Starší dorost vyhrál přestřelku s Mělníkem
12.2.2017 | Jana Drbalová

Starší dorost vyhrál přestřelku s Mělníkem

V rámci dvanáctého kola skupiny o udržení se ústečtí hokejisté střetli s druhým Mělníkem. Vyrovnané utkání musely nakonec rozhodnout až samostatné nájezdy. V nich opět zazářil Marek Veselý a po hattricku si jako třešničku připsal také vítězný nájezd.

ZS Ústí nad Labem
O udržení 12.
neděle 12. 2. 2017, 12:00 h
5:4sn
(2:1, 0:1, 2:2 - 1:0)
 

Branky a nahrávky: 6. Veselý (Opočenský), 15. Veselý (Dvořák), 51. Tolkačev (Veselý, Kříž), 57. Veselý (Gottfried), rozhodující nájezd Veselý - 9. Vaněk (Šesták), 21. Šesták (Kaňkovský, Škarohlíd), 47. Stinka (Vaněk, Kapoun), 53. Janele (Škarohlíd). Rozhodčí: Biedermann - Hubínek, Čichovský. Vyloučení: 3:8. Využití: 1:0. Diváci: 49.

Ústí nad Labem: Kmoch - Tenkrát, Štěpánek, Kříž, Opočenský, Veselý, Tolkačev, Batryn, Chmela, Dvořák, Herák, Gottfried

Mělník: Procházka (Štěpánek) - Zamrazil, Kříž, Janele, Vaněk, Kapoun, Šesták, Litera, Štrombach, Stinka, Škarohlíd, Lenc, Řehák, Skřivánek, Kaňkovský

Komentář

Oba týmy vlétly do zápasů a diváci na branky nemuseli dlouho čekat. Jako první se v čase 5:15 prosadil Marek Veselý, který po přesném pasu do jízdy s přehledem kotouč zavěsil. Slovan však následně nevyužil přesilovou hru 5 na 3 a na řadu přišel Mělník. Po chybě ústecké obrany se otevřel prostor ke střele pro Adama Vaňka, jenž vymetl pravý růžek Kmochovi klece.

Slovan se ale dokázal ze situace vymanit a na inkasovanou branku našel tu nejlepší možnou odpověď. Po souhře s Vítkem Dvořákem vrátil domácí do vedení podruhé v zápase Marek Veselý.

Druhá perioda začala pro ústecké hokejisty nešťastně. Již v první minutě inkasovali branku, když Patrik Šesták propálil puk mezi betony Kmocha a vrátil tak utkání do nerozhodného stavu.

Za stavu 2:2 přišla na řadu rozhodující třetina. V té se poprvé v utkání zásluhou Libora Stinka dostal Mělník do vedení. Vzápětí přišel tlak domácích, ze kterého dokázali vytěžit branku. Nikým nehlídaný Gleb Tolkačev trefil přesně do odkryté horní části klece a bylo opět vyrovnáno.

Závěrečná přestřelka však pokračovala, když po individuální akci Filip Janele zakončil nad rameno ústeckého gólmana. V závěrečných minutách po kombinaci s Pavlem Gottfriedem Marek Veselý dokonal svůj hattrick a poslal utkání do nájezdů. Marek Veselý i počtvrté v zápase překonal Michala Procházku a rozhodl o vítězství Slovanu v poměru 5:4.

 Ohlasy trenérů

Vladimír Machulda (HC Slovan Ústí nad Labem): „Dnes jsme měli ze zápasu obavy, protože nás bylo jen deset. Kluci ale dnes plnili vše, co jsme si v kabině řekli a dokázali utkání v nájezdech vyhrát. Za dnešní výkon bychom jim proto chtěli poděkovat."

Vladimír Student (HC Junior Mělník): „Utkání bylo vyrovnané, ale mohli jsme i vyhrát. Soupeř se statečně držel. My jsme byli v obraně zbytečně složití a dělali jsme dost chyb. Mnoho šancí jsme neproměnili, takže ve finále bych mohl říct, že je remíza spravedlivá. Škoda toho, že jsme si nesáhli na ten bod navíc.

 
Aktuálně na webu

Přinášíme Vám výherce soutěže s Březňákem

Během sezony probíhala soutěž s Březňákem, která slibovala zajímavé ceny. Hned sedm soutěžících se... Celý článek

Mladší žáci opět řádili a z Drážďan si přivážejí bronzové medaile

Poslední turnaj mladších žáků HC Slovan odehrál v Drážďanech. Byl to již třetí turnaj v řadě na... Celý článek

Mladší žáci ročníku 2005 získali stříbrné medaile

O víkendu 1.-2.4.2017 se konal v Budvar aréně v Českých Budějovicích hokejový turnaj mladších žáků... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv