Chance Liga: HC Slovan Ústí nad Labem - HC Dukla Jihlava 0:4 | Informace pro diváky: Aktuální pravidla pro vstup na zápasy

V únoru 2007 vyšly tyto články:

123>>
1.2.Róbert Liščák: Je to tu skoro jak slovenská extraligaUNL - MBL 2:3, 40.kolo | Karel GreinerÚ s t í n/L. - V hitu kola s Mladou Boleslaví se poprvé ve Lví aréně představila nejčerstvější posila Slovanu Róbert Liščák. A přestože byla znát jistá nesehranost s novými spoluhráči, uvedl se bývalý útočník Skalice pěknou gólovou přihrávkou, při které předložil Davidu Pazourkovi gól jak na stříbrném podnosu. “Škoda, že nebyl vítězný,” mrzelo Róberta Liščáka. Poprvé si také mohli Ústečtí ověřit, jak je to s gloriolou okolo hvězdné posily Boleslavských Richarda Krále. Ten proměnil rozhodující nájezd a spokojeně kvitoval: ”Dva body z Ústí jsou super.”
1.2.Atmosféra byla fantastická, říká Marek IvanUNL - MBL 2:3, 40.kolo | Marcel VonešÚ s t í n/L. - V minulém týdnu proběhla schůzka, při které vzniklo hodně diskutované „Ivanovo sedmero“. To mělo přejít v praxi právě ve včerejším zápase. Jak se to povedlo? „Atmosféra byla fantastická. Diváci výborně fandili,“ nechal se po utkání slyšet jeden z iniciátorů akce, Marek Ivan. Jistě k tomu přispěla důležitost středečního zápasu a hlavně vysoká návštěva. poprvé v sezóně byla překročena hranice čtyř tisíc diváků, celkově se jich sešlo 4 620. Emoce ještě více rozbouřil neuznaným gólem rozhodčí Bolina.
1.2.Kapitán Janků se musel sklonit před kamarádem KrálemUNL - MBL 2:3, 40.kolo | Karel FilasÚ s t í n/L. - Poprvé s kapitánským céčkem na hrudi. A hned mohl být oslavovaným hrdinou. Pavel Janků mohl být střelcem rozhodující branky sledovaného včerejšího top souboje mezi Ústím a Mladou Boleslaví. Měl k tomu dvě příležitosti. Svou šanci v prodloužení nedotáhl, skvěle mu špičkou hole sebral puk brankář Martin Altrichter. V penaltové loterii sice první nájezd proměnil, ale aby byl vítězný, nesměl by svůj v branku přetavit Petr Lipina. To se stalo. Janků ve čtvrté sérii už úspěch nezopakoval a Ústí tak podruhé v sezoně Boleslavi na nájezdy podlehlo.
1.2.V derby s Litvínovem lepší ÚstečtíUNL - LIT 3:1, 39.kolo | Miroslav JaníčekÚ s t í n/L. - Sousedy v tabulce i v kraji svedlo dohromady 39. kolo extraligy dorostu. Obě mužstva už nemusela bojovat o záchranu a prakticky ani nemohla dosáhnout na play off, a tak na soupisku zařadila i mladší hráče, kteří budou tvořit základ týmu pro příští sezónu. Hrát se tedy mohlo o jediné. O prestiž. Hosté se brzy po laciné brance dostali do vedení, ale domácí postupně převzali otěže utkání do svých rukou a zápas otočili ve svůj prospěch.
2.2.Junioři podlehli Plzni vysokoPLZ - UNL 8:1, 39.kolo | David Kalista, Kateřina MádlováÚ s t í n/L. - K prvnímu únorovému zápasu zajížděli ústečtí junioři na led páté Plzně. Ta už od začátku utkání spustila gólovou smršť, která nakonec skončila nepříliš lichotivým výsledkem pro hostující tým 8:1. Za stavu 3:0 sice dokázal snížit Salač, ale šanci, která by znamenala přiblížení se Plzeňským na jeden gól, už využít nedokázal. Domácí se nenechali ze svého rytmu vyrušit a poměrně v klidu se prostříleli až ke konečným osmi brankám, z toho pět dali v přesilových hrách.
2.2.Lvi zajíždějí na led nebezpečné TřebíčeTRE - UNL 3:1, 41.kolo | Karel GreinerÚ s t í n/L. - V posledním kole překazili Ústeckým Lvům vítěznou šňůru hokejisté Mladé Boleslavi, nyní má tedy lídr první ligy šanci začít novou. Úkol to však nebude v žádném případě lehký. Do cesty se Slovanu postaví Horácká Slavia Třebíč. Tento tým je asi největším překvapením sezóny a v laufu hrající Třebíčští po hubených záchranářských letech opět míří do play-off. Souboj šestého s prvním je na pořadu v sobotu 3. února od 17:00 hod.
2.2.Ústečtí Lvi mají v záloze dravé mládíPřemysl Zeman, Marcel VonešÚ s t í n/L. - Poslední možnost posílit svůj tým měli Ústečtí Lvi 31. ledna 2007. Po utkání s BK Mladá Boleslav může za Slovan nastoupit pětice mladých hráčů z O2 extraligy. Další starty si v ústeckém dresu nepřipíše útočník Jakub Bauer, který zamířil do Kadaně.
3.2.Slovan letos poprvé bez boduTRE - UNL 3:1, 41.kolo | Michal Martoch, Karel GreinerÚ s t í n/L. - Ústeckým Lvům v utkání 41. kola v Třebíči nekvetla pšenka již od úvodu utkání. Hned ve třetí minutě zápasu potrestal vyloučení Marka Ivana třebíčský Martin Čech a Slavia šla do vedení. To ještě posílila těsně před koncem druhé třetiny. 15 sekund před jejím závěrem za nešťastné Přikrylovi spolupráce zvýšil náskok David Dolníček. Lvi dokázali kontrovat hned po přestávce, když poprvé v této sezóně přesně zamířil Petr Hořava. Tenhle gól však byl pohříchu jediný, který Slovan v Třebíči vstřelil a když při power-play inkasovali hosté potřetí, bylo o dělbě bodů jasno - 3:1. Slovan tak porpvé v roce 2007 vyšel úplně naprázdno.
4.2.Z Pardubic dorost body nepřivezlPCE - UNL 3:2, 40.kolo | Miroslav JaníčekP a r d u b i c e - Naprosto vyrovnaný zápas sehráli ústečtí dorostenci v rámci 40. kola extraligy dorostu na ledě Pardubic. Dvakrát dokázali Lvi náskok Perníkářů bleskově dotáhnout, ale bez pěti hráčů základní sestavy nakonec na body nedosáhli.
4.2.Zastavila se dlouhá série Lvů, rekord vymazán nebudeTRE - UNL 3:1, 41.kolo | Karel FilasÚ s t í n/L. - Včerejší porážka v Třebíči utnula nejdelší sérii zápasů v této sezoně, ve kterých dokázali Ústečtí Lvi bodovat. Šňůra se zastavila na čísle jedenáct. Po dvaapadesáti dnech. Naposledy vyšli Lvi s prázdnou 11. prosince ve 29. kole, když prohráli v Jihlavě (2:3). Nesmažou tak svůj nejdelší zápis, který vytvořili v sezoně 2004 – 2005, kdy bodovali dokonce v sedmnácti zápasech za sebou. Přesto už v probíhající sezoně jeden rekord přepsali. Devět výher v řadě dosud od svého návratu zpět do první ligy nepoznali.
6.2.Slovan změří síly s jihlavskou DuklouUNL - JIH 2:3, 42.kolo | Karel GreinerÚ s t í n/L. - Po nevydařeném utkání v Třebíči přivítají Ústečtí Lvi na svém ledě klub slavného jména – Duklu Jihlava. Jihlava se po katastrofálním úvodu sezóny již vyšplhala mezi elitních osm celků, na záda jí však dýchá dvojice pronásledovatelů. Slovan si drží na čele tabulky slušný sedmibodový náskok, třetí ztráta bodů v řadě by však nebyla dobrá. Lvi již potřebují opět naplno bodovat. Podaří se jim to proti Jihlavským? Utkání se hraje ve středu 7.února od 18:00 hod.
7.2.Král Lví arény č. 20: Marek IvanUNL - MBL 2:3, 40.kolo | Karel FilasÚ s t í n/L. - Pět kol před koncem letošního ročníku ankety o Krále Lví arény zavelel Marek Ivan frontálnímu útoku. Nejen, že jsou jeho úhlavní sokové mimo hru, ale v posledním kole získal největší počet hlasů, ohrožoval hranici šesti set a už se v celkovém pořadí na jediný bod přiblížil Milanu Antošovi. Slovenská akvizice Róbert Liščák zabodoval třetím místem hned ve své ústecké premiéře.
7.2.Lvi podruhé za sebou ve své aréně padli v nájezdechUNL - JIH 2:3, 42.kolo | Miroslav Janíček, Karel FilasÚ s t í n/L. - Tradičně úporné střetnutí mezi Ústím a Jihlavou sledovala dnes Lví aréna. Podruhé v sezoně mezi oběma soky nerozhodlo šedesát minut hry. Podruhé za sebou rozhodovaly ve Lví aréně samostatné nájezdy a podruhé za sebou je domácí nezvládli. Jiří Zikmund při nich sice inkasoval jen jednou, ale ústečtí střelci neuspěli, a tak už potřetí v řadě musí poznávat pachuť porážky. Ústečtí se sice ujali už ve 22. minutě dvoubrankového vedení, nehráli však tak dobře, jak vyjadřovalo skóre. Do té doby s velkým respektem hrající hosté se začali více osmělovat a ve třetí třetině zaslouženě vyrovnali. Zvýšené úsilí domácích v závěru ovoce neneslo. V prodloužení zase hostující Bakus trefil tyč.
8.2.Měli bychom začít proměňovat šance, radí Jiří ZikmundUNL - JIH 2:3, 42.kolo | Kateřina MádlováÚ s t í n/L. - Ve 42.kole hostili Ústečtí Lvi sedmou Jihlavu, kterou zatím dvakrát porazili a jednou jí podlehli, a to pokaždé o jednu branku. Oba týmy se i tentokráte postaraly o dodržení tradice. Domácí sice na začátku druhé třetiny vedli už rozdílem dvou branek, ale Dukle se podařilo vyrovnat. Udělali jsme dvě chyby a oni jeli dva na nikoho a dva na jednoho a dokázali skórovat, povzdechl si Jiří Zikmund, který v tomto utkání hájil domácí svatyni. Ani jeden tým nedokázal ve zbylých minutách přidat další branku, a tak zápas dospěl až k trestným nájezdům, ve kterých byli šťastnější hosté. V nájezdech už je to loterie, zaplať pánbůh za to, že to vyšlo, říká Tomáš Čachotský, který se na výsledku podepsal vyrovnávací brankou a proměněným nájezdem.
9.2.Heslo zápasu v Ostravě zní - Třikrát a dost!OST - UNL 4:2, 43.kolo | Karel GreinerÚ s t í n/L. - Protože již třikrát za sebou odcházeli hráči Slovanu po zápase do kabin se svěšenými hlavami, je načase je opět zvednout. Tím protivníkem, který by rád využil současnou nepohodu Lvů, bude Sareza Ostrava. Porubští uspěli v posledních dvou kolech proti nejslabším prvoligistům, v sobotu 10. února naopak budou mít možnost otestovat na svém stadionu soupeře z opačného pólu tabulky. Ústečtí Lvi již mají na čele tabulky pouze pětibodový náskok. Podaří se jim ho udržet? Mač začíná v 17:00 hod.
10.2.Slovan znovu na kolenouOST - UNL 4:2, 43.kolo | Lukáš Bajgar, Karel GreinerÚ s t í n/L. - Již počtvrté za sebou se Ústeckým Lvům nepodařilo potvrdit pozici lídra soutěže. Tentokrát nestačili na sedmou Sarezu. Ostravští si v úvodu druhé třetiny během necelé minuty vytvořili dvoubrankový náskok a se Lvy to vypadalo špatně. Brzy však snížil Ivan a ještě před koncem třetiny vyrovnal při oslabení Jan Klobouček. Rozhodující slovo však měli hráči Sarezy, když ve 46. minutě vstřelil rozhodující branku Sochorek. Definitivní k.o. pak přichystal Pavel Šebesta – 4:2. Ostrava tak v této sezóně již potřetí Slovan přemohla. Po další porážce se náskok Lvů na čele tabulky před druhým Hradcem ztenčil na pouhé tři body.
11.2.Je třeba utnout porážky a střílet branky. Příští týden k tomu nahráváOST - UNL 4:2, 43.kolo | Karel FilasÚ s t í n/L. - Uběhlo deset dní a před hokejovým Slovanem se objevilo zcela opačné téma. Když podlehl na domácím ledě ve vypjatém mači Mladé Boleslavi, povzdechli jsme, že skončila krásná série výher. Zastavila se na devíti. Co hůř. Právě vcelku úspěšně zvládnutý trojboj s týmy z elitní pětky nastartoval propad a sérii opačnou. Ústí včera utrpělo čtvrtý karambol v řadě. Tak špatné období nepamatuje přesně tři roky. Tehdy 15. února 2004 ji zlomil v prvním zápase play off s Olomoucí. Stejnou šanci, se stejným sokem bude mít ve středu 14. února.
12.2.Po sérii nelichotivých výsledků odvolán trenér HynekMiroslav JaníčekÚ s t í n/L. - V pondělí 12. února 2007, v odpoledních hodinách, odvolal generální manažer klubu HC Slovan Ústečtí Lvi Ing. David Šaffer hlavního trenéra "A" týmu Pavla Hynka. Jeho místo prozatím zaujme dosavadní asistent Vladimír Evan.
Pavel Hynek přišel do Ústí nad Labem po sezóně 2003/04, ve které prohrál Slovan v semifinále s Berounem 0:3 na zápasy. Již letní příprava naznačila jasný trend a hned v první sezóně dovedl Pavel Hynek tým Ústeckých Lvů do finále, kde ale nastačil na hvězdami nabitý celek Českých Budějovic. V sezóně následující přivedl ústecký tým zatím k největšímu úspěchu v dějinách hokeje v Ústí nad Labem, do baráže o extraligu. Neúspěšné účinkování proti nejslabšímu extraligovému týmu ze Vsetína mají ještě všichni fandové v živé paměti. Letošní sezóna tedy nemohla mít opět jiný cíl, než postup mezi extraligovou elitu. Konec letošní sezóny však zastihne Ústecké Lvy bez jejich hlavního lodivoda. Poděkujme mu tedy za dobře odvedenou práci a popřejme mnoho štěstí do té další.
12.2.Vladimír Evan: Nečekal jsem toMarcel VonešÚ s t í n/L. - Nečekanou zprávu přinesl dnešní den. V odpoledních hodinách byl odvolán hlavní trenér "A" týmu Pavel Hynek. Jeho místo zaujme dosavadní asistent Vladimír Evan. "Já jsem se to dozvěděl ve stejný okamžik jako Pavel Hynek. V první řadě musím říct, že mě mrzí, že tady spolu nedokončíme sezónu. On mě sem přivedl z Kladna za cílem postoupit do extraligy," řekl po prvním tréninku v roli hlavního trenéra nový lodivod Ústeckých Lvů.
13.2.Na svatého Valentýna soutěž nejen pro zamilované fanoušky Ústeckých LvůMarketingÚstí n/L. – Ve středu 14. února mají Ústečtí Lvi další šanci prolomit nelichotivou sérii porážek. Kromě toho patří tento den všem zamilovaným. Svatého Valentýna můžete oslavit také na hokeji! Pánové, vezměte manželku nebo přítelkyni na hokej, budeme soutěžit o slevový kupón od CK Čedok a další zajímavé ceny! Jak se můžete soutěže zúčastnit? To se dozvíte právě v tomto článku.