Ve dvacátém kole WSM Ligy se odehrálo derby mezi Stadionem Litoměřice a Slovanem z Ústí nad Labem. V sedmém kole letošní sezóny se tyto dva týmy utkaly na ledě Litoměřic. Ty po nájezdech braly o jeden bod více. Slovan se vydal v rámci dvacátého kola zpět na led Stadionu a porážku mu oplatil. Po Mertově gólu z přesilovky, Volfově brance na 2:1 a Roubíkově desáté trefě v této sezóně, si Slovan odváží z Litoměřic tři body.
st 1. 11. 2017, Kalich Aréna
HC Stadion Litoměřice
1:3 0:0, 0:1, 1:2

Branky a nahrávky: 47. Miškář (J. Dvořák, Kantner) – 39. D. Merta (P. Kousal, Hes), 56. L. Volf (Severa, Hrdinka), 60. Roubík. Rozhodčí: Doležal, Škrobák – Kotlík, Polák. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1380. Střely na branku: 37:27. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.

HC Stadion Litoměřice: Michajlov – Jeřábek, Pavlas, Smetana, D. Málek, Strejček, Jandus – Kusý, R. Pavlík, Bílek – J. Dvořák, Miškář, Kantner – Válek, Hanták, Stříbrný – M. Havelka, Komárek, R. Pilař.

Ústecký Slovan s.r.o.: J. Růžička – Bernad, Hrdinka, Husák, Hes, Mlčoch, Vaněk – Smolka, Roubík, Melka – P. Kousal, Vrdlovec, D. Merta – Severa, L. Volf, Gengel – Sladkovský, Navarra.

Do derby nastoupila obě mužstva ve svižném tempu, první vhazování vyhrálo mužstvo domácích, následně se kotouče chopil ústecký Slovan a na několik minut se uhnízdil v obraném pásmu domácího celku. V páté minutě převzali hru do svých rukou hráči Litoměřic a usídlili se před ústeckým golmanem Růžičkou. Hra se následně přesouvala od jedné brány k druhé. Krásnou šanci si vytvořili domácí, litoměřický útočník byl však těsně před zakončením faulován, a tak si domácí zahráli první přesilovou hru zápasu. Přestože ji hráči Stadionu celou odehráli před bránou Slovanu, branku vstřelit nedokázali. Do zaznění první sirény již žádný gól nepřišel a první třetina skončila za stavu 0:0.

Vstup do druhé třetiny nebyl pro Litoměřice vůbec jednoduchý, nejprve byl vyloučen Dominik Málek na čtyři minuty, když ale uběhla polovina z jeho tresu byl vyloučen Martin Havelka a Stadion hrál dvě minuty ve třech. Toto oslabení však s přehledem zvládl. O dvě minuty později se karta obrátila a hosté šli do čtyř, ale ani domácím se v přesilové hře nezadařilo a skóre bylo stále nerozhodné 0:0. Do konce druhé periody se však diváci v Kalich Areně gólu dočkali. Ve třicáté deváté minutě se za asistence Pavla Kousala a Matěje Hese prosadil David Merta. Slovan tak odcházel do kabin s jednobrankovým vedením.

Do třetí části nastoupili domácí o něco více energicky než hostující celek. Ve čtyřicáté páté minutě si tím vynutili faul od hráčů ústeckého Slovanu a svojí šanci k dorovnání ztráty řádně využili. V přesilové hře tečoval nahozený puk od Matyáše Kantnera Patrik Miškář a srovnal na 1:1. Čtyři minuty před koncem utkání se však do vedení vrátili hosté, když za záda Martina Michajlova dostal kotouč Jiří Severa. V poslední minutě zkusili domácí hru v šesti, Slovan se ale půl minuty před zazněním třetí sirény chopil puku, který do prázdné brány dopravil Jaroslav Roubík. Slovan tak v derby zvítězil 1:3.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): Myslím si, že jsme dnes podali lepší výkon než v pondělí proti Třebíči, ale bohužel výsledek je opačný. V dnešním utkání jsme narazili na výborného Růžičku v bráně Ústí a zápas jsme v závěru ztratili, přestože jsme věřili, že po srovnávací brance zápas otočíme v náš prospěch. Poslední dobou bohužel sestavu lepíme a stále nám odpadají další a další hráči, ať už kvůli zranění nebo nemoci. Dnes kvůli zranění nedohráli tři hráči po jasných faulech a bohužel nevím, jestli je rozhodčí neviděli nebo jen vidět nechtěli. Seker bylo ale v dnešním utkání ze strany Ústí spousta a vylučováni jsme byli my za hlouposti. Těžko se mi to hodnotí, gratuluji Ústí k vítězství, ale myslím si, že horším týmem jsme dnes nebyli a body bychom si zasloužili.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): Včera jsem se dočetl, že jsme zde už skoro dva roky nevyhráli a to nás velice motivovalo. Hráči to věděli a do utkání šli s cílem vyhrát. Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě. Mužstvo podalo parádní bojovný a týmový výkon, který byl podpořený výborným Janem Růžičkou v bráně.