CHA Liga: HC Benátky nad Jizerou - HC Slovan Ústí nad Labem 1:3 | ELJ: IHC Králové Písek - HC Slovan Ústí nad Labem 5:4

V lednu 2006 vyšly tyto články:

123>>
31.1.V posledních zápasech Hanáků padá spousty branekUNL - OLO 7:0, 45.kolo | Karel FilasÚ s t í n/L. - Nápravu nejtěžší prohry sezóny z posledního domácího střetnutí mají před sebou Ústečtí Lvi. Ve středu 1. února v 18 hod hostí ve Lví aréně Olomouc. Hanáci drží poslední postupovou pozici do vyřazovacích bojů, a tak souboj s lídrem tabulky se v play off může opakovat. V sestavě Slovanu by se mohla objevit čerstvá megaposila Roman Málek. Olomouc má k dobru před devátou Sarezou Ostrava šest bodů, na sedmý Hradec Králové manko jednoho bodu. Lvi po sobotním mači čekají dva duely na hřištích soupeřů v Berouně a Jindřichově Hradci. Doma se představí až v sobotu 10. února.
31.1.Přestupová bomba nakonec vybuchla v ÚstíMiroslav Janíček, David SchlegelÚ s t í n/L. - Generálnímu manažerovi HC Slovan Ústečtí Lvi Davidu Šafferovi se podařilo po dvoudenním vyjednávacím maratónu podepsat novou posilu na post brankáře. Branku Ústeckých Lvů bude od zítřejšího utkání s Olomoucí hájit plzeňský Roman Málek. Obranu pomůže vyztužit kladenský David Hájek. Ústecký WEB, v souvislosti s končícím přestupním termínem, jako první oficiálně a exkluzivně zpovídal generálního manažera.
28.1.Od bodu dělilo dorost 15 vteřinUNL - KVA 1:2, 40.kolo | Miroslav JaníčekÚ s t í n/L. - Pouhých 15 vteřin dělilo dorostence Ústeckých Lvů od zisku bodu v zápase 40. kola extraligy. Lvíčata přitom od druhé třetiny nad Energií, která bojuje o účast v play off, gólem Michala Janíčka vedla a po dvou třetinách se zdálo, že se schyluje k překvapení. Do závěrečné třetiny hosté ale vlétli jako blesk, v přesilovce vyrovnali a nakonec 15 vteřin před závěrečnou sirénou obrali domácí hokejisty o všechny body.
28.1.Slovan vyválčil v derby dva bodyCHM - UNL 2:3, 44.kolo | Martin Bocian, Jan HorákC h o m u t o v - Z vynikajícího hokejového představení vyšli s korunou vítězů hráči hostujícího Ústí. Působivému koncertu ubírala na kráse pouze oboustranná nedisciplinovanost, za kterou však pykali pouze Lvi. Střelecký účet načal v polovině utkání ústecký Fink, krok srovnali domácí v přesilovce brankou Kostourka. Jankových pár sekund před druhou sirénou předvedl ukázkového "šatňáka", ve 46. minutě ovšem kontroval Boušek a opět v přesilovce. Hokejové drama se dopsalo až v prodloužení, kdy se posledního slova ujal Jakub Grof - 3:2 pro hosty.
27.1.Ústečtí Lvi budou mít šanci vykoupit se v ChomutověCHM - UNL 2:3, 44.kolo | Jan HorákÚ s t í n/L. - V utkání na půdě Chomutova bude mít Slovan co dohánět. Pětigólovou porážku s Jihlavou bude chtít jistě co nejrychleji smazat z paměti své i svých fanoušků. Na druhé straně má o motivaci postaráno i Chomutov, neb ani on nezahájil rok 2006 zrovna ve velkém stylu. Kdo si zvedne pošramocené sebevědomí, poznáme v sobotu 28. ledna od 17:30 hod.
26.1.Žlutomodrá neděle – show v HM Globus Trmiceredakce Ú s t í n/L. - V neděli 5. února 2006 od 14 hodin bude patřit hypermarket Globus Trmice Ústeckým Lvům a jejich příznivcům. Vedení klubu přichystalo zábavnou show, ve které nebude chybět beseda s hokejisty Slovanu, soutěže o zajímavé ceny a mnoho dalšího. Akci s názvem „Žlutomodrá neděle“ nám více přiblížil marketingový asistent klubu Přemysl Zeman.
26.1.Aktiv manažerů první ligy bude jednat, jak se k otázkám účasti v baráži postavíKarel FilasÚ s t í n/L. - Velký rozruch po zápase Slovanu s Jihlavou nevyvolala až tolik vysoká domácí prohra lídra ligy, jako diskuze o podmínkách k možnosti účasti v baráži. Na mimořádném zasedání Asociace profesionálních klubů nezměnili podmínky nutné pro účast v baráži. Po utkání se houf novinářů nahrnul kolem generálního manažera Ústí Davida Šaffera. „Pro mě je rozhodnutí, které APK učinilo, uzavření extraligy,“ řekl. A dále se vyjádřil k otázkám souvisejícími s účastí prvoligových klubů v baráži.
25.1.Král Lví arény č. 21: Vítězslav JankovýchUNL - MBL 4:1, 41.kolo | Karel FilasÚ s t í n/L. - Podruhé za sebou, celkově popáté byl Vítězslav Jankových nejlepším Lvem domácího zápasu. V utkání s Mladou Boleslaví jeho výkon ohodnotili nejvýš fanoušci hlasující na webových stránkách klubu. Po dlouhé době zabodoval také bývalý lídr ankety Ladislav Slížek. Naopak poprvé od začátku svého působení v Ústí nezískal ani bod Roman Červenka. Tentokrát mu 73 hlasů stačilo na šesté pořadí. Jankových má nyní na čele celkového pořadí již desetibodový náskok. Do konce ankety zbývají poslední čtyři kola!
25.1.Slovan si vytrpěl nejtěžší porážku v sezóněUNL - JIH 1:5, 43.kolo | Miroslav Janíček, Milan ŠebestaÚ s t í n/L. - Jaroslav Suchan, Oldřich Bakus a žalostná koncovka. Tři příčiny domácího krachu lídra první ligy Slovanu Ústí v utkání s Jihlavou 1:5. Dvě třetiny sice mačkali Ústečtí svého soka v kleštích, vypracovali si příval šancí, vedli však hosté. Ze tří příležitostí zrealizovali úspěšně dvě. Vítěznou trefu zajistil nejproduktivnější muž ligy Oldřich Bakus. Suchan propustil pouze ránu Jakuba Grofa. Definitivní K. O. zasadil Lvům Marian Havel, který svým gólem z nulového úhlu vyhnal Sáblíka na začátku třetí třetiny z branky. Jeho náhradník Zikmund inkasoval ještě dvakrát a Ústí si vytrpělo nejtěžší porážku sezóny.
25.1.Porážka s Jihlavou nás nepoznamená, je přesvědčen GrofUNL - JIH 1:5, 43.kolo | Jan HorákÚ s t í n/L. - V utkání s Jihlavou poznali hokejisté Slovanu odvrácenou tvář hokejového Boha. Z takřka šedesátky střel vyslaných šutéry v ústeckých barvách si našla cestu mezi tři tyče pouze jediná. Gólový punc udělil svému nechytatelnému projektilu Jakub Grof, který ve 29. minutě alespoň na okamžik rozsvítil plamínek naděje na bodový zisk. Při konečném účtování však mohli tříbodovým úsměvem zářit hráči hostující Dukly, ex-ústeckého kapitána Daniela Hodka nevyjímaje.
24.1.Bude středeční souboj s Jihlavou opět duelem gólmanů?UNL - JIH 1:5, 43.kolo | Jan HorákÚ s t í n/L. - Po Mladé Boleslavi se ve Lví aréně pustí Slovan do křížku s dalším nepříjemným soupeřem. Dukla Jihlava sice už dávno vyklidila medailové pozice, ale minimálně bilance jihlavského kapitána Oldřicha Bakuse, který v posledních týdnech chytil řádnou střeleckou slinu, budí respekt. Jestli tahoun Dukly nechá zaznít své kolty i na ústeckém ledě, můžete sledovat ve středu 25. ledna od 18:00 hod. Navíc, nejrychlejších 500 držitelů permanentky, kteří dorazí na toto ostře sledované utkání, čeká skvělé překvapení. Více v samotném článku.
23.1.Král Lví arény č. 18: Jan KloboučekUNL - PRO 4:1, 37.kolo | Karel FilasÚ s t í n./L. - Univerzál Jan Klobouček hlavně díky dvěma trefám v domácím utkání s Prostějovem dostl od diváků nejvíce hlasů a poznal pocit vítěze v anketě o nejlepšího muže zápasu. V celkovém pořadí se posunul na sedmmou pozici. Na čele se drží i nadále kapitán Milan Antoš, i když jeho náskok umazává Marek Ivan. Ve Lví aréně dostal díky nemoci Petra Přikryla možnost chytat Jiří Zikmund a spolehlivým výkonem si vyzsloužil čtvrté místo a dva body do celkového pořadí.
21.1.Po dvoubrankové ztrátě vybojovali Lvi v Ostravě remízuOST - UNL 2:2, 42.kolo | Jan Škarpa, Jan HorákOstrava - Ani napodruhé se Slovanu nepodařilo posbírat na půdě Sarezy Ostrava všechny tři body. Hostům zkomplikovala utkání především vlastní nedisciplinovanost, za kterou zaplatili hned dvakrát. Nejprve trestal ve 3. minutě kapitán Sarezy Šebesta a půl hodiny po něm vyhnal Pazourka z trestné lavice Heřman. Ještě před druhou sirénou ukrojil půlku z náskoku Ostravy v přesilovce Klimt a po čtyřech minutách třetí části vyrovnával David Pazourek. V prodloužení se gólově neurodilo ani na jedné straně, a Ústí si tak veze z východu bod za remízu 2:2.
20.1.Sareza bojuje o osmičku, jakým směrem ji pošle Slovan?OST - UNL 2:2, 42.kolo | Karel FilasÚ s t í n/L. - Na další východní štaci v krátké době se vydají ústečtí hokejisté. Po Brnu, Prostějově a Třebíči, s kterými se utkali v posledních třech venkovních zápasech zajíždí v sobotu 21. ledna do Ostravy. V Porubě, kde má stadion Sareza, která na devátém místě ztrácí tři body na osmou figuru hrají od 17 hodin. Soupeř má o motivaci postaráno. „Bojují o každý bod, dávají do toho 200%,“ říká trenér Pavel Hynek o týmech na hraně elitní osmičky. Co Ústečtí? „Je náročné se opakovaně namotivovat,“ dodává. Jak to zvládne jeho soubor tentokrát?
20.1.Odevzdaná Lvíčata proti Zlínu bez góluUNL - ZLN 0:2, 37.kolo | Jan HorákÚ s t í n/L. - Ani ve 37. kole dorostenců se Lvíčata nezbavila své černé série, i v pátem utkání v řadě se žádná bodová sklizeň nekonala. Tentokrát si odvezl všechny body ze Lví arény dorostenci Hamé Zlín, kteří si s neškodnými Lvíčaty pohráli jako kočka s myší. Jen díky výtečnému Dědkovi v brance Ústí zůstalo u výsledku 0:2.
19.1.V klubu proběhla hloubková kontrolaredakce, vedení klubu

Ú s t í n/L. - V nedávné době, ve dnech 10. a 17. ledna 2006, proběhla v klubu HC Slovan Ústí, a. s. hloubková kontrola hospodaření s veřejnými prostředky (dotacemi) a kontrola smluvních vztahů v období sezón 2003/2004 a 2004/2005. Tuto kontrolu provedl příslušný odbor Magistrátu města Ústí nad Labem. Kontrola proběhla bez závadných zjištění a pověřený vedoucí oddělení kultury, sportu a cestovního ruchu v závěrečné zprávě konstatoval: "bez výhrad".

18.1.Král Lví arény č. 20: Vítězslav JankovýchUNL - KAD 4:0, 38.kolo | Karel FilasÚ s t í n/L. - Hokejový bohatýr Vítězslav Jankových mocně útočí na triumf v druhém ročníku fanouškovské ankety o Krále Lví arény! V posledním díle o dva hlasy těsně přebil parťáka z útoku Romana Červenku a na prvním místě celkového pořadí má již osmibodový náskok na Ladislava Slížka, který ani podeváté za sebou nebodoval a padá již na třetí figuru, Tu opanuje společně s Lukášem Sáblíkem. Pouhých pět bodů za nimi je dravý mladík Červenka. Nová akvizice z Kladna Michal Havel fanoušky při svém prvním ústeckém vystoupení oslovil a za čtvrté místo získal první dva body do celkového hodnocení. Do konce ankety zbývá posledních pět kol!
18.1.Slovan přehrál v hitu kola Boleslav díky úspěšným přesilovkámUNL - MBL 4:1, 41.kolo | Miroslav Janíček, Karel FilasÚ s t í n/L. - Šlágr kola, střetnutí prvního s druhým, přitáhlo do ústecké Lví arény po dlouhé době sympatickou návštěvu, která pomohla svými hlasivkami Ústeckým k vítězství v zápase se stále se lepšící Mladou Boleslaví 4:1. Utkání se lámalo ve druhé polovině prostřední třetiny. Nejdříve hosté v dlouhé dvojnásobné přesilovce neuspěli a byli potrestáni. Fink sice při trestném střílení Maříkovy betony neprocedil, ale chvíli na to domácí svoji vylepšenou početní výhodu zrealizovat dokázali. Na dvoubrankový rozdíl zvyšoval ostrým projektilem Jakub Grof. Ústečtí si aktivní hrou vytvářeli další příležitosti, ale výsledek navýšil Slížek až v závěrečné power play.

Foto k zápasu
18.1.Rozhodující nájezd si schovávám na play-off, žertuje FinkUNL - MBL 4:1, 41.kolo | Jan HorákÚ s t í n/L. - Ve 34. minutě mohl Patrik Fink poslat svůj tým do dvougólového trháku, jeho penaltové výzvy se však gólman Mařík nezalekl. Fink ovšem nemusel dlouho věšet hlavu, do konce utkání se červené světlo za Maříkem rozsvítilo ještě dvakrát a Slovan si důležité vítězství s přehledem uhlídal. Na druhé straně barikády uznal sílu Ústeckých Lvů mazák David Pospíšil.
17.1.Tápající Lvy vyzve rozjetá Mladá BoleslavUNL - MBL 4:1, 41.kolo | Jan HorákÚ s t í n/L. - První týdny roku 2006 nezastihly Ústecké Lvy zrovna v oslnivé formě, po úvodních pěti zápasech se potýkají s pasivní bilancí. Naopak Mladá Boleslav je v úvodu nového roku spolu s Kometou nejpilnějším sběratelem bodů, postupně se proklestila už na stříbrnou příčku a ve středu 18. ledna v 18:00 hod se jistě pokusí ve Lví aréně o další bodový zářez.