Kladno - Rytířům se podařilo otevřít skóre zápasu dvacátého prvního kola WSM Ligy, ale Slovanu se povedlo do třicáté minuty vyrovnat na 2:2. Následně domácí nedali žádnou příležitost Severočechům vsítit gól, zatímco Kladno vstřelilo další čtyři. Ústí nad Labem tak odjelo ze Středočeského kraje bez bodu.
st 11. 11. 2015, ČEZ Stadion
Rytíři Kladno
6:2 2:0, 1:2, 3:0

Branky a nahrávky: 5. Bílek (Nash, Skuhravý), 20. Bílek (Kindl, Stach), 35. Stach (Kindl, Růžička), 41. Rudovský (Repe, Mensator), 44. Dvořáček (Lukáč), 48. Redlich – 26. Roubík (Tůma, Smetana), 30. Andres (Kloz, Brož). Rozhodčí: Grech – Krátký, Svoboda. Vyloučení: 6:6, navíc Martin Vágner (UNL) 10 min. + OK [NESP], navíc David Tůma (UNL) 10 min. + OK [NESP]. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2 047. Střely na branku: 40:32 (19:9, 10:14, 11:9). Průběh utkání: 2:0, 2:2, 6:2.

Rytíři Kladno: Mensator – Nash, Repe, Kehar, Růžička, Gutwald, Ptáček – Rudovský, Skuhravý, Pletka – Kindl, Stach, Bílek – Horna, Pitule, Redlich – Machač, Lukáč, Dvořáček. Trenéři: Jindřich Lidický, David Čermák.

Ústecký Slovan s.r.o.: Volke – Smetana, Holomek, M.Vágner, Vl. Brož, Sobotka, Látal, Bernad, Pohl – D. Tůma, Roubík, D. Merta – Rys, Andres, J. Kloz – Dalecký, Melka, Kuchler – Křivohlávek, Gengel, Navarra. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

Rytíři vlétli do utkání velice aktivně a odměnou jim byla nabídnutá přesilová hra. Tu bleskově využil krásnou střelou z kruhu nejlepší střelec WSM Ligy Vítězslav Bílek – 1:0. Po chvilce hry měl na druhé straně možnost vyrovnat Kloz, ovšem v samostatném úniku trefil jen Mensatorovy betony. V osmé minutě byl blízko ke vstřelení první branky Ústí nad Labem Tůma, ale jeho tvrdá dělovka orazítkovala jen kladenskou tyčku. V závěru třetiny se probojoval k volnému puku v brankovišti Vítězslav Bílek, ten se následně nemýlil – 2:0.

V úvodu druhé třetiny dostal nabídku před odkrytou brankou Stach, jeho zakončení pouze orazítkovala konstrukci ústecké branky. Následně se dostal do rychlého přečíslení Jaroslav Roubík, který nikoho nehledal a bezprostředně zakončil – 2:1. Netrvalo to dlouho a Slovan se radoval znovu. Další přečíslení využil po asistenci Kloze přesnou střelou Tomáš Andres – 2:2. V pětatřicáté minutě překonal hostujícího gólmana pěknou střelou z mezikruží David Stach – 3:2.

Poslední část patřila jasně Rytířům. Po pouhých dvaceti sedmi vteřinách se se štěstím prosadil Jan Rudovský – 4:2. Po chvilce se napřáhl v pravém kruhu David Dvořáček, jenž rozvlnil síť v ústecké brance již po páté – 5:2. Před polovinou třetí periody se dostal v oslabení do úniku Tomáš Redlich, který se s ničím nepáral a krásnou střelou k tyči pečetil skóre - 6:2.

David Čermák (Rytíři Kladno): „Po zápase v Litoměřicích, kdy jsme ztratili dva body, dneska chtěli za každou cenu vítězství za tři body. To se nám povedlo, vstřelili jsme šest branek, s čímž jsme spokojeni. Bohužel jsme si celou situaci sami zkomplikovali za stavu 2:0, kdy jsme nechali Ústí zbytečně dotáhnout. V té chvíli, stejně jako v první třetině, jsme vyrobili velké množství chyb. Ve třetí třetině jsme zápas rozhodli.“

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labe): „My jsme začali zápas špatně, dostali jsme brzy góla. Druhou třetinu jsme se maličko zvedli a dostali se do tlaku. Vyrovnali jsme na 2:2 a měli několik dalších šancí. Bohužel jsme dostali ke konci druhé třetiny góla na 3:2. Třetí třetinu ať si každý srovná jak chce.“