Litoměřice - K zápasu 25. kola I. hokejové ligy ČR se svěřenci Jaromíra Šindela, Jiřího Mičky a Tomáše Mareše vydali do litoměřické Kalich Areny. Atraktivní souboj dvou severočeských celků započal díky brance Martina Nováka lépe Stadion, Lvi třemi trefami skóre do druhé přestávky otočili. Trefa Kryštofa Kafana ani oddechový čas a závěrečná power-play domácích již tříbodový zisk žlutomodrým nepřekazila. Nová posila Václav Meidl si odbyla premiéru ve třetí útočné formaci po boku Jana Kloze a Daniela Boháče.
so 24. 11. 2012, Kalich Arena
HC Stadion Litoměřice
2:3 1:1, 0:2, 1:0

Branky a nahrávky: 8. Novák (Martinka, Evan), 52. Kafan (Mrňa, Slížek) - 11. Kovář (Černý, Roubík), 22. Tůma (Handlovský, Sýkora), 27. Roubík (Poživil, Ludvík). Rozhodčí: Schmejkal - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. Diváci:
1 730. Střely na branku: 32:36. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3.

HC Stadion Litoměřice: V. Sedláček - Martinka, J. Evan, Husák, Jakub Kolář, O. Kříž, Sobotka, Veselý - Rudovský, Rubeš, M. Novák - Mrňa, Slížek, Gerhát - Žalčík, Luňák, Antončík - Forman, Simon, Lapšanský - Kafan

Ústecký Slovan s.r.o.: Koutský - L. Poživil, K. Černý, F. Pavlík, Sklenička, P. Hořava, Vobořil, Vl. Brož, Holomek - R. Kovář, Roubík, Ludvík - D. Tůma, T. Sýkora, Handlovský - J. Kloz, V. Meidl, Daniel Boháč - P. Přeučil, M. Čermák, Laš

Severočeské derby nabízelo od úvodních minut opatrný výkon obou mužstev. První střelecký pokus si připsal domácí obránce Husák, který od modré prověřil pozornost brankáře Koutského. Za Lvy jako první vystřelil kapitán Roubík, ale ani jeho střela ještě brankou neskončila. Gólu se diváci v Kalich Areně dočkali v 8. minutě při vyloučení Kloze. Ondřej Martinka nahodil puk od pravého mantinelu a Martin Novák svou tečí před brankou usměrnil puk mimo dosah ústeckého brankáře.

Hosté dokázali vyrovnat hned z následující přesilovky. Od modré pálil Černý a z hranice litoměřického brankoviště dorazil kotouč za Sedláčka Robin Kovář. Krátce poté mohli Ústečtí otočit skóre na svou stranu. Sedláček se snažil přikrýt kotouč pod lapačkou, k tomu se ale dříve dostal Handlovský a mohl usměrnit puk do odkryté sítě. Domácí brankář ale stačil na poslední chvíli natáhnout svůj pravý beton a zlikvidovat největší šanci Lvů v první třetině.

Vstup do druhé části se lépe vydařil Ústeckým. David Tůma dostal od Handlovského kotouč před branku, položil si brankáře Sedláčka a zavěsil do odkryté litoměřické sítě. Když už se domácí hostům vyrovnali, udeřili Lvi potřetí. Kapitán Jaroslav Roubík prostřelil z pravého kruhu domácího gólmana a poslal svůj tým do dvoubrankového vedení. V polovině zápasu byly k vidění šance na obou stranách. Do první se dostal hostující Sýkora, ale po jeho bekhendovém blafáku skončil kotouč na horní tyči domácí branky, v té druhé se po Formanově přihrávce objevil Martinka, jeho rána z vrcholu pravého kruhu však také orazítkovala břevno.

Do třetí části vstupovali Litoměřičtí s dvoubrankovou ztrátou, s čímž se ale nechtěli smířit a oproti druhé třetině výrazně zvýšili obrátky. První vážnou šanci si připsal Kafan, který byl po Slížkově přihrávce zcela volný mezi kruhy. Domácí útočník pohotově vypálil a Koutskému kotouč propadl pod vyrážečkou. Naštěstí pro něj se zastavil těsně před brankovou čarou a sám hostující brankář jej přikryl dříve, než se k němu dostal před brankou číhající Mrňa. Štěstí se k domácím přiklonilo až v 52. minutě. Slížek posunul puk na Pavla Mrňu, který jej protáhl po pravém křídle a nahrál před branku Kryštofu Kafanovi, jež prostřelil Koutského mezi betony.

Minutu poté mohli Ústečtí znovu odskočit na rozdíl dvou branek. Kovářova rána z mezikruží ale zazvonila o pravou tyč domácí klece. V závěru to Litoměřičtí zkusili v šesti. Sedláček odjel na střídačku a na led nastoupili Husák, Kříž, Lapšanský, Forman, Rudovský a Mrňa. Právě tato šestice sahala v poslední minutě po vyrovnání. Rudovského zázračně vychytal Koutský, Lapšanský se poté obtočil kolem branky a zasunul puk za pravou tyč. Červené světlo svítilo, ovšem hlavní rozhodčí rozpažil. Ústecká klec totiž byla posunuta a gól tedy nebyl uznán. Lvi se již poté tlaku domácích ubránili a po výsledku 2:3 z pohledu Litoměřic si odvezli z Kalich Areny plný počet bodů.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústečtí Lvi): "V parádní atmosféře tolik očekávaného derby jsme získali tři body, a proto jsme nad míru spokojeni. V úvodním dějství jsme rychle dokázali odpovědět na vedoucí branku domácích. Utkání rozhodla druhá třetina, ve které jsme Litoměřice jasně přehrávali. Měli vstřelit více než dvě branky a zápas mohl být rozhodnut po čtyřiceti minutách. V závěrečné části jsme chtěli navázat na výkon z prostřední periody, ale Stadion hrál na hranici svých možností a měl i několik šancí. Podržel nás velmi Vladislav Koutský. Nevím, které okolnosti nastaly a nedovolily domácím "alespoň" vyrovnat. Myslím si, že jsme v sobotu vyhráli zcela zaslouženě. Musím se opět zmínit a pochválit naše fanoušky, kteří nám po celý zápas vytvářeli téměř domácí prostředí."