WSM Liga Rytíři Kladno - HC Slovan Ústí n/L 16:00 h. MDO: Energie Karlovy Vary- HC Slovan Ústí n/L 28.9. od 15:15 h.

Zimní stadion

Informace:

Adresa:
Masarykova 232/974
400 01 Ústí nad Labem
Kapacita:
6 500 míst (z toho 4634 k sezení)
Další služby:
fitness centrum
restaurace
parkoviště pro 150 vozidel

Historie

Myšlenka vybudovat stadion pro ústecký hokej vznikla v roce 1954. Výstavba stadionu byla realizována za pomoci občanů a škol v celoměstské dobrovolné akci a strojní zařízení vybudovala firma ČKD Praha Sokolovo. Během pouhého jednoho roku tak byla vybudována ledová plocha i ochozy stadionu. Slavnostní otevření stadionu bylo naplánováno na 7. listopadu 1956, ale vlivem nepříznivého počasí byla odložena na 10. listopadu téhož roku. Na programu byla lední revue Ženich na bruslích, jíž na ústeckém stadionu, který byl vyprodán, shlédlo 7 tisíc diváků. Kromě lední revue při slavnostním zahájení exhibičně vystoupili krasobruslařka Milena Kladrubská či motocyklový závodník František Šťastný. Provoz byl v počátcích velmi náročný, především z důvodu nedostatku zkušeností a odpovídající techniky na úpravu ledové plochy. I přes přerušení dokončovacích prací v roce 1959, díky nedostatku finančních prostředků, plnil stadion svůj účel.

Úplné dokončení zimního stadionu proběhlo zastřešením stadionu v letech 1969 až 1971, čímž vznikla plnohodnotná hokejová hala, která ale sloužila i jiným sportovním a kulturním akcím než jen hokeji. Dlouholetou tradicí bylo pořádání Velké ceny města Ústí nad Labem v boxu, kterou hostil právě zimní stadion. Nelze opomenout i konání mnoha kulturních akcí jako koncerty, módní přehlídky či výstavy, v letním období pak byla hala využívána pro různé halové sporty. V plánu bylo i vybudování druhé ledové plochy, bohužel z její realizace v průběhu let sešlo.

V roce 2004 započala zatím poslední rekonstrukce celé haly. Rekonstrukcí prošly jak technologická, tak i strojní části haly, vybudována byla nová střecha včetně vzduchotechniky a nad ledovou plochu zavěšena multimediální kostka. V rekonstrukci se pokračovalo v roce 2010 novým opláštěním budovy zimního stadionu, což přineslo moderní vzhled.

 
Fanzone
  1. Fanshop
  2. Ptejte se
Facebook
 
Aktuálně na webu

Slovan míří na Kladno, to vede WSM Ligu

Ú s t í n/L. - Ústecké hokejisty čeká další zápas. Po dvou domácích duelech maji před sebou utkání... Celý článek

Soutěž a získej fotografii a podpis od svého oblíbence

Ú s t í n/L. - Tým HC Slovan Ústí nad Labem vyhlašuje novou soutěž, která je určená všem fanouškům... Celý článek

Před zápasem bychom byli s bodem spokojení, říká Růžička

Ú s t í n/L. - Dlouho držel svůj tým v naději na dobrý výsledek. Karlovy Vary vyslaly na... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv