Havířov - První třetina rozhodla o osudu zápas starších dorostenců v Havířově. Severočeši ji prohráli vysoko 0:5. Za Slovan se v utkání prosadili Marek Macek, Bořek Ozom a Filip Rubeš. Ústí prohrálo 3:9 a poslední kolo rozhodne o tom, zda se udrží v soutěži přímo, nebo budou hrát baráž.
pá 7. 3. 2014
AZ Heimstaden Havířov
9:3 5:0, 1:2, 3:1

Branky a nahrávky: 2. Bednář (Fejko, Pořízek), 3. Orság, 6. Bednář, 15. Pořízek (Bednář), 17. Pořízek (Bednář), 35. Pořízek (Fejko), 45. Orság (Polak, Hendrych), 53. Fejko (Pořízek, Bednář), 53. Kurovský – 23. Macek (Hucek), 30. Ozom (Rubeš, Navarra), 59. Rubeš (Macek, Kopta). Rozhodčí: Krenželok – Ganger, Vengřín. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 88. Střely na branku: 39:23. Průběh utkání: 5:0, 5:2, 9:2, 9:3.

AZ Heimstaden Havířov: Turšner– Kiss, Heinzl, Chroboček, Dudek, Šteffko, Trombik, Ďurkáč, Frojda – Orság, Polak, Fejko, Wróbel, Moravčík, Hendrych, Kurovský, Pacas, Pořízek, Bednář, Cihlář, Sap

Ústecký Slovan s.r.o.: Kosina – Hucek, Benda, Havlík, Michajličenko, Vandas – Kašek, Koval, Drha, Macek, Kopta, Rubeš, Tůma, Zdvořáček, Navarra, Amirov, Ozom

Partnerem mládeže HC Slovan je město Ústí nad Labem

Pro oba týmy měl zápas velkou důležitost. AZ bojuje o play-off, Ústí o únik před baráží. Začátek však vyšel jednoznačně lépe Havířovu. Už na konci 2. Minuty se totiž dostal při poskytnuté výhodě k puku Lukáš Bednář a poprvé vymetl šibenici ústecké branky. Neuplynulo ani 20 vteřin a domácí se radovali podruhé. Jakub Orság objel s pukem na hokejce branku a zasunul jej hostujícímu gólmanovi Kosinovi za brankovou čáru. Na konci 6. minuty už to bylo 3:0, protože Lukáš Bednář bombou k tyči překonal Kosinu potřetí.

Za hosty mohl korigovat skóre Rubeš, ale své krásné sólo nedotáhl do úspěšného konce. Pak neuspěl sám před Kosinou domácí Fejko, ale počátkem 15. minuty se po kličce na brankovišti prosadil Radek Pořízek a bylo to 4:0. V závěru třetiny se na ledě z důvodu několika vyloučení poněkud vylidnilo a právě při hře ve čtyřech zvyšoval už na 5:0 svou druhou brankou Radek Pořízek.

Na začátku druhé části zápasu hrál Havířov přesilovku, ale byli to paradoxně hosté, kdo se radoval z gólu. Jejich rychlý výpad zakončil trefou za Turšnera Marek Macek. V polovině zápasu se hosté radovali podruhé. Při poskytnuté výhodě dostal Bořek Ozom přesnou příhru z poza branky a trefou do šibenice snížil na 2:5.

Ve 33. minutě ujel v oslabení domácí Radek Pořízek a v zakončení zkusil hertlovskou kličku, ale puk branku těsně minul. Svůj hattrick tak Radek Pořízek dovršil až o dvě minuty později, když po situaci 3 na 1 doklepl na brankovišti Kosinou vyražený puk. AZ mohl ještě do přestávky náskok navýšit, ale Ústecký gólman jeho další velké příležitosti pochytal.

Další puk za jeho záda tak dostal až ve 45. minutě Jakub Orság, který svou druhou brankou zvýšil na 7:2. Poté dění na ledě poněkud uklidnilo. Až v 53. minutě se Havířov prosadil a to hned dvakrát během devíti vteřin. Nejprve Kryštof Fejko vymíchal Kosinu, a uklidil puk za čáru, a pak se z poměrně velké dálky trefil dělovkou do šibenice i Daniel Kurovský.

V poslední pětiminutovce se už hlavně vylučovalo. AZ své přesilové situace nevyužil, zato hosté ještě stihli dát přesilovkou gól, když Filip Rubeš dostal přesnou přihrávku k pravé tyči a doklepl jej do branky. Více už se toho neudálo a tak se po výhře 9:3 radovali havířovští nejen z vysoké výhry, ale i z jistoty účasti v play-off. Hosté o svou záchranu před baráží budou bojovat v dalším zápase.