Ústí nad Labem – Lvíčata vstoupila do zápasu jako outsider. Hostující Spartu domácí ovšem zaskočili a vedli díky brance Jakuba Loukoty 3:2. Pražané si vzali oddechový čas, odvolali brankáře. Bureš vyrovnal a v prodloužení rozhodl Svoboda. Ústí podalo velmi obětavý výkon, který podpořil výborně chytající Kosina.
pá 11. 10. 2013
HC Sparta Praha
3:4pp 0:0, 0:1, 3:2 - 0:1

Branky a nahrávky: 41. Michajličenko (Navarra, Melichar), 49. Kopta (Tůma), 57. Loukota – 22. Hozák (Lojka), 45. Bureš (Polesný, 60. Bureš (Hozák, Kalina), 61. Svoboda (Lojka). Rozhodčí: Hlinka - Baluška, Kopáč. Vyloučení: 54, navíc Duben (SPA) 10 min [VRAZ]. Využití: 1:0. Diváci: 137. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 3:2, 3:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: Kosina – Zdvořáček, Hucek, Loukota, Melichar, Michajličenko – Drha, Navarra, Kopta, Tůma, Amirov, Ozom, Rubeš, Koval, Techl, Kašek

HC Sparta Praha: Pírs – Kolář, Bureš, Knobloch, Kalina, Kazda – Jandus, Duben, Procházka, Lojka, Polesný, Svoboda, Zídek, Hozák, Zářecký, Hrala, Michnáč, Semiov, Jandus, Sedlák

Partnerem mládeže HC Slovan je město Ústí nad Labem

Aktivněji do zápasu vstoupili hosté, kteří hned od první minuty zaměstnávali brankáře Kosinu. Ústecký gólman postupně zneškodnil střelecké pokusy Zářeckého, Svobody i Polesného. Do první velké šance se z domácích dostal Kašek, který trefil tyč. Stejně si na druhé straně počínal Zídek. Třetí gólovou příležitost promarnil Tůma, jehož střela sice vypadla brankáři z rukavice, ale do branky se puk nedostal. Pražané si zahráli dvě přesilové hry, které nedokázali využít. Sparta měla více ze hry, ale její střely pochytal Kosina. Ke konci třetiny se do šance dostal Navarra, v jeho snaze pokračoval Tůma. Když v posledních sekundách hry neobstál ani Kopta, šly oba týmy do kabin za bezbrankového stavu.

Po sedmdesáti čtyřech vteřinách hry ve druhé třetině se prosadili hosté. Jiří Hozák dostal ideální přihrávku a stál sám před brankou. Počkal si na první pohyb Kosiny, položil si ho a poslal kotouč pod betonem do branky. Sparta hrála aktivně, domácí se ale dobře bránili. Lojka připravil o puk čistým způsobem Macek. Domácí také zahrozili. Tůma ujel po křídle, ale na brankáře Pírse si nepřišel. Podobně dopadl také Macek, který pálil z otočky. Do třetice se neprosadil ani před brankou dobře postavený Kašek. Lvíčata zlepšila pohyb a hosté dělali zbytečně hodně chyb. Jednu málem využil Navarra, ale gólman Sparty byl pozorný. V závěru třetiny se nechal vyloučit Kolář a Duben. Domácí přesilovou hru nevyužili, a tak si třicet šest vteřin přenesli do třetí třetiny.

Devatenáct sekund po začátku třetí třetiny se v přesilovce pět na tři střelou od modré prosadil Petr Michajličenko a vyrovnal. Domácí si vytvořili několik šancí, poté skórovali hosté. Vedení Spartě vrátil Nicolas Bureš. O čtyři minuty později našel Hucek Ondřeje Koptu, který překonal brankáře. Lvíčata svůj náskok houževnatě bránila. Hostující Procházka mohl vyrovnat, ale fantastickým zákrokem mu sebral jasný gól z hokejky gólman Kosina, který kotouč lapil do lapačky. Domácí maskovaný muž se činil dál. Výborně zneškodnil střelu Hozáka. Sparta si vzala oddechový čas a odvolala brankáře. Lvíčata mohla skórovat do prázdné branky, jenže místo určení netrefila. Přišel trest. V čase 59:25 se střelou od modré prosadil Nicolas Bureš. Domácí sahali po fantastické výhře, nakonec šel zápas do prodloužení.

Z nastaveného času uběhlo třicet devět sekund a Martin Svoboda prostřelil Kosinu a rozhodl o tom, že si hosté odvezou dva body.

Vít Borůvka (HC Slovan Ústí): V první třetině nás soupeř přehrával. Výsledek byl pro nás hodně milosrdný. Během utkání, bych řekl, že jsme soupeře otupili. Sahali jsme po výhře v základní hrací době, nakonec jsem prohráli v prodloužení. Jsme realisté, víme, že Sparta je kvalitní. Vážíme si každého bodu, který vybojujeme.
Lukáš Lomický (HC Sparta Praha): Nezačali jsme dobře, nemohli jsme se dostat do tempa. Začali jsme ospale, v první třetině jsme si vypracovali jednu dvě šance. Ve druhé třetině jsme se dostali do vedení. Ve třetí třetině naší nedůsledností se soupeř dostal do vedení. V poslední minutě jsme vyrovnali. Jsem moc rád, že jsme vyhráli v prodloužení.