WSM Liga: HC Zubr Přerov - HC Slovan Ústí n/L 2:3 | MDO: Rytíři Kladno - HC Slovan Ústí n/L. 4:5

Zimní stadion

Informace:

Adresa:
Masarykova 232/974
400 01 Ústí nad Labem
Kapacita:
6 500 míst (z toho 4634 k sezení)
Další služby:
fitness centrum
restaurace
parkoviště pro 150 vozidel

Historie

Myšlenka vybudovat stadion pro ústecký hokej vznikla v roce 1954. Výstavba stadionu byla realizována za pomoci občanů a škol v celoměstské dobrovolné akci a strojní zařízení vybudovala firma ČKD Praha Sokolovo. Během pouhého jednoho roku tak byla vybudována ledová plocha i ochozy stadionu. Slavnostní otevření stadionu bylo naplánováno na 7. listopadu 1956, ale vlivem nepříznivého počasí byla odložena na 10. listopadu téhož roku. Na programu byla lední revue Ženich na bruslích, jíž na ústeckém stadionu, který byl vyprodán, shlédlo 7 tisíc diváků. Kromě lední revue při slavnostním zahájení exhibičně vystoupili krasobruslařka Milena Kladrubská či motocyklový závodník František Šťastný. Provoz byl v počátcích velmi náročný, především z důvodu nedostatku zkušeností a odpovídající techniky na úpravu ledové plochy. I přes přerušení dokončovacích prací v roce 1959, díky nedostatku finančních prostředků, plnil stadion svůj účel.

Úplné dokončení zimního stadionu proběhlo zastřešením stadionu v letech 1969 až 1971, čímž vznikla plnohodnotná hokejová hala, která ale sloužila i jiným sportovním a kulturním akcím než jen hokeji. Dlouholetou tradicí bylo pořádání Velké ceny města Ústí nad Labem v boxu, kterou hostil právě zimní stadion. Nelze opomenout i konání mnoha kulturních akcí jako koncerty, módní přehlídky či výstavy, v letním období pak byla hala využívána pro různé halové sporty. V plánu bylo i vybudování druhé ledové plochy, bohužel z její realizace v průběhu let sešlo.

V roce 2004 započala zatím poslední rekonstrukce celé haly. Rekonstrukcí prošly jak technologická, tak i strojní části haly, vybudována byla nová střecha včetně vzduchotechniky a nad ledovou plochu zavěšena multimediální kostka. V rekonstrukci se pokračovalo v roce 2010 novým opláštěním budovy zimního stadionu, což přineslo moderní vzhled.

 
Fanzone
  1. FANSHOP
  2. Download
  3. Ptejte se
Facebook
 
Aktuálně na webu

Ústečtí hokejisté si z Přerova vezou plný počet bodů, k výhře pomohla i využitá přesilovka

Přerov - Slovan další kolo WSM Ligy vyjel odehrát do MEO Arény v Přerově. Hosté ze severu Čech se... Celý článek

Drama v Sokolově zvládli v nájezdech hráči Slovanu

Sokolov - v rámci 28. kola Ligy juniorů cestoval Slovan do Sokolova. Po první třetině vedlo Ústí... Celý článek

Nestihl jsem uhnout, ale to k hokeji patří, bral sportovně zranění rozhodčí Jan Jílek

Ústí nad Labem - Kuriózní situaci spatřili 1 934 diváci v utkání 43. kola WSM Ligy mezi Slovanem... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv