Zlín - Ústečtí Lvi se v play-out rozhodli Zlínu zatopit a porazili ho potřetí za sebou. Ve Zlíně začaly padat branky až ve druhé části, ačkoliv kapitán domácích Okál byl po brejku blízko k úspěchu už v prvním dějství. Do přibývajících potyček mezi hráči obou celků dokázali vměstnat hosté hned čtyři branky. Šaffer, Nedorost a v samém v závěru prostřední třetiny Vágner s Novákem prakticky rozhodli o třech bodech pro Ústí. V poslední části Zlín dosáhl jen na čestný úspěch, a Slovan tak zvítězil 4:1. Dvěma asistencemi se v zápase blýskl Tomáš Káňa.
so 22. 3. 2008, Zimní stadion Luďka Čajky
PSG Zlín
1:4 0:0, 0:4, 1:0

Branky a nahrávky: 57. Pšurný (Klouček) - 32. Šagát (Šaffer), 36. Nedorost (Káňa), 40. Vágner (Káňa), 40. Špirko (Novák). Rozhodčí Šír - Bryška, Chytil. Vyloučení: 6:5, navíc Ďurák 10+OK NESP, Mokrejš 5+OK HRUB, Hlavačka (všichni ZLN) OK NESP, Šaffer 10 min NESP, Krajči (oba UNL) 5+OK HRUB. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Počet střel: 30:25. Diváci: 364. Průběh utkání: 0:4, 1:4.

Hned zkraje utkání přivítali v rychlém sledu gólmana Přikryla bekhendem Balaštík a střílející Pšurný. Vzápětí uháněl na brankáře hostí Okál, ale se střelou proti Přikrylovi neuspěl. Po zlínském antré o sobě dali vědět Lvi. Janků rychlými kličkami poslal do šance proti Čechovi Káňu, vzápětí se odvážil poměřit s gólmanem domácích ústecký junior Novák. Slovan domácím nedal vydechnout ani v dalších minutách. Nejprve se zkoušel proti čtyřce domácích vytáhnout Šagát, poté spolu kuli pikle Pazourek s Janků, jehož si však obrana Beranů před brankou pohlídala. Zlín se snažil vymanit volejem Hlavačky. Ústečtí pak při přesilovce zkoušeli štěstí od modré, ale Čech pokusy Klouboučka a Evana pochytal.

V druhé třetině hráči obou týmů začali tlačit na pilu a rozhodčí s tresty neváhal. Po boxerské vložce se šli rovnou sprchovat Krajči s Mokrejšem. První ryze hokejový moment si vzal na starost v polovině třetiny domácí Leška. Nejdříve zkoušel Přikryla obalamutit rychlým výjezdem zpoza branky, vzápětí připravil dobrou pozici pro Záhorovského. Pak už však spustil ústecký brankostroj. Ve 32. minutě měl dostatek času na zlínském brankovišti Šagát, o něco později při hře 4 na 4 vykoupali domácí obranu Káňa s Nedorostem - 0:2. V samém závěru využili hosté přesilovku Vágnerem, který po Káňově pasu nemohl z brankoviště nedat a 7 sekund před druhou sirénou vzkřísili svou někdejší spolupráci Novák se Špirkem, jemuž jen stačilo nastavit hůl.

Zlín vstoupil do poslední části se snahou výsledek alespoň korigovat. Proti střele Balána tasil Přikryl svou lapačku, stejným způsobem eliminoval snažení Záhorovského. Záhorovský se před Přikrylem zjevil znovu po nápadité akci Noska, ale i napodruhé se musel před ústeckým gólmanem sklonit. Valaši si dokonce vymohli přesilovku, ale Klobouček vydržel na trestné lavici celé dvě minuty. Zlín byl za svou snahu nakonec odměněn. V přečíslení 2 na 1 místo nahrávky zvolil střelu Michal Pšurný a Přikrylovi nepomohlo ani cinkající břevno - 1:4. Nepříliš povedené vystoupení domácích uzavřel bitkychtivý Hlavačka. Slovan tedy vyhrál ve Zlíně i potřetí, tentokrát 4:1.

Rostislav Vlach (RI OKNA Zlín): "Ústí bylo lepším mužstvem, a to především v koncovce. U nás již někteří hráči působí dojmem, že mají po sezoně, a výkon je takový, že zápasy pouze odkloužou. Chybí jim nasazení a důraz. Jsem zklamaný výkonem svých svěřenců v dnešním zápase. Ústí nás přehrálo. V duelu se nám po řadě vyloučení do konce zápasu rozpadla sestava, neboť jsme měli k dispozici jen šest beků a jedenáct útočníků."

Vladimír Evan (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Jsme rádi, že jsme ve Zlíně vyhráli, neboť každá výhra v naší situaci je pro nás povzbudivá. V utkání rozhodla druhá třetina, ve které jsme vstřelili čtyři góly. Jsme spokojeni."