Na první branku utkání si diváci museli počkat do sedmadvacáté minuty, kdy ústecký Loskot otevřel zápasový účet. Domácí o chvilku později vyrovnali a na malou chvíli se dostali do vedení 2:1. Radost bíločervených trvala pouhých čtrnáct vteřin, když Poulíček dorazil kotouč do brány. Ve třetí třetině přidali Frýdeckomístečtí další dva góly a nakonec zvítězili 4:2.
st 30. 11. 2016, Hala Polárka
HC Frýdek-Místek
4:2 0:0, 2:2, 2:0

Branky a nahrávky: 30. Chmielewski (L. Kovář, Pechanec), 33. Matyáš (Kania, Pechanec), 48. O. Kovařčík (Jašek, Kania), 54. Jašek (Štebih, M. Kovařčík) – 27. Loskot (Gengel), 33. Poulíček (M. Vágner, Melka). Rozhodčí: J. Doležal – Zídek, Polák. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 1 479. Střely na branku: 33:39 (9:9, 14:14, 10:16). Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2.

HC Frýdek-Místek: Šimboch – Kania, Adámek, Michal Roman, Matyáš, L. Kovář, Štebih, M. Jáchym – Chmielewski, Pechanec, Klimša – Marek Růžička, Cienciala, Franek – Jašek, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Samiec, Miloš Roman, Christov.

Ústecký Slovan s.r.o.: Soukup – Bernad, M. Vágner, Kasík, Zajíc, Husák, Přindiš, Skočovský – Melka, Roubík, Poulíček – Z. Doležal, Vrdlovec, D. Merta – Dalecký, Loskot, Gengel – Markulinec, Macek, Navarra.

Do středečního souboje vstoupili domácí v dobrém psychickém rozpoložení. Z venkovního trojutkání přivezli kompletní bodovou sbírku a taky v úvodu konfrontace s Ústím byli aktivnějším týmem. Velkou chuť do hry měl především Aron Chmielewski, který se z levého křídla dral do zakončení, ovšem ve finální fázi mu hostující obrana dokázala puk odebrat.

Slovan se poprvé projevil začátkem páté minuty, kdy se Marek Loskot nečekaně vyřítil zpoza domácí branky, ale z bezprostřední blízkosti na Šimbocha nevyzrál. Severočeši byli blízko vedoucí brance chvíli poté. Doležal prudce vypálil a kotouč z jeho hole orazítkoval brankovou konstrukci. Domácí vycítili šanci v přesilovce, ale střely od modré postrádaly přesnost a razanci. Hokejistům z haly Polárka bylo velice horko na přelomu první a druhé části hry, kdy Slovan hrál početní výhodu 5 na 3. Veškeré pokusy ovšem likvidoval spolehlivý Šimboch.

Úvodní gól tak padl teprve ve 27. minutě, kdy střelu Gengela domácí brankář jen vyrazil před sebe a pohotový Marek Loskot věděl, co s kotoučem udělat - 0:1. Radost hostů trvala jen tři minuty. Prudký projektil od modré v podání Lukáše Kováře sice Jakub Soukup zpacifikoval, ale na dorážku Arona Chmielewského už byl krátký - 1:1! Polský reprezentant oslavil gól tradičním způsobem - poslal vzdušný polibek manželce Paulině.

V polovině 33. minuty už Frýdek-Místek vedl. Početní výhodu nekompromisně ukončila ostrá pumelice Jakuba Matyáše do pravého horního rohu Soukupovy klece - 2:1! Radost domácích však měla jepičí život. Za pouhých 14 vteřin potrestal laxnost defenzivy Patrik Poulíček, který se prosadil dorážkou z mezikruží - 2:2.

Do třetí třetiny se šlo za nerozhodného stavu, ale Slezan byl přece jen o něco hladovějším týmem a urputně toužil po třech bodech. Architektem rozdílové trefy byl Lukáš Jašek, který v útočném pásmu duchapřítomně přenechal puk Ondřejovi Kovařčíkovi. Talentovaný mladík se s ničím nerozpakoval a krásnou střelou pod horní tyč potěšil frýdecko-místecké obecenstvo - 3:2!

Definitivní výsledkovou tečku stanovila nádherná akce domácích z 54. minuty. Slovinský bek Miha Štebih narýsoval nádherný pas pro Lukáše Jaška, který už pouze nastavil čepel své hole a puk zaplul do ústecké sítě - 4:2. V závěru sice Slovan vyvinul velkou snahu o korekci výsledku, ale domácí hokejisté si cenný triumf nenechali vzít.

Marek Malík (asistent trenéra HC Frýdek-Místek): "Jsme rádi, že se nám povedlo potvrdit vzestupný trend formy. S první polovinou utkání ale nemůžeme být zcela spokojení. Byli jsme v lehkém útlumu, který nás provázel první čtvrtinou. V kabině jsme si to museli vyříkat, kluci se poté zvedli. Mužstvo se semklo a třetí třetina už byla podle našich představ."