo | Karel Filas, Jiří Mokrý, foto: www.hstrebic.czT ř e b í č, Ú s t í n/L. - Druhé utkání po sobě zaznamenal vítěznou trefu. Jeho gól v prodloužení v utkání s Mladou Boleslaví přinesl Ústeckým dva body, zásah v Třebíči body tři. Marek Ivan se po jednozápasovém půstu, kdy se v domácím zápase proti Prostějovu nevešel do sestavy, zdravě naštval. Jeho chuť do hry byla vidět už v utkání s Chomutovem a v následných dvou přinesla i gólové a bodové ovoce. „Začali jsme nějak zlehka a bylo to znát. Přišly přesilovky a prohrávali jsme už 2:0. Ale pak jsme dali kontaktní gól na 2:1, vyrovnali jsme a mně se povedlo na začátku třetí třetiny dát i vedoucí gól. Byl pro nás zápas s nešťastným začátkem a dobrým koncem,“ oddechl si dravý forvard po sobotním obratu.
29.10.Po Třebíči přichází další tým z Vysočiny, Lví arénu čeká JihlavaUNL - JIH 1:0, 16.kolo | Jan HorákÚ s t í n/L. - Na třetí pokus se Ústečtí Lvi dočkali domácího vítězství, byť v prodloužení. Výhru proti Mladé Boleslavi navíc dokázali potvrdit v Třebíči. Dukla Jihlava se z katastrofálního úvodu sezóny snad definitivně otřepala, v posledních sedmi utkáních slavila pět vítězství. Jestli se druhé vzájemné měření sil dočká výsledku po 60 minutách, můžete sledovat v pondělí od 18:00 hod.
28.10.Zukal dotáhl juniory k první výhřeUNL - LIT 3:1, 18.kolo | Martin ŘežábekÚ s t í n/L. - O státním svátku připomínajícím vznik samostatné Československé republiky přivítali Ústečtí Lvi soupeře z Litvínova. Krajský rival z extraligy juniorů v prvním kole vyhrál 5:2 a náskok dvou míst v tabulce začal potvrzovat už v začátku utkání. Ve 13. minutě přinesl chemikům vedení Maxa, ale později začala úřadovat Lví akvizice ze Slovenska Zukal. V polovině utkání vyrovnal v přesillovce, ke konci druhé třetiny ujel v oslabení a připravil pozici pro Kloze. Svůj výkon korunoval dalším přesilovkovým zásahem z 54. minuty, kterým dovršil skóre zápasu.
28.10.Lvi zvládli obrat v Třebíči a vezou tři bodyTRE - UNL 2:4, 15.kolo | Matěj Hráček, Karel FilasT ř e b í č, Ú s t í n/L. - Na začátku druhé třetiny prohrávali 0:2, přesto nakonec vezou všechny tři body po výhře 4:2. Husarský obrat se povedl Slovanu Ústí v utkání v Třebíči! Ztrátu bodů odmítl nejlepší ústecký šutér, obránce Jakub Grof, který nejprve v polovině utkání v přesilovce snížil, a pak ještě před druhou sirénou srovnal. Vítěznou ránu sokovi zasadil na začátku třetí třetiny Marek Ivan. Třebíč totiž po zásazích veterána Bedřicha Ščerbana vedla už o dva góly, na obrat Ústí pak reagovat nestačila, i když měla ještě k dispozici dvouminutovou přesilovku pět na tři.
28.10.Vítězná série ústeckého dorostu se zastavila na třech utkáníchPCE - UNL 7:2, 18.kolo | Karel FilasP a r d u b i c e, Ú s t í n/L. - Tři zápasy v řadě dokázali vítězně vybojovat dorostenci Slovanu Ústí. Čtvrtý zápis do své sbírky už nepřidali. V Pardubicích podlehli vysoko 2:7. Soupeř si tak na páté pozici udržel kontakt se špičkou, na třetí Slavii ztrácí tři body. Ústí zůstává deváté, i když Litvínov po výhře nad PZ Kladno ztrácí jediný bod.
27.10.Potvrdí Lvi domácí výhru v Třebíči?TRE - UNL 2:4, 15.kolo | Karel GreinerÚ s t í n/L. - Ústečtí Lvi po výhře nad Mladou Boleslaví opět zvedají hlavu a stojí před nimi další výzva. V patnáctém kole jim bude rivalem HS Třebíč. Horácká Slavia vstoupila do nového ročníku skvěle a drží se na šesté pozici. Vrací se tak do míst, kam před několika lety stabilně patřila. Slovan tak nebude mít na Vysočině vůbec lehkou práci. Duel šestého se čtvrtým se hraje v sobotu 28.října. Úvodní buly bude v Třebíči vhozeno v 17:00 hod.
26.10.Po dlouhé době mi vyšel zápas, pochvaluje si Michal FikrtUNL - MBL 2:1, 14.kolo | Karel GreinerÚ s t í n/L. - Po dvou domácích porážkách již hokejisté Slovanu potřebovali zabrat a v zápase proti Mladé Boleslavi tak znovu potvrdit, kdo je ve Lví aréně pánem. Nakonec k pokoření Středočechů potřebovali necelých dvaašedesát minut. Po kratší pauze nastoupil v domácím brankovišti opět Michal Fikrt a naznačil, že jeho slabší úvod sezóny by snad mohl být brzy minulostí. ”Já doufám, že to bude ještě lepší a že mi bude držet zdraví,“ přeje si gólman. Poprvé po třech letech, které strávil v dresu Lvů, se objevil Tomáš Sýkora na ústeckém ledě jako soupeř. ”Jsme zklamaní, že jsme prohráli. Myslím si, že jsme hráli o něco líp než Ústí,“ litoval první centr Boleslavi.
26.10.Junioři těsně prohráli v PlzniPLZ - UNL 3:2, 17.kolo | Marek ChlupatýP l z e ň - Ústečtí mladíci dvakrát v řadě prohráli a v 17. kole je čekal další těžký soupeř. Plzeň figurovala na 5. místě extraligové tabulky a šest zápasů v řadě neprohrála v normální hrací době. Svoji formu potvrdili Západočeši i tentokrát, Severočeši sice bojovali, ale na technicky vyspělejšího soupeře nestačili.
26.10.Po velkém boji strhli dorostenci vítězství na svou stranu až při nájezdechUNL - LIT 2:1, 17.kolo | Miroslav JaníčekÚ s t í n/L. - Drama až do posledních vteřin se odehrávalo ve Lví aréně při zápase 17. kola dorostenecké extraligy. Na střídačce hostí svěřence Petra Rosola povzbuzoval i elitní obránce Jiří Šlégr. Po první, vyrovnané, třetině si hosté vytvořili ve druhé třetině velké množství šancí, které ale nedokázali proměnit. Ve třetí třetině mohla vítězství strhnout na svou stranu obě mužstva. V prodloužení měli velkou šanci hosté, když po špatném střídání domácích hráli přesilovku. Nakonec vše rozhodl v posledním nájezdu specialista na tuto disciplínu Vladimír Brož. Lví podíl na vítězství má však i brankář Michael Petrásek.
25.10.Král Lví arény č. 6: Jakub GrofUNL - CHM 2:4, 13.kolo | Karel FilasÚ s t í n/L. - Nejen, že ovládl šesté hlasovaní o nejlepšího hráče utkání, ale jako jediný bodoval ve všech kolech anktey o Krále lví arény. Nejproduktivnější obránce soutěže Jakub Grof v utkání s Chomutovem hýřil ofenzivními výpady, přesto to na body Slovanu nestačilo. Grof získal 252 hlasů a těsně o pouhých pět hlasů přeskočil druhého v pořadí Marka Ivana. Třetí Jiří Zikmund uhájil celkové vedení o jediný bod. Premiérově se mezi nejlepší ústeckou pětku probojovali Pavel Janků a Jakub Bauer a získali své první body do celkového hodnocení.
25.10.První odveta sezony s BoleslavíUNL - MBL 2:1, 14.kolo | Martin ŘežábekÚ s t í n/L. - Po týdenní přestávce k regeraci a načerpání sil se zahajuje druhá čtvrtina soutěže. Lvi v jejím prvním duelu přivítají 25. října Mladou Boleslav, jeden z týmů pasovaných na favorita ligy. Ani Ústí ani Boleslav na to ale v tabulce nevypadají, jedná se o souboj čtvrtého s pátým. V prvním divokém utkání Lvi vyhráli 8:6, bude se ve Lví aréně opakovat divoká přestřelka? Utkání začíná v 18.hod.
25.10.Drama ukončil v prodloužení Marek IvanUNL - MBL 2:1, 14.kolo | Miroslav Janíček, Karel FilasÚ s t í n/L. - Střelecké hody z prvního duelu předsezonních největších favoritů soutěže se neopakoval. Vítěz ano. Tentokrát ale až v prodloužení urvali Lvi aspoň dva body. Po skvostné akci Petra Hořavy vybojoval bonusový bodík Marek Ivan. Domácí obrana dlouhou nedávala hostujícím forvardům dýchat, výborně pokrytý byl i nejlepší střelec hostí Tomáš Nouza (na snímku, č. 55). O tříbodový zisk se Ústečtí připravili vlažným vstupem do třetí třetiny, kdy nechali po devatenácti vteřinách srovnat svůj jednogólový náskok Martina Becka.
22.10.46 sekund a junioři opět odešli s prázdnouUNL - LIB 0:3, 16.kolo | Jan HorákÚ s t í n/L. - V 16. kole juniorské extraligy se junioři neukázali ve špatném světle. Proti Liberci drželi krok téměř polovinu utkání, poté se však projevila menší zkušenost a především mnohem užší kádr Lvíčat. Ve 35. minutě přišly dva bleskurychlé údery Bílých tygrů, kterým pojistil výhru ke konci prostřední části třetí brankou Nevyhoštěný. Lvíčata nesložila zbraně ani v posledních dvaceti minutách, ale Liberec si zkušenou hrou vítězství vzít nenechal.
21.10.Zvítězilo nasazení a bojovnost, dorost veze bodyPLZ - UNL 0:3, 16.kolo | Marek ChlupatýP l z e ň - Těžký soupeř čekal na ústecké mladíky v dalším kole dorostenecké extraligy. Zavítali totiž na led Plzně, která se poslední výhrou vyhoupla na čelo extraligové tabulky. Severočeši se prezentovali sympatickým výkonem, dobře bruslili, hráli dostatečně tvrdě a favorizovaného soupeře se v žádném případě nezalekli. Hlavně díky skvělému výkonu Pekárka se dočkali zaslouženého vítězství.
21.10.Pohled: Po čtvrtině není důvod k panice ani vyskakováníKarel FilasÚ s t í n/L. - Překvapivý lídr a pozvolný rozjezd velkého favorita. Tak vidím největší události úvodní čtvrtiny soutěže. Náskok vedoucího Hradce Králové je ohromující, po dvanácti výhrách z třinácti pokusů, při nejlepším útoku i nejlepší obraně v lize. Mladá Boleslav stejně jako loni v úvodu tápala, už se však zvedá a dohání vedoucí čtyřku. Co Slovan? Po dvou domácích ztrátách to na žádné vyskakování není, ovšem i přes čtvrtou figuru je třeba podotknout, že bodový zisk je o jeden kousek vyšší než loni. Takže, ani žádná panika se nekoná.