Ú s t í n/L. - V posledním kole základní části extraligy juniorů se na ústecký led podívali hokejisté z Kladna. Po necelých dvou minutách hry už Kladenští vedli o gól zásluhou Michala Kazatele. Lvíčatům se ale po celý zápas dařilo gólové ztráty dohánět. Ve druhé třetině prohrávala dokonce o dva góly, ale i tuto ztrátu hravě dohnala. Nejvíce zazářil Vlastimil Salač, který byl u všech ústeckých gólů - u prvního si připsal asistenci a další dva vsítil soupeři sám. Salač si mohl vystřelit hattrick, když ve třetí třetině unilk hostujícím obráncům, ale jeho střelu si tentokrát kladenský brankář pohlídal. V 53. minutě vstřelili kladenští hokejisté rozhodující gól. Ani závěrečná power play nepomohla Lvíčatům k bodovému zisku.
so 23. 2. 2008
Rytíři Kladno
3:4 1:1, 2:2, 0:1

Branky a nahrávky: 18. Regner (Salač), 34. Salač (Hanzl, Regner), 40. Salač (Chládek) - 2. Kazatel (Eitler), 21. Procházka (Křepelka), 29. Hlusička (Procházka), 53. Valský (Hlusička, Procházka). Rozhodčí: Nečas - Ledinský, Sekula. Vyloučení: 3:3. Využití: . V oslabení: . Diváci: 137. Střely na branku: 38:34. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 1:3, 2:3, 3:3, 3:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: Hiadlovský - Šulc, Procházka, Mizera, Šimon, Zukal, Brož - Bacovský, Hanzl, Regner, Svitavský, Novák, Chládek, Slavíček, Salač, Vernek

Rytíři Kladno: Cikánek - Čermák, Petráček, Slánský, Stehlík, Růžička, Šmíd - Havlíček, Melka, Křepelka, Mužík, Procházka, Valský, Hoffmann, Plichta, Kazatel, Bláha, Hrdlička, Eitler, Kozák, Hlusička

Do první třetiny nevstoupila Lvíčata zrovna nejlépe. Hned z první akce Kladna inkasovalo Ústí gól, o který se postaral Kazatel - 0:1. Po necelé minutě následovala kulometná palba domácích. Nejdříve to z mezikruží zkoušel Novák, ale trefil jen betony Cikánka. Po něm se k odraženému kotouči dostal Svitavský, ale ani on netrefil. V 7. minutě se málem do samostatnému nájezdu dostal Novák, ale naštěstí pro hosty se s ním stačil jeden z hostujících obránců vrátit. Ale i Kladenští měli několik slibných šancí. V 9. minutě se slušně rozjetý Kozák objevil před ústeckou brankou, ale pohotová lapačka ústeckého brankáře byla včas na správném místě. Ve 12. minutě dostal Mizera pěknou přihrávku z rohu kluziště, ale puk lízl jen brankovou konstrukci. V 18. minutě se Lvíčatům podařilo vyrovnat - Salač poslal přesně mířenou přihrávku Regnerovi - 1:1, který neměl problém zasunout kotouč do prázdné branky. Před odchodem do kabin dokázal Lvíčatům pořádně zatopit kladenský Eitler, který jel sám na Hiadlovského, ale jeho blafák ústecký brankář dobře prokoukl.

Druhá třetina se nestihla ani pořádně rozjet a ústecká branka se již prohýbala pod vahou puku, Druhý kladenský gól vstřelil Procházka, jemuž byl po ruce jeho týmový kolega Křepelka - 1:2. Ve 21. minutě si první přesilovou hru tohoto utkání zahráli domácí. Jen Novák s Hanzlem dokázali vymyslet velmi pěknou přesilovkovou akci - Hanzlovi se před očima objevila prázdná kladenská brána, ale k velké lítosti domácích puk netrefil. Od 25. minuty hráli hosté téměř nepřetržitě čtyřminutovou přesilovku, když byl dvakrát za sebou vyloučen ústecký Šulc. V čase 28:52 zvyšoval kladenský kapitán Hlusička - 1:3. Ve 34. minutě, na samém konci přesilovky domácích, snižoval Salač – 2:3. Od té doby zvýšilo Kladno aktivitu a nepoštělo Ústí do žádných šancí. V závěru druhé třetiny stačili ještě domácí vyrovnat díky výborně hrajícímu Salačovi – 3:3.

V úvodu třetího dějství drželi Kladenští ústecké hráče daleko od své brány. Jen s obtížemi se domácí mužstvo probojovalo k puku. Ale po třech minutách hry se Ústečtí dostali do tempa. Domácí Salač dokázal pěkně zamotat hlavu kladenskému brankáři, když několikrát vystřelil na bránu a z dorážek se pokusil dostat puk do soupeřovy brány. V následujících minutách se hrálo převážně ve středním pásmu. Ani jedno mužstvo nechtělo udělat zbytečné chyby. Ve 49. minutě se Regner pokoušel střílel z otočky, ale puk minul bránu. Na druhé straně kluziště prověřili kladenští útočníci Hiadlovského i na zemi, když musel vleže bránit svou branku. V 52. minutě si Salač mohl vystřelit hattrick, když ho kladenští obránci zapomněli na útočné modré a on mohl nikým netísněn zakončit, ale mířil příliš vysoko nad Cikánkovu bránu. V čase 52:55 poslal hosty do vedení Valský - 3:4. Dvě minuty před koncem třetí třetiny si Ústečtí vyzkoušeli power play, ale ani ta jim nepomohla k vytouženému vítězství.