Ú s t í n/L. - Na kladenském zimním stadionu se dnes odehrál souboj mezi domácím celkem Rytíři Kladno a hostujícím Slovanem. Domácí celek byl ofenzivně naladěn a během prvních dvou třetin vedl 5:0. Do třetí třetiny vstoupil Slovan s větším nasazením a dokázal vstřelit dvě branky. Brankový rozdíl se Slovanu v poslední třetině nepodařilo srovnat a zápas skončil 5:2.
po 18. 12. 2017, ČEZ Stadion, Kladno
Rytíři Kladno
5:2 2:0, 3:0, 0:2

Branky a nahrávky: 9. J. Kloz (Kubík, Kurjanov), 16. Kubík (F. Matula, J. Strnad), 32. J. Kloz (Kehar, Kurjanov), 37. Machač (Štindl, R. Přikryl), 40. Machač (M. Hořava, Kopřiva) – 49. Severa (Roubík, Vl. Brož), 60. Šenkeřík (Melka, Roubík). Rozhodčí: Kostourek, Zubzanda - Belko, Kotlík. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1562. Střely na branku: 40:24. Průběh utkání: 5:0, 5:2.

Rytíři Kladno: Kopřiva – Repe, Lenďák, P. Hořava, F. Matula, Kehar, Štindl – Redlich, T. Kaut, Zikmund – M. Hořava, Machač (A), Svedlund – J. Kloz, Kurjanov, D. Tůma – J. Strnad (C), R. Přikryl, Kubík.

Ústecký Slovan s.r.o.: J. Růžička (41. J. Dlouhý) – Vl. Brož, Šenkeřík, Husák, M. Vágner (C), Vaněk, Bernad, Hes, M. Zdvořáček – Severa, Roubík (A), Melka – Smolka (A), Vrdlovec, Gengel – Kružík, Najman, Kuběna – T. Jandus, Pšenička, Macek.

Kladno předvádělo od začátku zápasu dobrý pohyb a na soupeři si vynutilo tři přesilové hry. První dvě ještě brankou neskončily, ale na začátku třetí propálil brankáře Růžičku Jan Kloz – 🚨 1:0. Za chvíli navíc vzal další situaci Adam Kubík na sebe a navýšil – 🚨 2:0. Jelikož Kopřiva nemusel řešit žádné větší nebezpečí, domácí odcházeli do kabiny s dvoubrankovým trhákem.

Do druhé části vstoupili o něco lépe pro změnu hosté, jenže jejich aktivní hra neměla dlouhého trvání. Rytíři postupně ale opět převzali iniciativu. Kehar vypálil hned po vhazování a Jan Kloz dometl kotouč do sítě – 🚨 3:0. V závěru ještě Kladenští získali další přesilovku a opět udeřili. Štindlova dělovka se odrazila do volného prostoru a Patrik Machač dorážel dostatečně důrazně – 🚨 4:0. Necelou půlminutu před koncem pak v oslabení vystartovali vpřed Miloslav Hořava s Patrikem Machačem a druhý jmenovaný přidal svoji druhou trefu v zápase – 🚨 5:0.

Ústečtí nastoupili do třetí části se změnou v brankovišti. Jana Růžičku nahradil Jan Dlouhý a ani ten se v brance rozhodně nenudil. Hosté pak ale vybojovali početní výhodu a při ní udeřili a připravili Kopřivu o nulu. Jiří Severa dostal pas od Roubíka a propálil kladenského gólmana – 🚨 5:1. V závěrečné minutě pak kladenská defenziva kapitulovala ještě jednou, když po krásné kombinaci dostal puk do odkryté klece Petr Šenkeřík – 🚨 5:2.

Miloslav Hořava (Rytíři Kladno): Já jsem rád, že jsme získali tři body, protože s Ústím jsme ještě v základní hrací době nevyhráli. Vždy bylo prodloužení nebo penalty, proto jsme rádi, že jsme vyhráli za tři body.

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem): Kladno dnes bylo od první do poslední minuty jasně lepší, my jsme od začátku tahali za kratší konec. Přijeli jsme sem s tím, že tu budeme dobře bránit a nebudeme faulovat. Do deváté minuty jsme ale měli tři vyloučení. To Kladno nastartovalo. My jsme v současné formě nemohli být Kladnu důstojným soupeřem.