Kladno - Ústečtí hokejisté se téměř po roce opět vydali na utkání prvního čtvrtfinálového kola na Kladno. Průběh zápasu byl taktéž podobný jako v loňském ročníku, jelikož Slovanu se podařilo trefit do černého pouze jednou, zatímco domácí Rytíři našli recept na severočeského brankáře vícekrát. Jediný gól za Slovan vsítil vteřinu před koncem druhé třetiny kapitán týmu Martin Vágner a snížil dvoubrankové vedení svého soupeře.
ne 26. 2. 2017, ČEZ Stadion, Kladno
Rytíři Kladno
3:1 1:0, 1:1, 1:0

Branky a nahrávky: 12. Pekr (J. Strnad, R. Přikryl), 27. P. Hořava (R. Přikryl), 56. Machač (Ton, David Růžička) – 40. M. Vágner (Vrdlovec, Dalecký). Rozhodčí: Valenta, Jílek – Jindra, Kreuzer. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Diváci: 4 003. Střely na branku: 35:28 (14:11, 12:7, 9:10). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1. Stav série: 1:0 na zápasy.

Rytíři Kladno: Cikánek – P. Hořava, Repe, David Růžička, Zelingr, Ptáček, Ulrych, Kehar – D. Tůma, Burger, J. Kloz – Jánský, R. Přikryl, J. Strnad – Ton, Machač, Tenkrát – Gratton, Zikmund, Pekr – Kubík. Trenéři: Pavel Patera, František Kaberle, Jiří Kopecký.

Ústecký Slovan s.r.o.: Soukup – Bernad, Kasík, Vl. Brož, M. Vágner, Husák, Přindiš – Z. Doležal, Roubík, Melka – Dalecký, Vrdlovec, Moučka – Gengel, Moskal, D. Merta – Mical, Navarra, Macek. Trenři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

Oba celky nastoupily do utkání ve velikém tempu a hned v první minutě se ocitl před Soukupem v dobré pozici Burger, bekhendem ale nedokázal přehodit puk přes beton. Hosté poté mohli zahrozit v přesilové hře, jenže při té nic nebezpečného nevymysleli. Naopak při vyrovnaném počtu hráčů na ledě si Slovan dokázal vytvořit tlak, Cikánek však vše vyřešil s ledovým klidem. Rytíři vzápětí mohli jít do vedení, ovšem Kloz byl tísněn obráncem a nevypálil tak, jak by potřeboval. Síť za Soukupem se rozvlnila až po chvíli. Matěj Pekr dostal kotouč na kruh a dělovou ranou nedal brankáři hostí šanci – 1:0. Po několika minutách ještě volala po brance Tonova akce, avšak gólman Ústí nad Labem zasáhl výborně lapačkou. V závěru ještě potrápil ústeckou obranu Burger, z otočky ale napálil jen maskovaného muže mezi třemi tyčemi.

Začátek druhé periody vyšel Rytířům na výbornou. Kladenští měli od úvodu tlak a vytěžili z něj přesilovou hru. Při té ale Soukupa příliš neohrozili. Ujal se až následně pokus Petra Hořavy, který nahodil od modré a kotouč se odrazil od bránícího hráče až do sítě – 2:0. Ústečtí hokejisté začali vystrkovat růžky opět až ve druhé polovině třetiny. Nejprve ujížděl na branku sám Roubík, Cikánek si ale s jeho zakončením poradil. Po chvíli jel sám na gólmana ještě Doležal, jenže ten poslal puk pouze nad horní tyč. Tlak Slovanu poté ale trval a hosté se přece jen prosadili. Martin Vágner si sjel před brankoviště, obdržel kotouč z rohu kluziště a propálil kladenského brankáře – 2:1. To vše pouhou vteřinu před sirénou.

Ve třetí části byl k vidění urputný hokej a hosté se snažili stáhnout jednobrankové manko. O to se pokustil Moučka, který si sjížděl před brankoviště, ale na kotouč nedosáhl. Ústečtí mohli následně zahrozit z další přesilovky, avšak stejně jako v předchozích případech se jim nedařilo. Na druhé straně vzápětí dostal kotouč před branku Pekr, jenže jeho bekhendový blafák skončil jen na zadním mantinelu. Ani přesto ovšem domácí žádné nepříjemnosti v závěru nepřipustili. Patrik Machač vystřelil z pravého kruhu a trefil přesně mezírku u bližší tyčky – 3:1. Slovan už se poté k žádné nebezpečnější možnosti nedostal a nedokázal upravit skóre. Spolu se sirénou ještě rozproudili emoce Přikryl se Strnadem, kteří dohráli soupeře, sudí už ale vše uklidnili.

Jiří Kopecký (Rytíři Kladno): Takhle dobře jsem Ústí letos hrát neviděl. My jsme začali křečovitě a trochu nervózně, přece jenom všichni očekávají, že letos konečně přejdeme přes první kolo. Divácká kulisa tomu dnes také hodně napomohla. Z naší strany to ale nebylo úplně ideální. Za stavu 2:0 jsme začali propadat, místo abychom se zklidnili, začali jsme útočit a Ústí mělo několik šancí. Nakonec se jim to podařilo vteřinu před koncem, což nás mrzelo. I když jsme hráli konec druhé třetiny špatně, tak byla škoda, že ten gól padl. Vteřinka tam chyběla. Ve třetí třetině mělo Ústí opticky víc ze hry, ale už tam nebyly ty samostatné nájezdy, nebylo tam tolik šancí. Po našem gólu na 3:1 na nás v posledních čtyřech minutách vlétli. Zaplaťpánbůh, že jsme to ubránili.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): Viděli jsme dnes hodně kvalitní zápas. My jsme hráli výborný zápas a bohužel jsme vyhořeli na šancích. Ve druhé třetině jsme jeli dvakrát sami na bránu a neproměnili jsme to. Je to škoda, protože jsme letos sehráli asi nejlepší zápas s Kladnem. Musíme se připravit na zítřejší zápas.